Gopro4 a zenmusse

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
poland
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 14:05
Lokalizacja: małopolska

Gopro4 a zenmusse

Post autor: poland »

Pojawiło sie właśnie nowe gopro4 które wielkością jest identyczne jak poprzedni model 3+ ale jest 14gram cięższe. Nie wiem czy to problem ale natknąłem się też w necie na informację że nie działa w Phantomie jako FPV.
Jeśli ktoś kupił to nowe gopro i może wypróbować niech napisze czy to prawda z tym FPV.
pzdr.
Awatar użytkownika
Mogway
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 16 sie 2012, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mogway »

Nie wiem czy działa w phantomie ale na zenmusie H3-3D dziala tak samo jak GP3+
MTD, Eleres, AP Pitlab
Awatar użytkownika
poland
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 14:05
Lokalizacja: małopolska

Post autor: poland »

Ja mam poprzedniego zenmussa 2D w F550 i z gopro3+ podgląd na monitor mam przez niego tym głównym tylnym złączem. O tym że nie wszystko działa przeczytałem na forum gopro.
Zastanawiam się nad nowym gopro ale chyba sam będę musiał wziąć hexe z osprzętem do sklepu aby wypróbować.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

w gopro 4 na gimbalu h3-3d występują w transmisji dziwne pasy na obrazie. jeszcze nie doszliśmy jaki jest tego powód. Wyglądają jak zakłócenia od stabilizatora napięcia.
ryzyk_fizyk
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 19:32

Re: Gopro4 a zenmusse

Post autor: ryzyk_fizyk »

Posiadam GoPro4 i nadajnik -odbiornik Boscam i w transmisji fpv są poziome pasy. Jeżeli odepniemy gopro od zasilania drona to problem pasów znika i jest OK ale jesteśmy zdani tylko na bateryjkę GoPro. Nie wiem czemu GoPro dało takiego strzała. Z poprzednimi wersjami kamerek nie bylo takiego problemu. Nie wiem czy to nie jest celowe działanie producenta a czemu to sami się domyślcie
AL
Posty: 23
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 17:17
Lokalizacja: Krakow

Re: Gopro4 a zenmusse

Post autor: AL »

A mógłbyś coś więcej mi napisać o opcji:

Phantom 2, gimbal pod Hero 4, Black pearl 7' + Boscam - chodzi o to ze się nie znam ale jak badam temat kopterów to wyszło mi ze takim zestawem można elegancko podziałać. Mógłbyś mi proszę przybliżyć co robi ten nadajnik i odbiornik boscam - za co odpowiada - chodzi o lepszy zasięg lotów ?
Dzięki !
Krait
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 21:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gopro4 a zenmusse

Post autor: Krait »

Chodzi o transfer obrazu z koptera na monitor...
Poczytaj forum, dobrze radze.
Pozdrawiam
Tomek
wideo5
Posty: 47
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 10:21
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Gopro4 a zenmusse

Post autor: wideo5 »

ryzyk_fizyk pisze:Posiadam GoPro4 i nadajnik -odbiornik Boscam i w transmisji fpv są poziome pasy. Jeżeli odepniemy gopro od zasilania drona to problem pasów znika i jest OK ale jesteśmy zdani tylko na bateryjkę GoPro. Nie wiem czemu GoPro dało takiego strzała. Z poprzednimi wersjami kamerek nie bylo takiego problemu. Nie wiem czy to nie jest celowe działanie producenta a czemu to sami się domyślcie
w GP 3+ także były zakłócenia. tak więc wina lezy raczej po stronie DJI.
AL
Posty: 23
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 17:17
Lokalizacja: Krakow

Re: Gopro4 a zenmusse

Post autor: AL »

Z tego co gadałem z gośćmi od gopro to mówili ,ze to kwestia mocowania gimbala
ryzyk_fizyk
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 19:32

Re: Gopro4 a zenmusse

Post autor: ryzyk_fizyk »

AL pisze:A mógłbyś coś więcej mi napisać o opcji:

Phantom 2, gimbal pod Hero 4, Black pearl 7' + Boscam - chodzi o to ze się nie znam ale jak badam temat kopterów to wyszło mi ze takim zestawem można elegancko podziałać. Mógłbyś mi proszę przybliżyć co robi ten nadajnik i odbiornik boscam - za co odpowiada - chodzi o lepszy zasięg lotów ?
Dzięki !
W dronie jest nadajnik przekazujący obraz video do monitora z wbudowanym odbiornikiem. Np w phantomie dji ale z tego co wiem to tam jest juz wszystko zintegrowane i zamkniete w obudowie i chyba masz mozliwosc podgladu na smartfoniku i to chyba apple (chodzi o to aby czestotliowsci sterowania dronem nie klocily sie z podgladem na zywo) albo duzo drozszy sprzet dodatkowy do fpf a te 2 urzadzenia musza pracować na 2 roznych czestotliwościach. U mnie wszystkie podzespoly widac i mozna je zmieniac na inne a w dji nie da sie. U mnie przewod video od gopro prowadzi do nadajnika Boscam a ten po 5,8 GHz przekazuje obraz do monitorka na Ziemi. Aparatura sterownicza drona pracuje na 2,4GHz. Ja dzieki nadajnikowi Boscam mam podgląd do 0,5km dalej nie sprawdzalem bo dalej nie latalem. Na smarta jest pewnie duzo mniej zasiegu obrazu i problem sie robi jak np bys robil ujecia w poblizu jakis anten np gsm
Awatar użytkownika
tomtom25
Posty: 86
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 11:13
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gopro4 a zenmusse

Post autor: tomtom25 »

U mnie gopro 4 dziala ladnie z H3-3D mam tylko problem w rozdz. 1920x1440 wtedy kamerka mi sie zawiesza oczywiscie jak jest tylko podlaczona do nadajnika fpv, sama dziala normalnie.
Phantom 2 v2 - GoPro 4 silver - FPV - H3-3D
ODPOWIEDZ