Problem z nowo zakupioną baterią

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Adrian_27l
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 21:20
Lokalizacja: Polska

Problem z nowo zakupioną baterią

Post autor: Adrian_27l »

WItam kilka dni temu kupilem baterie do phantoma "niby" oryginal ale kto ich tam wie...
wczoraj odbieram paczke i podlaczam do ladowarki
w kolejnosci takiej jak zawsze
do sieci 230
biała wtyczka
zółta wtyczka

wychodze z domu wracam po 2 godzinach z nadzieją ze juz sie naladaowala i zastaje taki widok (filmik ponizej)
https://www.youtube.com/watch?v=cvn3aL-1ZTU

bateria ktora dostalem z phantomem tak sie nie zachowuje
niemrugają zadne kontrolki 1s 2s 3s a w tej nowo zakupionej tak jest

w tej pierwszej laduje sie prawidlowo godzinka - dwie i dioda zapala sie na zielono i wiem ze jest ok a tu przez 4 godziny taka choinka i na zmiane mrygaja 1s 2s i 3s zielona nawet po 5 godzinach nie zapaliła sie na stale, tylko caly czas mruga na zmiane z czerwoną...
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: kamilborkowski »

Naprawdę wyszedłeś z domu i zostawiłeś pakiety podłączone do prądu bezpośrednio na podłodze? :shock:
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

A działa, zmierz napięcie.
Na przyszłość nie zostawiaj tych akumulatorów bez opieki w czasie ładowania, jak coś jest nie tak to one się zapalają z dość wysoką temperaturą, woda nie zgasisz bo to lit.
Lecę na nielegalu!
jaack
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 01 maja 2014, 20:09
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

Re: Problem z nowo zakupioną baterią

Post autor: jaack »

Adrian_27l pisze: wychodze z domu wracam po 2 godzinach z nadzieją ze juz sie naladaowala
Wiem, że powtarzam to co koledzy powyżej, ale posłużę się paroma linkami żeby Ci uświadomić jak bardzo ryzykujesz:

Najważniejsze zebrane przez Rurka:
http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=11549

A tu jak spłonęła furka, i nie tylko tu, bo gdzieś trafiłem też na wątek z paskiem B5 po lifcie:
http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=204101

Ja często zostawiałem swoje LiPo'le same kiedy się ładowały, od momentu kiedy zobaczyłem wątek Rurka zawsze ładuję kiedy jestem w pobliżu.
Nie mam jeszcze żadnego pojemnika na te które leżakują, ale myślę nad nim.
To na prawdę nie są przelewki.
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

Mruganie dużej diody czerwono/zielono oznacza, że ładowarka zbliża się do końca ładowania pakietu, natomiast mruganie na czerwono diody od celi oznacza, że jest problem z wyrównaniem (zbalansowaniem) jej napięcia. Może to oznaczać uszkodzenie pakietu i jego bliski koniec. Mam też dwa takie pakiety i ze względu na powyższe już na nich nie latam, służą do zasilania monitora.

Natomiast wtórując poprzednikom: nie wytrzymałbym nerwowo, żeby wyjść do pracy i zostawić podłączone pakiety w domu...
Adrian_27l
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: Adrian_27l »

dzieki ze powiedzieliscie o tym ogniu :)
od dzis laduje je w blaszych foremkach na ciasta :)
jaack
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 01 maja 2014, 20:09
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

Post autor: jaack »

Adrian_27l pisze:od dzis laduje je w blaszych foremkach na ciasta :)
Kurde, nie głupi pomysł :D
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Lepiej w doniczce... :-D
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
jaack
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 01 maja 2014, 20:09
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

Post autor: jaack »

Straszny OT, ale się nie powstrzymam :D

Masz na myśli glinianą? xD
Grochalek
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2013, 10:11
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Grochalek »

rufffus pisze:natomiast mruganie na czerwono diody od celi oznacza, że jest problem z wyrównaniem (zbalansowaniem) jej napięcia.
Problem, uwzględniając fakt, że robi to 5 godzin bez rezultatu, norma w/g instrukcji.
Plik PDF
Główna dioda pokazuje status całego ładowania: do 80% czerwona - tryb ładowania, powyżej 80% czerwona/zielona - tryb balansowania, 100 zielona.
Poszczególne diody odpowiednio przy celach: czerwony - ładowanie, mrugający czerwony - balansowanie.
Nie wyrzucał bym baterii, która przy pierwszym ładowaniu nie chce się zbalansować w kilka godzin, raczej rozładował bym
(najlepiej z podpiętym LiPo-monitorkiem) Obrazek i spróbował naładować ponownie.
Jeśli dysponujesz miernikiem - sprawdź jakie jest napięcie na poszczególnych celach. Jeśli nie - polecam wygodny, modelarski miernik z balanserem:
Obrazek
do kupienia w Polsce za niecałe 60zł.

Moim zdaniem objaw jest taki, że jedna cela nie może dobić do napięcia 4.2V podczas ostatniej fazy ładowania, może po kilku cyklach dojdzie do siebie.
Ostatnio zmieniony piątek 18 lip 2014, 16:47 przez Grochalek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Daniel
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

Baterii zdecydowanie nie wyrzucałbym, bo nawet jeśli będzie dalej wariować to tak jak pisałem, można ją wykorzystać w inny sposób (czyt. w urządzeniu o mniejszym poborze). U mnie niestety tak długie balansowanie oznaczało utratę parametrów lipola.

Próba rozładowania baterii i ponownego ładowania (nawet kilka takich cykli) może przynieść skutek. Tylko rozładowując "modelem" raczej postaraj się go wystartować i powisieć z metr nad ziemią (nawet jeśli pakiet jest do dupy to fantom zdąży miękko usiąść).

IMHO zamiast kupować balanser dołożyłbym trochę i kupił lepszą ładowarkę z blanaserem (np. typu IMAX B6). Wydatek trochę większy ale ładowarka ma program rozładowywania, storage itp. oraz wyświetla napięcia cel i ilość wyciągniętego/upakowanego prądu.
Adrian_27l
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: Adrian_27l »

Bateria jest na gwarancji wiec ją oddam tam gdzie kupilem i niech oni sie martwią co z nia zrobić...
zaplacilem za sprawna i taką też chce mieć...
Adrian_27l
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: Adrian_27l »

Witam Ponownie
mam pytanie
rozładowałem do końca kilka razy tą nowo zakupioną baterie i eureka... ładuje sie już normalnie
nic nie mruga oprócz zielonej diody pod koniec ładowania....
czy to znaczy ze teraz juz jest z nią wszystko ok ?? i nie muszę jej zwracać ??
Grochalek
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2013, 10:11
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Grochalek »

Tak, ułożyła się, zakładać i latać.
Pozdrawiam Daniel
ODPOWIEDZ