DJI Ph 2 durne starty

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

Bambi_461,
a co ja napisalem?
phantom stoi bez grzebania
czyli w MK trzeba grzebac
ale jak juz pogrzebiesz to stoi jak mlodemu panu

co do kosztow to sie juz przekonalem ze tanie nie bedzie tak dobre jak najbardziej rozlegulowane drogie
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Demonizujecie panowie. Mi stoi bez grzebania. MK oczywiście! ;-)
Po kilku ostatnich aktualizacjach softu MK nie miałem czasu grzebać w ustawieniach, więc polatałem na domyślnych i też było pięknie :-D

Co do ceny, to wolałbym, żeby MK było tańsze od Nazy, ale zdecydowanie tak nie jest... :-(

No i ostatnia, najważniejsza kwestia. Ten temat jest klasycznym przykładem ślepego ufania w elektronikę. Gdyby zainteresowany miał wyrobione podstawowe odruchy manualnego sterowania kopterem, to tematu by nie było.
Awatar użytkownika
ropcios
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Małkinia

Post autor: ropcios »

"Ladziak" Popieram Cię w 100%.

Czytam ten wątek i ze zdumieniem :shock: dochodzę do wniosku, że niektórzy przy starcie quadem używają tylko drążka przepustnicy.

A ciągłe pytania o dryf to jakaś abstrakcja :mrgreen: .

Lot bez GPS zawsze będzie obarczony dryfowaniem - ruch powietrza itd.
Lot z GPS też będzie obarczony ciągłą zmianą pozycji w obrębie kilku metrów.
Tych faktów nie ma sensu rozwijać i wałkować bez końca :-D

Moja skromna rada to wylatać ze 100h jakimś mikro quadrocopterem np: Hubsan X4 FPV a dopiero brać się za Phantomy itp :mrgreen:
A tak swoją drogą do Hubsan jest niesamowity :-D zabawy co nie miara i praktycznie nie da się go rozbić.
Prócz typowych nawyków manualnych świetnie uczy latania FPV, po prostu genialne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i wszystko można nagrywać :!:
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fiszbin »

Jurek. - kombinowałeś coś z anteną bo przejrzałem forum i widziałem eksperymenty z panelem w radiu i na filmie tez wydaje mi się ze jest inna czarna? Były jeszcze jakieś eksperymenty?
Awatar użytkownika
ropcios
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Małkinia

Post autor: ropcios »

"Jurek" - moim skromnym zdaniem to podałeś za mało szczegółów aby wyciągać konstruktywne wnioski.
Skoro piszesz, że pomyliłeś kierunki to może sam tak poleciałeś :-|

Najlepiej jak zrobisz zrzut ekranu z parametrami IMU - tylko dopilnuj aby Phantom był ustawiony poziomo
( powierzchnię na której go ustawiasz sprawdź wcześniej poziomicą we wszystkich kierunkach )
Jest kilka przyczyn przechylania Phantoma i innych quadów przy starcie.
Należy pamiętać, że Phantom wytwarza znaczne turbulencję od własnych silników i w czasie startu w połączeniu z podmuchami wiatru może czasami przechylać się.
Na to ma również wpływ czy startujemy energicznie czy delikatnie.
I oczywiście akcelerometr, który może być niewłaściwie zamontowany, niewłaściwie skalibrowany lub uszkodzony.
Nie należy też zapominać o GPS, który nie jest idealnie dokładny i może mieście odchyłkę kilku metrów w przestrzeni 3d.
ODPOWIEDZ