Phantom 2 Vision+ V3 - gimbal na padzie nie działa ALE

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

DavidV
Posty: 2
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 15:32

Phantom 2 Vision+ V3 - gimbal na padzie nie działa ALE

Post autor: DavidV »

Witam,
Od wczoraj jestem właścicielem DJI P2V+, wcześniej obserwowałem to forum, dzisiaj już sytuacja zmusiła do zapostowania.

Mam dziwny problem, jeżeli chce zmieniać ustawienie kamery za pomocą smartfona, to jak najbardziej wszystko działa, ale jeżeli robię to za pomocą Pada to tutaj robi się problem, kamera ma dziwaczne ruchy w pionie, czasem zaskoczy czasem nie. Dotyczy to tylko ruchów kamerą tak jak można to robić standardowo padem, nie robi ona żadnych dodatkowych obrotów, ruchów - standardowo w pionie.

Na smatfonie działa wszystko jak należy, mogę zmieniać kąt bez problemów, także z gimbalem wychodzi, że jest wszystko ok.

Dodam, że wyciągłem Phantoma z pudełka, podłączyłem pod PC, zrobiłem aktualizację softu (nie wiem czy tam kolejność ma znacznie) i chciałem wgrać oprogramowanie 3.12, lecz otrzymałem error po czym Phantom strasznie głośno wydawał dźwięk, przy kolejnej próbie wszystko było ok. Soft się wgrał a ja mogłem normalnie latać itd.

Jak się nie mylę to na 3.08 wszystko było OK, ale na 3.12 występuje ten problem. Ale ręki nie dam sobie uciąć, gdyż byłem oczarowany nowym nabytkiem, nie zwracałem na to uwagi.

Może jakaś kalibracja, reupload softu. Będę wdzięczny za jakieś rady, wieczorkiem spróbuje coś z tym zrobić.

Pozdrawiam


--------------------EDIT

Jednak kalibracja w DJI RC System Assistant_1.2 rozwiązała problem.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ