DJI Inspire 1 - ustawienia

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Royce
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek 02 lip 2012, 09:48
Lokalizacja: Zielonka/Warszawa

Re: DJI Inspire 1 - ustawienia

Post autor: Royce »

P10TR pisze:Pewnie autor nie będzie tworzył konta na rc-fpv żeby zapodać oryginał ..
Autorem jest LuCaS , więc już stworzył konto i to nawet w zeszłym roku :-)
Też byłem sceptyczny co do jakości obrazka z tej kamey, ale wygląda to całkiem nieźle.
Radek Piotrowski
dron
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:26

Re: DJI Inspire 1 - ustawienia

Post autor: dron »

Jestem posiadaczem Inspire 1 i potwierdzam, że nawet przy widocznych turbulencjach, kamera trzyma punkt
https://www.youtube.com/watch?v=FmLHDwTR9cM
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Inspire 1 - ustawienia

Post autor: Adrián »

Nie ma co gdybać. Niech autor zdjęcia wrzuci surowy plik. Po wodzie widać, że ten czas jest przesadzony, lub zdjęcie mocno wyciągane. Po za tym za małe, by coś więcej powiedzieć.
avision

Re: DJI Inspire 1 - ustawienia

Post autor: avision »

Tak z ciekawości zrobiłem mały eksperyment. Nie ma szans żeby zrobić stabilne ujęcie na czasie dłuższym niż 2 sek. Przy 2,5 sek są już widoczne delikatne rozmycia.

ALE

jak odpowiednio obrobić zdjęcie w PS, np. uruchomić redukcję potrząśnięć i pomniejszyć do skali jak na fotce u kolegi to jest to do zrobienia :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Inspire 1 - ustawienia

Post autor: Adrián »

Ok, ale to nadal fake. Wiec pisanie, że to inspire jest taki super, to tylko bujda. Dla mniej doświadczonych, weźcie statyw i zróbcie zdjęcie z rzeką/chmurami na 8s.
wideo5
Posty: 47
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 10:21
Lokalizacja: Zwoleń

Re: DJI Inspire 1 - ustawienia

Post autor: wideo5 »

Przy dobrej kalibracji, sprzyjających warunkach i bezwietrznej pogodzie wierzę w w stabilny lot inspire. ale by na 8 sec. tak małe urządzenie wstrzymało bieg rzeki to chyba lekka przesada :) ale z drugiej strony autor zdjęcia nic nie napisał że zdjęcie to niezmniejszona i nieobrobiona surówka :)
avision

Re: DJI Inspire 1 - ustawienia

Post autor: avision »

avision

Re: DJI Inspire 1 - ustawienia

Post autor: avision »

Wyszedł nowy firmware do Inspire. Pamiętajcie, że trzeba każdy pakiet z osobna upgradować.
Awatar użytkownika
LuCaS
Posty: 6
Rejestracja: piątek 09 maja 2014, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Inspire 1 - ustawienia

Post autor: LuCaS »

Ok, pewnie na miniaturze nie widać kilkunastumetrowych smug świateł- tu link do pliku w większej rozdzielczości. Poszperam też na plikiem DNG :mrgreen:

https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphot ... 5162_o.jpg
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Inspire 1 - ustawienia

Post autor: pawelsky »

LuCaS pisze:kilkunastumetrowych smug świateł
Przy 8 sek. naswietlaniu to ok. stumetrowych (i takie tez sa, co mozna sobie zmierzyc na google mapsach jakby ktosc potrzebowal dalszych dowodow)
Awatar użytkownika
LuCaS
Posty: 6
Rejestracja: piątek 09 maja 2014, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Inspire 1 - ustawienia

Post autor: LuCaS »

Sprawdziłem exif- mój błąd. Czas naświetlania 4 sekundy, 8 to maksymalny. Przy bezwietrznej pogodzie popróbuję :)
Nadal- kolegę który twierdzi że to fejk wzywam do tablicy ;)


Obrazek
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Inspire 1 - ustawienia

Post autor: Rekic »

Ładnie ładnie, choć widać po prawej stronie na budynkach i światłach że są rozmazane - więc ideału nie ma (zresztą kto by się spodziewał ;) ) Mimo to uważam że stabilizacja w Inspire jest genialna.
Pan Tadeusz
Posty: 110
Rejestracja: sobota 05 kwie 2014, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Inspire 1 - ustawienia

Post autor: Pan Tadeusz »

sorry , albo ściema , albo ja mam pecha do swojej kamery w w Inspire1 :-) a ponieważ tym się zajmuje od wieeelu lat ,to napiszę wprost ŚCIEMA !
Polecam czytanie ze zrozumieniem
Awatar użytkownika
LuCaS
Posty: 6
Rejestracja: piątek 09 maja 2014, 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Inspire 1 - ustawienia

Post autor: LuCaS »

OK, mam już zdjęcie zrobione na iso 100 i czasie 8 sekund dla wszystkich Tomaszów niedowiarków. To jeszcze nie jest szczyt stabilności, bo wiało parę m/sek, ale będę eksperymentował :)

Obrazek
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: DJI Inspire 1 - ustawienia

Post autor: Carrock »

Odswiezam temat. Filmy wychodza ostre jak brzytwa ale zdjecia sa fatalne. Ustawilem format 4:3, iso 100. Przestawialem shutter od najnizszych do najwyzszych wartosci i zdjecia wychodza rowno niewyrazne. Tak samo w single shot, hdr i pozostalych. Oczywiscie kamera x3. Co moglem przegapic?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

P.S. Dla potomnych: Windows 10 nie zatrybił z plikami DNG. Ze strony Adobe pobrałem DNG codec i zdjęcia wyświetlają się w oryginalnym rozmiarze.
P3A v.2
ODPOWIEDZ