Pomoc w wyborze drona

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Vertek
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 03 cze 2014, 22:02
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Vertek »

Znalazłem taką baterię. Kupiłem ją kiedyś aby zasilić tym samochód zdalnie sterowany (dostawał wtedy niezłego kopa). Mógłbym jej użyć przy tej biedronce (hubsan) lub czy pasowałaby przy budowie drona?

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 99a8741a5b
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

Vertek pisze:Znalazłem taką baterię. Kupiłem ją kiedyś aby zasilić tym samochód zdalnie sterowany (dostawał wtedy niezłego kopa). Mógłbym jej użyć przy tej biedronce (hubsan) lub czy pasowałaby przy budowie drona?

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 99a8741a5b
Ta "bateria" pewnie waży tyle co karton takich hubsanów...
Człowieku nie kombinuj jak koń pod górę, chcesz zapasowe aku to kupujesz na banggood ewentualnie szukasz w innym sklepie.
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

Vertek uprzejmie informuję że hubsan ma 7cm na 7cm, i wagę 40gram.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Firewall dobre :mrgreen: Chyba jeszcze nikt adeptowi nie pokazał zdjęcia porównawczego przy paczce papierosów jaka jest wielkość hubsana :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
robocik
Posty: 235
Rejestracja: piątek 28 cze 2013, 22:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: robocik »

Rurek pisze:Firewall dobre :mrgreen: Chyba jeszcze nikt adeptowi nie pokazał zdjęcia porównawczego przy paczce papierosów jaka jest wielkość hubsana :-)
:-D :-D :-D :-D :-D
przecież on miał latać z kamerką
Obrazek






Obrazek
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

Dla chcącego nic trudnego :-) trochę dwustronnej taśmy i można latać
Obrazek
JacekJS5
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 10:46
Lokalizacja: Lublin

Post autor: JacekJS5 »

Do samego latania fajna jest syma x1. Jest bardzo stabilna i wytrzymała. Gdybyś nie potrzebował kamery, byłaby dla Ciebie ciekawą opcją.
Vertek
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 03 cze 2014, 22:02
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Vertek »

Wy to jednak konkretne chłopy jesteście hahahahaha
greg020
Posty: 55
Rejestracja: piątek 14 mar 2014, 11:59
Lokalizacja: okolice Świdwina

Post autor: greg020 »

Witam

z jakiego sklepu zamawiacie baterie?? bo z Banggood mi sie nie udaje , wyskakuje komunikat ze zabronili wysylac baterie samolotem
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Hobbyking (ale z magazynu europejskiego!) oraz np GensAce z Niemiec - forum ma 10% zniżki na te niemieckie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Vertek
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 03 cze 2014, 22:02
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Vertek »

Dobra, kopterek doszedł, taka komedia, że nigdy w życiu się tak nie bawiłem. Nie bez powodu na instrukcji piszą "read the instructions carefully before use". Po włożeniu baterii, został postawiony na ziemi, jako, że instrukcji nie czytałem wszystkie gałki w górę i ogień nad blokami, z wysokości może 20m spadł na ziemie ale dobrze, że nic się nie stało. Zabawa jest piękna.



----- Jeżeli ładuje baterie, zniknie czerwona dioda, która wskazuje, że bateria jest naładowana to coś się stanie jeżeli bateria będzie dalej podłączona a naładowana?----------



Moje pytanie odnośnie baterii bo jest jej naprawdę mało jak na pierwszy raz, lot 5-6 min na 1:20 ładowania. Mogę gdzieś w polsce kupić takie akumulatorki? Wpisując model są tylko na banggog tym.

Jeszcze drugie pytanie jakim prądem idzie tą baterie ładować, podłączam ją do usb w komputerze i ładowało mi aż 80 minut, gdzieniegdzie pisze, że powinno ładować od 40 do 60 min. Czy mogę ją ładować np. moją ładowarką od telefonu, która jest na usb? OUTPUT ma na 5V = 1.5A LPS, nie wiem jakim prądem ładuje w kompie przez usb dlatego chcę znaleźć jakiś sposób aby te baterie szybciej ładować bo naprawdę ogromne ciśnienie na latanie.

Czy podczas wciśnięcia throttla tak aby się podniósł on powinien utrzymać się w pionie czy to normalne jak nim macha na boki mimo tego, że elevator jest na środku? Próbowałem kalibrować ale za mało czasu mam przez ten akumulator.

Edit

Nie dam rady po prostu tego skalibrować, czy daje na + 50 czy - to raz w tą raz w tą sie zawraca i tyle, po prostu no nie wiem jak to zrobić aby stabilnie utrzymywał pion bez gałki elevatora na samym throttlu. Przy kalibrowaniu w domu piznąłem o biurko to śmigło w pół poszło i z biurka kawałek odpadł hahaha, teraz to dopiero się dowiedziałem jakim to trzeba być kozakiem żeby tym kierować a myślałem, że to proste jak jazda samochodem.

Znalazłem baterie na allegro, myślę, że wezmę parę tych 380 mAh + planuje dokupić tą samoróbczą ładowarkę na 5 baterii http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... 0-spt-0423

Myślicie, że taniej wyjdzie samemu taką ładowarkę zrobić na 3-5 baterii czy lepiej to kupić? Jeżeli taką ładowarkę na 5 baterii to jak sprawdzić czy baterie będą naładowane? Nie widzę aby końcówka odchodząca pasowała do tej ładowarki USB, może się mylę.
olin
Posty: 5
Rejestracja: sobota 07 cze 2014, 19:51
Lokalizacja: ZNIENACKA

Post autor: olin »

Vertek
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 03 cze 2014, 22:02
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Vertek »

Dzięki bardzo ale pomóżcie z tymi pytaniami, nie wiem co mam robić. Dzisiejsze latanie po pokoju i teraz niedawno po podwórku sprawiło, że 2 śmigła poszły w pół. Po prostu nie dam rady go opanować na podwórku, jeszcze jak latam bez zmiany kierunku (Throttle prawo lewo) to jakoś idzie to opanować ale jak zmienie kierunek, XXXX się przyciski po prawo to prawo ale np. przy zmianie kierunku w lewo to zamiast wciskać prawy aby dać w prawo to trzeba do tyłu, z tym jest najgorszy problem, każdy tak ma czy tylko u mnie coś się z nim dzieje? Nie może się wznieść do góry bez skrętu w jakąś stronę, próbowałem już kalibrować go we wszystkie strony, nawet pojedynczo każdy silnik ale to też na nic. Obecnie mam 3 zielone śmigła i jedno czarne bo akurat tak trafiłem, że dwa te same poszły w pół :/. Z tym znoszeniem koptera to może przez ten upadek z wysokości ale upadł na trawę, nawet śmigła nie połamał, po prostu był cały. Nie wiem czy tak znosić powinno czy tylko tak u mnie jest bo pierwszy raz się takim czymś bawię.

Ten rozgałęziacz raczej odpada bo towar idzie ponad 10 dni. Ma ktoś może jakiś szkic jak połączyć je i gdzie kupić takie końcówki do baterii i do ładowarki?

Edycja: słownictwo
Ostatnio zmieniony środa 11 cze 2014, 21:03 przez Vertek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

na dzien dobry mpowinienes dostac krawat za slownictwo
, mnie akurat nie przeszkadza , ale na forum juz tak jest
Rurek Ciebie wzywam !

dwa !
jesli nie umiesz opanowax zabawki w domu to zanczy ze :
kup nowa biedronke
i nie tworz nic sam zadenego coptera
bo jaki sens bys s[rzedawal za dwa miesiace wszystko za pol ceny ?
Bo ci sie jednak nie podoba ?
Vertek
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 03 cze 2014, 22:02
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Vertek »

A ty "krawat" za pisownie. Nie dam rady go opanować bo widzę, że coś z nim jest nie tak, pomimo braku mojej ingerencji w prawą gałkę (elevator, prawo, lewo, przód, tył) on mi ewidentnie skręca i macha się na różne strony, nie potrafi unosić się w miejscu i utrzymywać pozycji w pionie. Dlatego kupiłem takie coś aby się nauczyć, jak zwykle podnosisz na duchu i wspierasz młodych ludzi, którzy się dopiero co tym zainteresowali, powinieneś dostać range pomocnik... Poza tym nie mam zamiaru się kłócić, chcę tylko uzyskać akurat niezbędną pomoc. W żaden sposób mi nie pomogłeś, więc twoją wypowiedź można traktować jako spam.

Skompletowałem już rzeczy, które mam zamiar kupić, według instrukcji modele się zgadzają.
http://boble.pl/p/449/15665/-e-sky-prze ... -3-7v.html
http://boble.pl/p/476/14556/lopaty-smig ... opaty.html
(Wejście oryginalnej ładowarki różni się, ma 2 piny a tam odchodzą aż 4, trzeba przerobić wtyk w ładowarce?)http://boble.pl/p/449/15665/-e-sky-prze ... wtyki.html
Chciałbym jeszcze to kupić aby nie zamawiać po 20 śmigieł tygodniowo, lecz kod ze strony różni się z kodem w książce, jak myślicie będzie pasować? Na stronie jest napisane do modelu h107c. http://boble.pl/p/542/15303/oslony-zabe ... ptery.html
ODPOWIEDZ