Spadający Dji Phantom 2 - co może być przyczyną?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

BadYunior
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BadYunior »

waldorf pisze:
zybyzy pisze:Bo trzeba schodzić tak :)
albo tak, trochę archiwalny ale lubię te czasy:

szkoda, że teraz koptery już tak nie potrafią ;-)
I zużyte tylko 1.3Ah ;)

Darek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

szkoda, że teraz koptery już tak nie potrafią ;-)
Koptery potrafią. Z pilotami gorzej... :mrgreen:
Ten wredny...
BadYunior
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BadYunior »

Verid pisze:
szkoda, że teraz koptery już tak nie potrafią ;-)
Koptery potrafią. Z pilotami gorzej... :mrgreen:
Potrafią, tylko za bardzo na forach się skupiają zamiast na lataniu ;)

Darek
Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

Verid pisze:Koptery potrafią. Z pilotami gorzej... :mrgreen:
bo już nie ma pilotów, teraz są użytkownicy ;-) , którzy perfekcyjnie opanowali sztukę rozpakowywania koptera - i w sumie tylko tę sztukę :evil:

czytanie tematów takich jak ten właśnie uświadamia mi, że coraz bardziej zbliżamy się do tzw. "kopterowej kupy"
Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fiszbin »

Obawiam się ze Phantoma po takim schodzeniu jest w stanie ustabilizować tylko ziemia.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
BadYunior
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BadYunior »

Fiszbin pisze:Obawiam się ze Phantoma po takim schodzeniu jest w stanie ustabilizować tylko ziemia.
Tak, odbicie od ziemi stabilizuje zabawkę. sprawdzone ;)

Darek
Awatar użytkownika
PartyzantPL
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 15:43
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: PartyzantPL »

waldorf pisze:
Verid pisze:Koptery potrafią. Z pilotami gorzej... :mrgreen:
bo już nie ma pilotów, teraz są użytkownicy ;-) , którzy perfekcyjnie opanowali sztukę rozpakowywania koptera - i w sumie tylko tę sztukę :evil:

czytanie tematów takich jak ten właśnie uświadamia mi, że coraz bardziej zbliżamy się do tzw. "kopterowej kupy"
Właśnie TAK!!!
Ja powiem tak ostatnio był deszcz perseidów ( Piękny widok ), teraz zaczął się deszcz Phantomów tylko czekać jak taki użytkownik zrobi komuś krzywdę i zrobi się głośno na temat latania. Choć miejmy nadzieję że przynajmniej połowa użytkowników tego typu sprzętu wyciągnie jakieś wnioski i nauczy się latać, bo część pewnie na szczęście da sobie spokój ( przykłady na forum - phantom zachcianka chwili ).
Myślę że zanim zacznie się latać trzeba czytać, czytać i jeszcze raz czytać, uczyć się na czyiś błędach, a nie na swoich, bo te drugie kosztują ( autopsja ). Na początek jest warto złożyć coś samemu bo wtedy poznaje się jak to działa, zresztą składanie to sama przyjemność, a jak wszystko działa jak należy to jest podwójna przyjemność i satysfakcja.
Tarot 650 sport Pixhawk + Tarot T4-3D + Gitup Git 2 , Alien 560 apm 2,8 w przebudowie.
Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 137
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: PL

Post autor: Krzys »

witam, to przez te osłony prawdopodobnie spadł ci kopter.
w necie jest trochę informacji że osłony mogą powodować w pewnych warunkach turbulencje.
krzysztof

-> pixhawk <-
Tomis
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: Tomis »

Potwierdzam! Osłonki powodują zaburzenia lotu podczas schodzenia! Od czasu jak założyłem osłony, loty Phantomem przestały być stabilne. Kilkukrotnie podczas schodzenia wpadał w turbulencje, nawet podczas zejścia w locie poziomym.
Mercury
Posty: 4
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 15:10
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Post autor: Mercury »

Wcześniej latałem bez osłon i bez podpiętego gimbala z gopro i nie było żadnych problemów. Właśnie zacząłem się zastanawiać czy to przez gimbala i go pro tak spadał czy przez osłony. Podejrzewam, że wszystko na siebie naszło i tak wyszło. Jak poprawi się pogoda to wybiorę się w pole na test bez osłonek. Kolego PartyzantPL - jak się domyślam jesteś bardzo doświadczonym pilotem drona i bawią Cię takie pytania, ale jest to forum i wolę najpierw się wszystkiego dowiedzieć zanim zacznę latać. Jak nie zauważyłeś dlatego latam tylko i wyłącznie w miejscach gdzie nie ma ludzi, aby nie zrobić nikomu krzywdy. Dzięki wszystkim udzielającym się na forum. Też poczytałem i prawdopodobnie są to osłony na skrzydła, jak tylko warunki pozwolą to sprawdzę i się odezwę.
Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 137
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: PL

Post autor: Krzys »

Mercury pisze: Kolego PartyzantPL - jak się domyślam jesteś bardzo doświadczonym pilotem drona i bawią Cię takie pytania, ale jest to forum i wolę najpierw się wszystkiego dowiedzieć zanim zacznę latać. Jak nie zauważyłeś dlatego latam tylko i wyłącznie w miejscach gdzie nie ma ludzi, aby nie zrobić nikomu krzywdy. Dzięki wszystkim udzielającym się na forum. Też poczytałem i prawdopodobnie są to osłony na skrzydła, jak tylko warunki pozwolą to sprawdzę i się odezwę.
Przyjacielu nie przejmuj się niektórymi postami. Zawsze się znajdzie kilku malkontentów co muszą coś powiedzieć. Taka ich uroda :)

Powodzenia w lotach.
krzysztof

-> pixhawk <-
Mercury
Posty: 4
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 15:10
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Post autor: Mercury »

Zdemontowałem PROP GUARD i polatałem trochę bez osłon. Zaktualizowałem również soft w Phantomie. Na chwilę obecną problem nie występuje. Nie wpadłem w VRS, ani nie zauważyłem dziwnego zachowania koptera. Nie latałem na jakiś specjalnie dużych wysokościach ok. 50-80 metrów. Obniżałem wysokość dosyć powoli pochylając go tak jak koledzy radzili. Na chwilę obecną problem uważam za rozwiązany. Pytanie tylko po co te prop guardy? :)
Tomis
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: Tomis »

Po zdjęciu osłon P2 stał się stabilniejszy i "żywszy". Przy schodzeniu nie wpada w turbulencje.
ODPOWIEDZ