Uzywanie telefonu do podgladu obrazu - problem

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

MateuszFoto
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2014, 12:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Uzywanie telefonu do podgladu obrazu - problem

Post autor: MateuszFoto »

Witam, chcę skompletować rzeczy do złożenia zestawu z Phantomem 2, mam już kamerę GoPro Hero 4 Silver, i wstępnie zamówiony jest Phantom 2. Tu pojawia się moje pytanie, czy mogę używać telefonu (xperia z2) do podglądu obrazu z kamery GoPro? Czy tylko taka możliwość daje zestaw Phantom 2 Vision?
jacek528
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 21:40
Lokalizacja: Dziki zachód

Post autor: jacek528 »

Nie zaleca się używania podglądu przez Wi-fi ... szczególnie w przypadku P2 gdyż oba urządzenia pracują na podobnych częstotliwościach i mogą wystąpić spore zakłócenia.MateuszFoto, jeśli chcesz uzyskać dobry efekt, najlepszym rozwiązaniem jest zakup P2 + zestaw FPV.
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Link RC z P2 nie chodzi przypadkiem na 5.8 ? Jeżeli tak to możesz oczywiście używać podglądu z gopro aczkolwiek martwiłbym się o opóźnienie i słaby zasięg takiego zestawu.
Innym rozwiązaniem jest lightbridge, ale cena może Cię zniechęcić.
MateuszFoto
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2014, 12:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: MateuszFoto »

Opoznienie moze byc bo na tym mi jakos specjalnie nie zalezy, byle bylo mniej wiecej widac co nagrywam, natomiast ile kosztuje najtanszy zestaw FPV, ktory moglbym uzyc? GoPro podaje 180 metrow zasiegu pomiedzy telefonem a kamera i tyle by mi wystarczylo.
m4uy
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 11:24
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: m4uy »

back to the roots.. zanim zadasz pytanie zobacz na forum, bylo setki razy - moze dlatego tak tutaj sie nie lubi "fantomiarzy". Zapomnij o gopro i wifi z p2. po 10m Phantom przestanie Cie słuchać i przy odrobinie szczęscia wróci tam skad startował. Instrukcje do Phantoma możesz sciagnąć z neta i przeczytać - ja nawet po roku uzytkowania do niej wracam i sie upewniam ze wszystko zrozumiałem. Zestaw do fpv musisz liczyc około 1000zł.
wideo5
Posty: 47
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 10:21
Lokalizacja: Zwoleń

Post autor: wideo5 »

można kupić taniej zestaw do FPV. szczególnie z monitorem bez diversity, na 200-300m wystarczy.
jeśli zależy ci na dwóch odbiornikach to tańszą opcją od black pearl jest Boscam RX-LCD5802 który w połączeniu z nadajnikiem np 200 mw na standardowych antenkach wystarczy na bezproblemową transmisję video na odległość ok 400m. całość 720 zł. mam taki zestaw i zero problemów.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

ghambit, jedynie P1 F40 i P2 Vision+ latają na 5.8GHz
Awatar użytkownika
Rodzio
Posty: 9
Rejestracja: środa 15 paź 2014, 21:34
Lokalizacja: Warszawa

Jak zwykle na tym forum nie dostaniesz odpowiedzi konkretnej

Post autor: Rodzio »

Chłopakowi się nie chce przegrzebywać netu w poszukiwaniu informacji. Założył konto na tym forum, zapytał i uzyskał taką odpowiedź że tylko więcej pytań się nasuwa. Nie pochwalam jego lenistwa ale sam się na tym sparzy. Natomiast zastanawiam mnie zachowanie foumowiczów.

A więc:
Szanowny kolego.
Sądzę, że mylisz nieco Phantomy i stąd problem.
Są dwie wersje Phantoma2 jedna Vision+ a druga z gimbalem pod GoPro (są jeszcze inne np bez niczego ale nie ma co zamydlać).
Otóż wersja Vision+ służy do rekreacyjnego latania z wbudowaną kamerką na przyzwoitym gimbalu. Fajna przyjemność z latania plus dodatkowo możliwość kręcenia filmów w jakotakiej jakości. Zestaw za ok 4,5 -5k zł Ponieważ cena rekreacyjnego modelu ma być przystępna dlatego producent zrezygnował z monitora i przygotował zestaw do współpracy z większością smartphoneów. Dlatego słyszałeś o możliwości podglądu na telefonie tego co się dzieje z dronem.

Wersja z Gimbalem do GoPro jest już bardziej złożona.
Trzeba do tego zestawu dokupić osobno monitor z odbiornikiem video oraz nadajnik (video).
Jeśli chcesz widzieć to co widzi Twoje Gopro taki zestaw to minimum. Dodatkowo możesz dokupić jeszcze moduł iOSD który będzie nanosił na obraz monitora także parametry lotu i nawigacji.
Monitor możesz zamienić na specjalne gogle ale latanie takim zestawem wydaje mi się trudniejsze (nie widzisz fizycznie drona i możesz niechcący cofając wpaść np na drzewo itp). Monitor też ma słabe strony (np gorszy obraz z odbiciami słońca) ale jak piszesz że potrzebujesz do kadrowania to wystarczy.

Podsumowując:
Nie będzie dobrze działać wersja z Gopro i telefon.

P.S. jestem właśnie po zakupie swojego pierwszego drona ale spędziłem ok miesiąc na poznawaniu podstaw działania tych urządzeń i ich zastosowań.
Od czegoś trzeba zacząć. Ty zacząłeś od kupienia Gopro. Życzę powodzenia.
P.S. Wszyscy tu dają jeszcze jedną radę. Jeśli chcesz latać komercyjnie pomyśl jeszcze o uprawnieniach i bezpieczeństwie.

Pzdr
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Konrad
MateuszFoto
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2014, 12:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: MateuszFoto »

Dziękuję za odpowiedzi, mimo uszczypliwości kolegi Radzio, chociaż naprawdę dużo mi pomogłeś! Forum czytałem/przeglądałem, ale jest tyle niejasności i w rozbieżnych wątkach, że wolałem zapytać bo niestety czas mnie bardzo goni a nie jest to tani wydatek, jak myślę da większości z nas. Przeglądnę to co mi podpowiedzieliście i jeśli pozwolicie o zwrócę się z ponownym zapytaniem do Was, jeszcze raz dziękuję!
joker
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 22:40
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: joker »

MateuszFoto, podgląd z gopro na xperii chcesz uzyskać przez wifi? Bo jeśli tak,to zapomnij o takim rozwiązaniu. O ile nie odleci Ci phantom, zasięg video po uruchomieniu silników to max10-20m. Sprawdziłem kiedyś z ciekawości w heksie.
Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
Rodzio
Posty: 9
Rejestracja: środa 15 paź 2014, 21:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rodzio »

Szczerze mówiąc to bardziej uszczypliwy chciałem być dla innych użytkowników forum, którzy nie mogą odpowiedzieć wprost tylko czekają aby komuś dowalić. Nie mam nic do tego jak działasz. Moim zdaniem forum jest także po to żeby móc tam zadawać setny raz to samo pytanie.
Nieważne. Życzę powodzenia i jak by co to pytaj, pytaj, pytaj.
Ja korzystam z pięknej słonecznej pogody i filmuję. Ostatnie takie ujęcia w tym roku - chyba.

Pozdrawiam
MateuszFoto
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2014, 12:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: MateuszFoto »

Chce sie jeszcze upewnic, sterowanie kamera w jednej osi gora dol jest standardowe czy trzeba cos jeszcze dokupic?
Jestem laikiem i potrzebuje pomocy w tematyce (drony, zdjęcia, filmowanie z drona).

Jednak, gdyby ktoś potrzebował pomocy w tematyce foto i obróbki - służę pomocą.
wideo5
Posty: 47
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 10:21
Lokalizacja: Zwoleń

Post autor: wideo5 »

góra-dół pracuje gimbal sterowany z poziomu nadajnika RC. obrót wykonujesz już całym dronem.
PS. mam tu namyśli zemhuse :)
jacek528
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 21:40
Lokalizacja: Dziki zachód

Post autor: jacek528 »

MateuszFoto, akurat w tym temacie mało jest uszczypliwości. Kolega Radzio wyjaśnił Ci mniej więcej co z czym się je ;)
Jakiś czas temu podobnie jak Ty analizowałem na co postawić i dzięki dość sporej lekturze, między innymi na tym forum postawiłem na to co wydawało mi się najbardziej sensowne i w pełni usprawiedliwione.
ODPOWIEDZ