Phantom 2 v2 po zamontowaniu fpv nie działa gps

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

wideo5
Posty: 47
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 10:21
Lokalizacja: Zwoleń

Post autor: wideo5 »

Na poziome paski jest fajne rozwiązanie, ja u siebie dolutowałem cieniutki kabelek z masą video do wtyczki USB przy GP - obraz brzytwa. Proste rozwiązanie, bezpieczne i co najważniejsze skuteczne.
w jaki sposób idzie sygnał wideo z GP jeśli gniazdo usb jest zajęte wtyczką z dodatkową masą? masz w zemhuse płytke z gniazdem grzebieniowym do GP?
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pietruch »

To jest wtyczka mini-USB na taśmie. Masa to jest obudowa wtyczki USB, a na szczęście po podłączeniu do GP wystaje na tyle żeby można było tam przylutować cienki kabelek z masą.
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek 13 sty 2015, 11:47 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
Awatar użytkownika
tomtom25
Posty: 86
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 11:13
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: tomtom25 »

I znow działa :) Bylem u znajomego powyciagal te tzw piny z wtyczki servopodobnej (mowimy tu o wtyczcie, ktora idzie od plyty GPS do plyty glownej) pozaciskal mocniej, takze po wkladaniu w gniazdo bylo czuc ze znacznie ciasniej nachodzi na wystajace piny. Dzis w miare ladny dzien wiec LECE na proby. Mam male pytanie i laickie zarazem. Czy lepiej latac w trybie naza-m czy phantom ??
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pietruch »

W trybie Naza masz dodatkowe opcje jak tryby lotu - przełącznik po lewej na apce.
Samo latanie Białym pozostaje bez zmian. ;-)
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
Awatar użytkownika
tomtom25
Posty: 86
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 11:13
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: tomtom25 »

O to mi tylko chodzilo, wielkie dzieki Pietruch za wskazówki i pomoc. ;-)
Phantom 2 v2 - GoPro 4 silver - FPV - H3-3D
Awatar użytkownika
tomtom25
Posty: 86
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 11:13
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: tomtom25 »

Piąte loty za płoty :) GPS zlapalo ladnie 8 satelit. pofruwalem z FPV i tak w zasiegu wzroku bo wiatry nie male a mamy u siebie taka polane z drzewami do okola takze wiatr jest znikomy. Mialem dziwny zwis FPV nie wiem czy to nie winda GoPro 4 bo restartowalem drona i nic a zrestartowalem kamere i obraz ponownie sie pojawil. Czy ktos z Was tez ma RX-LCD5802 jak go sobie chwalicie, pytam bo dzis mialem dopiero okazje pierwszy raz uzyc fpv w locie i mam w sumie mieszane uczucia chodzi mi przdewszystkim o jakosc obrazu. Zdawalem sobie z tego sprawe bo w wiekszosci kupowalem sprzet po to aby tylko cos poprawnie wykadrowac.

Lot trwał 16min i zakonczylem latanie przy 22% pakietu.
wideo5
Posty: 47
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 10:21
Lokalizacja: Zwoleń

Post autor: wideo5 »

Pietruch pisze:To jest wtyczka mini-USB na taśmie. Masa to jest obudowa wtyczki USB, a na szczęście po podłączeniu do GP wystaje na tyle żeby można było tam przylutować cienki kabelek z masą.
Obrazek
czy masz podłączoną płytkę interferencyjną ?
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pietruch »

wideo5 pisze:czy masz podłączoną płytkę interferencyjną ?
Tak. Były lekkie paski, nie przeszkadzało to w ogóle, ale później znalazłem ten film i już wiedziałem co muszę zrobić. :-) Chociaż na filmie GP podłączona jest przez tylne złącze, ale ja go nie posiadam więc zrobiłem to inaczej.
Zastanawiam się nad usunięciem zdublowanej masy video, ale to pomyślę jak będę wymieniał okablowanie w Phantomie.
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
wideo5
Posty: 47
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 10:21
Lokalizacja: Zwoleń

Post autor: wideo5 »

te płytki ze złaczem grzebieniowym niczym w zemhuse 2 są do kupienia w polsce. zastanawiam się czy lepiej kupić taką płytke - koszt ok. 70 zł i mieć spokój z urywającymi się tasiemkami czy też tak jak u ciebie zapodać zwykły kabelek z wtyczką usb.
Awatar użytkownika
kornelitoo
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 19 lis 2013, 23:01
Lokalizacja: Wola Uhruska/Wwa

Post autor: kornelitoo »

wideo5 pisze:te płytki ze złaczem grzebieniowym niczym w zemhuse 2 są do kupienia w polsce. zastanawiam się czy lepiej kupić taką płytke - koszt ok. 70 zł i mieć spokój z urywającymi się tasiemkami czy też tak jak u ciebie zapodać zwykły kabelek z wtyczką usb.
Z tego co ja widze to nie jest zwykły kabelek tylko właśnie fabryczne mini USB na taśmie z H3-3D. Taśma jest niestety łamliwa, ale nie widzę najmniejszego sensu kupowania zamienników czy innych ustrojstw za 70zł czy więcej, podczas gdy oryginalna taśma DJJ do H3-3D wraz z wtykiem USB i naklejką kosztuje ok 5$ . Oczywiście z wysyłką ;)
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pietruch »

U mnie podłączenie GP do Zenmusa jest standardowe, ten kabelek dodatkowo przylutowany jest czystą masą (bez zakłóceń) prosto z Phantoma. Problem poziomych pasków wynika z zakłóceń przez Zenmusa gdyż masa wychodząca z GP przechodzi przez całe ustrojstwo i dopiero do nadajnika FPV. Mówiąc w skrócie zrobiłem obejście.
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
wideo5
Posty: 47
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 10:21
Lokalizacja: Zwoleń

Post autor: wideo5 »

A może płytka interferencyjna jest zbędna? U mnie jest zamontowana a zakłócenia pozostały :) zbędna masa i niedziałający gadżet ?
brenas666
Posty: 7
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 13:26
Lokalizacja: piła

Post autor: brenas666 »

A tak przy okazji się podpytam, bo nie wiem czy każdy myśli o tych samych zakłóceniach. Jedne mogą pochodzić z Gopro, ale też jest problem między zakłóceniami nadajnika radia i nadajnika FPV.
W moim przypadku taki przypadek właśnie zachodzi (tak mi się wydaje). Posiadam monitor Boscama RX-LCD5802 oraz nadajnika Boscam 200mW i jest problem że już przy 10 metrach pojawiają się zakłócenia.
Z tego co czytałem to pochodzą właśnie z nadajnika radia Phantoma (osłonięcie ręką anteny FPV od anteny radia pomaga). Czy ktoś używał może takiego zestawu ??:)
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pietruch »

No u mnie z płytką obraz się poprawił, ale nie byłem do końca zadowolony dlatego spędziłem sporo czasu szukając rozwiązania - aż w końcu znalazłem. :-)
A dobrze masz podłączoną płytkę? - bardzo częsty błąd. Kabel przy kondensatorze idzie do gimbala.
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pietruch »

brenas666 pisze:A tak przy okazji się podpytam, bo nie wiem czy każdy myśli o tych samych zakłóceniach. Jedne mogą pochodzić z Gopro, ale też jest problem między zakłóceniami nadajnika radia i nadajnika FPV.
W moim przypadku taki przypadek właśnie zachodzi (tak mi się wydaje). Posiadam monitor Boscama RX-LCD5802 oraz nadajnika Boscam 200mW i jest problem że już przy 10 metrach pojawiają się zakłócenia.
Z tego co czytałem to pochodzą właśnie z nadajnika radia Phantoma (osłonięcie ręką anteny FPV od anteny radia pomaga). Czy ktoś używał może takiego zestawu ??:)
Faktycznie częsty problem sądząc po ilości filmików na YT, ale znalazłem też rozwiązanie - sprawdzałeś może?
Spróbuj też pozmieniać kanały, może na którymś akurat wszystko będzie ok.

Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
ODPOWIEDZ