Jakie szkody może wyrządzić Phantom

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

lechu54
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 00:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lechu54 »

Balirc pisze:.

Chodziło mi po prostu o pokazanie, że podczas latania wielowirnikowcem mogą się pojawić nieprzewidziane wcześniej okoliczności,
Obrazek

No co Ty nie powiesz...

Ja mam dla Ciebie większą nowość

Tu też "mogą się pojawić nieprzewidziane wcześniej okoliczności"

http://youtu.be/BFtqia9vCBo

Wniosek: czy mydelniczka, czy biały, czy "Tico" czy TIR czy F1 czy whatever ... zawsze były, są i będą wypadki.

I co?

Zakazi jeździć autem? Zabronią latać? NIE! NIGDY.


ps.

Z mieni się tylko to że "prawdziwi" modelarze wyginą bo technologia ich wyprze tak samo jak to było z radioamatorami.

:P :) :D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Lechu54 najwyraźniej nie zrozumiał, a szkoda. To że zawsze może się coś skiepścić i we wszystkim to oczywista oczywistość. Problem polega na tym że nie wszyscy to przyjmują do wiadomości to raz a dwa, należy dążyć do minimalizacji prawdopodobieństwa skiepszczenia oraz redukcji potencjalnych szkód w razie jakby mimo wszystko coś poszło nie tak.

To tak jak z jazdą na motorze - zawsze ci coś może wyskoczyć na drogę czy paść w silniku. Tyle że rozsądny człowiek zrobi prawko, przegląd, będzie pilnował ogumienia, hebli itp oraz jeździł w kasku i kombinezonie ze żółwiem. Natomiast przeciętny urzyszkodnik mydelniczki albo wychodzi z założenia że jemu się złe nie może przydarzyć bo pan sprzedawca tak powiedział albo skoro zawsze się coś może skiepścić to jeździ bez prawka i przeglądu, na łysych oponach, bez kasku i w t-shircie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Technologia (radiowy zakłócacz dronów) wyprze kamerunów, a co po niektórych uziemi w zakładzie karnym. Niech się tylko jeszcze trochę rozpanoszą.
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

lechu54 pisze:
Balirc pisze:.

Chodziło mi po prostu o pokazanie, że podczas latania wielowirnikowcem mogą się pojawić nieprzewidziane wcześniej okoliczności,
Obrazek

No co Ty nie powiesz...

Ja mam dla Ciebie większą nowość

Tu też "mogą się pojawić nieprzewidziane wcześniej okoliczności"

http://youtu.be/BFtqia9vCBo

Wniosek: czy mydelniczka, czy biały, czy "Tico" czy TIR czy F1 czy whatever ... zawsze były, są i będą wypadki.

I co?

Zakazi jeździć autem? Zabronią latać? NIE! NIGDY.


ps.

Z mieni się tylko to że "prawdziwi" modelarze wyginą bo technologia ich wyprze tak samo jak to było z radioamatorami.

:P :) :D
Nie wiem, czy zauważyłeś, ale jesteśmy na forum RC-FPV które zajmuję się przedewszystkim FPV, więc po kiego grzyba opisujesz mi wypadki z udziałem Tico, Tira itp. ?
Mi osobiście ten film dał trochę do myślenia i chciałem się nim tylko podzielić, a ty niepotrzebnie wszczynasz głupią dyskusję... Nie wiem, lubisz się kłócić czy co ... :roll:
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

Świruje i Naza i WKM i A2. Świruje też inna elektronika.
Nawet najnowszy Mercedes potrafi ześwirować przy wyprzedzaniu i stanie na poboczu. Phantomów robi się coraz wiecej i więcej. Tym samym takie przypadki bedą częściej się zdarzać. A jeśli ktoś lata bez wyobraźni i wiedzy, no to co się dziwić.
Nie każdego stać na "porządny" stateczek. A i takie się rozwalają, tylko mniej ich jest i dlatego mniej jest takich nagrań.
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fiszbin »

greniu pisze:Phantomów robi się coraz wiecej i więcej. Tym samym takie przypadki bedą częściej się zdarzać.
Jakoś ten argument słabo do mnie przemawia.
greniu pisze: A jeśli ktoś lata bez wyobraźni i wiedzy, no to co się dziwić.
A ten to już wcale.

Na rozluźnienie atmosfery male udoskonalenie mydelniczki zapobiegające ucieczkom. ;-)

Obrazek
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Fiszbin pisze:Na rozluźnienie atmosfery male udoskonalenie mydelniczki zapobiegające ucieczkom. ;-)
PhantoHawk ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

jelcyn pisze:Technologia (radiowy zakłócacz dronów) wyprze kamerunów, a co po niektórych uziemi w zakładzie karnym. Niech się tylko jeszcze trochę rozpanoszą.
Tak, to prawda. Znajomy posiada zagłuszacz 2.4, antena panelowa, wysyła ogrom ramek zapychając pasmo 'celu' a celem są jego sieci i testy sprawności a w żartach oczywiście lotniska 'ale by była jazda na lotnisku :D ' ;) Kwestia czasu aż faktycznie pojawia się łowcy dromków, których zaczynają fachpiloci nerwować, nieważne czy fantom czy inne latadło ;)
Marek
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

Fiszbin pisze:Na rozluźnienie atmosfery male udoskonalenie mydelniczki zapobiegające ucieczkom. ;-)

[url=http://s8.postimg.org/om35yw2gx/1531973_293325957496301_913659610545091890_o.jpg]Obrazek[/url]
:lol: :lol: :lol: ...tylko po takim przyszczepie to Phantom traci swojego ducha... :-D ...i stanie sie przewidywalna maszyna, nie bezie juz myslal o wolnosci...caly jego urok i tajemniczosc prysnie. :mrgreen: to jak profanacja :lol:
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

wrzech pisze:
jelcyn pisze:Technologia (radiowy zakłócacz dronów) wyprze kamerunów, a co po niektórych uziemi w zakładzie karnym. Niech się tylko jeszcze trochę rozpanoszą.
Tak, to prawda. Znajomy posiada zagłuszacz 2.4, antena panelowa, wysyła ogrom ramek zapychając pasmo 'celu' a celem są jego sieci i testy sprawności a w żartach oczywiście lotniska 'ale by była jazda na lotnisku :D ' ;) Kwestia czasu aż faktycznie pojawia się łowcy dromków, których zaczynają fachpiloci nerwować, nieważne czy fantom czy inne latadło ;)
Ktoś z takim podejściem to debil.
EDYTA (znaczy nie Twòj znajomy, ale taki "łowca dronkòw")

Za wikipedią
Niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim (upośledzenie umysłowe lekkie, dawniej debilizm – niestosowana z uwagi na negatywne znaczenie w języku potocznym) – poziom intelektualny osób dorosłych charakterystyczny dla 12. roku życia. Ta forma deficytu intelektualnego stanowi najwięcej rozpoznań. Osoby takie są samodzielne i zaradne społecznie, nie powinny jednak wykonywać zawodów wymagających podejmowania decyzji, ponieważ nie osiągnęły etapu myślenia abstrakcyjnego w rozwoju poznawczym. Życie rodzinne przebiega bez trudności. W socjalizacji mogą nabywać zaburzeń osobowościowych, ze względu na atmosferę otoczenia i stosunek innych. Obecnie istnieje tendencja do wprowadzania zajęć korekcyjnych, przy intensywniejszym treningu poznawczym w dłuższym czasie osoby z upośledzeniem w stopniu lekkim osiągają podobne wyniki co osoby z przeciętnym IQ. Do 12 roku życia brak różnic rozwojowych.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
luk328
Posty: 152
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 14:26
Lokalizacja: Warszawa / Grochów

Post autor: luk328 »



A tutaj z ofiarami

zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

luk328 zapomniałeś jeszcze o latającym kocie :mrgreen:
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Dobry temat. To ja jeszcze dorzucę jak śmigło phantomowe rozcina łapę przy lądowaniu do ręki: http://www.liveleak.com/view?i=8d9_1407980380
marcin881
Posty: 52
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 10:48
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: marcin881 »

według mnie to fake, na śmigłach były osłony a sposób w jaki rana jest rozcięta jest wątpliwy by zrobiło to śmigło phantoma1 które jest zaokrąglone. Nie raz zatrzymywałem śmigła ręką w pozycji drążka powyżej startu jest moc ale nie na tyle duża by zrobić tak precyzyjną ranę jak na filmie, bardziej była by to rana szarpana, śmigło jeżeli przeszło by już przez warstwę skóry właściwej raczej by sie zatrzymało....takie moje skromne zdanie, nie wiem może się mylę ale w taką ranę nie wierze....
shaggee pisze:Dobry temat. To ja jeszcze dorzucę jak śmigło phantomowe rozcina łapę przy lądowaniu do ręki: http://www.liveleak.com/view?i=8d9_1407980380
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Andziak »

to samo pomyslalem ogladając film... ze to fake... swoja droga slabo zrobiony
ODPOWIEDZ