Pomoc w wyborze drona

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

siwyyy77
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 01 mar 2018, 15:06
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: siwyyy77 »

Po zabawie, mikrodronem F36 Furibee i pierwszych lotach Bugs'em 2 przyszła pora na coś docelowego.
I będzie to coś z trójki DJI spark /mavic air/ mavic pro, tylko mam mętlik i nie bardzo wiem co kupić?
Dron typowo do rekreacyjnego nagrywania materiałów foto/wideo na własne potrzeby

Sparka raczej skreślam, ze względu na dwuosiowy gimbal i zdecydowanie gorszą jakość obrazka...
W cenie 4kpl mogę mieć air combo z PL z pewną gwarancją możliwością zakupu dji care, ew pro z Chin z "chińską gwarancją" i bez możliwości wykupienia care

Świadectwa kwalifikacji nie posiadam i na 90% nie będę robił wiec maviciem pro bardziej naginałbym prawo podczas latania... (pewnie w mieście też by się przytrafiło nagrać filmik na obszarze zabudowanym)

Filmików, testów, recenzji naoglądałem się już za wiele stąd mętlik w głowie
Stał ktoś przed podobnym wyborem, co wybrał i czy żałuje?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: Verid »

siwyyy77 pisze:Stał ktoś przed podobnym wyborem, co wybrał i czy żałuje?
Tjaaa, podobną dyskusję masz tu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=3 ... 81#p546376

W moim przypadku stanęło na AIR i nie żałuję.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: Adrián »

Masz powyżej 4k i dji Ci odpowiada, to... Air.
Antecykl
Posty: 1
Rejestracja: piątek 29 cze 2018, 09:29
Lokalizacja: Katowice

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: Antecykl »

Cześć i czołem, ostatnio mam straszny mętlik w głowie i chyba potrzebuję kogoś kto mnie nakieruje.
Sytuacja przedstawia się tak: to będzie mój 3 dron, wcześniej miałem Symę x8, którą źle wspominam i hubsan H501A, którym bardzo fajnie mi się latało, ale brak gimbala sprowokował mnie do sprzedania gdy tylko znajomy wyraził chęć zakupu w dobrej cenie. Teraz muszę czymś tą pustkę w sercu załatać, powiedzmy, że mam 2500zł, w tej cenie chciałbym dorwać coś gimbalem i kamerką 4k, z minimum 40 minut lotu (i minimum 15min na jednej baterii), poza tym z racji iż fotografuję głównie dziką naturę potrzebuję zasięgu powyżej kilometra, choć może z gimbalem łatwiej będzie mi złapać dobry kadr, ale mimo wszystko czasami dalekie loty i dobra jakość połączenia się przydają.
Tematem się nigdy jakoś specjalnie nie interesowałem, wcześniejsze zakupy były w ciemno, więc po kilku dniach poszukiwań jeszcze mogę nie wiedzieć co jest dobre a co złe.
Póki co na celowniku mam
DJI PH3 Pro, za 2,5k idzie wyrwać używane, nawet przez chwile za 2,8 był z 4 bateriami. Jednak o ile wcześniej wydawało mi się, że samo logo DJI to już jest łał tak im więcej czytam o wadach tym bardziej się go boje. Ucieczki z GPS, nawet tu na forum w poradniku jest by nie latać z GPS gdy nie jest to konieczne, co prawda nie mam z tym problemów, ale jednak jest to dużo wygodniejsze, ograniczony zasięg w EU, przeczytałem ze 2 lektury o tym, ostatecznie chyba nie jest tak źle, poza tym jest apka, która zmienia tryb? Kolejnym zmartwieniem jest aplikacja, mam Xiaomi redmi 4x note w topowej wersji więc o wydajność się nie boje, ale o system już tak, zainstalowałem na próbę DJI GO, przy włączeniu jest błąd "aplikacjia airmap" przestała odpowiadać, nie wiem jednak co ma piernik do wiatraka? (na zalecany tablet z ogryzkiem na pewno mi kasy nie starczy)

Xiomi mi drone, i tu mam wielki dylemat, telefony robią świetne, ale to trochę inna technologia. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to lepsza opcja niż PH3, za 2k kupię nowego drona z 3 bateriami i jeszcze 500zł zostaje. Ale znowu im więcej się czyta tym więcej wad, niepłynny lot, telepanie kamery na gimbalu, gorsza jakość nagrań, mniej funkcji, wydaje się, ze sporo większa awaryjność, jest też trochę cięższy, dodatkowe 1,5kg na plecach już się czuje, na + tańsze części i szybsze składanie do transportu.

DJI Spark raczej odpada bo zasięg będzie mnie ograniczał.

I tak szczerze mówiąc to albo jestem ślepy, albo to są jedyne 3 modele na allegro, poza jakimiś pojedyńczymi sztukami, które są słabe, źle szukam czy faktycznie nic więcej w tej cenie nie ma do wyboru?
Mam nadzieję, że mnie na coś nakierunkujecie, albo wskażecie inne modele godne uwagi. :)

Editt

Przepraszam za dubel, ale jak edytuje to nikt nie przeczyta a potrzebuję wiedzieć na jutro. Czy te statystyki z aplikacji DJI GO są przypisane do drona i konkretnej baterii czy do użytkownika? Sprzedawca wysłał screen gdzie baterie mają po 5 cykli a sam dron ma kilka km "przebiegu" ale mam spore obawy, że to są tylko jego statystyki a nie latajła i baterii, niestety nie mogę znaleźć żadnego info jak to działa.

EDIT: Nie dziękuję za pomoc :roll:
Ostatecznie za 2k z haczykiem kupiłem używanego Phantoma 3 Pro od fotografa, wizualnie ideał, 4 baterie 15,2x25 i 40 cykli, wylatałem 10 pakietów i 0 problemów, a "kultura" lotu i stabilność dużo lepsze niż w hubsanie, jak przesiadka z malucha do poloneza :D .
mareczek87
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 08:32

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: mareczek87 »

Proste pytanie. Na pierwszego drona, dla sprawdzenia czy podoba mi się ta "zabawa".
Zakupiłem już Ryze Tello, ale tak czytam - czy za tą samą kwotę nie lepiej jednak SYMA X8 PRO ?
ODPOWIEDZ