Gimbal gimbalowi nie równy - H3-3D w dwóch wersjach

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

realfighter
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2013, 17:03
Lokalizacja: Gliwice

Gimbal gimbalowi nie równy - H3-3D w dwóch wersjach

Post autor: realfighter »

Nie bardzo rozumiem poczynań firmy DJI - właśnie pojawił się film instruktażowy, z którego wynika, że jest inna wersja gimbala 3D. Pierwsza, to z wtykiem w tył GoPro, a druga, z wtyczką USB. Posiadam wersję "w plecy" i jest bardzo wygodna - np. wymiana karty mSD - a także bardziej estetyczna. Bardzo zaskoczyło mnie nowe rozwiązanie...

FPV - Neverending Story
Awatar użytkownika
ropcios
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Małkinia

Post autor: ropcios »

No i właśnie ja mam tą wersję i przyznam się, że nie miałem wcześniej pojęcia, że jest jeszcze inna wersja.
Osobiście wolałbym z gniazdem z tyłu obudowy :cry: No ale już jest jak jest.

Czasami brzęczy mi górny silniczek, może będę reklamował a wtedy poproszę o wersję z wejściem z tyłu obudowy :mrgreen:

A masz dodatkową płytkę z układem przeciwzakłóceniowym? Może to o to chodzi ? Bo u mnie jest dodatkowy układ.
realfighter
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2013, 17:03
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: realfighter »

Jest dodatkowy układ. Da się zamontować w środku, choć kabelki dość napięte (płytka przykręcona do głównej).
FPV - Neverending Story
pepik
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 12:30
Lokalizacja: Przemyśl- Warszawa

Post autor: pepik »

Kurde jestem zdziwiony, że DJI wypuściło gimbal z bocznym podłączeniem. Mam pytanko do ropcios. Czy wypadła Ci kiedys ta tasiemka z tego modułu bocznego przy np. odpinaniu kamery?
Awatar użytkownika
ropcios
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Małkinia

Post autor: ropcios »

pepik pisze:Kurde jestem zdziwiony, że DJI wypuściło gimbal z bocznym podłączeniem. Mam pytanko do ropcios. Czy wypadła Ci kiedys ta tasiemka z tego modułu bocznego przy np. odpinaniu kamery?
Jak na razie nie. Kamerki jednak nie zdejmuję z gimbala, odpinam tylko ten kabelek i podłączam w to miejsce usb
aby zgrać filmy do kompa. Jest też zapasowa listwa (kabelek) w zestawia.
Dla mnie też jest to irytujące bo podłączenie z tyłu kamery na pewno jest bardziej funkcjonalne.

Jeszce nie podłączyłem FPV i tak się zastanawiam, czy tor video do FPV z GoPro3+ jest zaimplementowany też w wejściu usb mini.
Bo jeżeli nie jest to na pewno będę reklamował.
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Oooo, nie wiedziałem że jest taka dziwna opcja z kablem z boku... Ciekawe o co chodzi. Z tym modułem filtrującym to też mieszają bo na filmie w tym wątku przyklejają go pod maszyną a widziałem gdzieś ich film instruktażowy jak wkładają ten filtr do środka.
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

ropcios, jest wideo na miniUSB, mam już FPV podłączone i działa ok. Mako, no własnie w dokumentacji na stronie (link poniżej) jest instalacja w środku, na filmie na zewnątrz, w dołączonej instrukcji znowu w środku (pomijam, że jest w instrukcji na rysunku mały błąd)

http://download.dji-innovations.com/downloads/zenmuse_h3_3d/en/Zenmuse_H3_3D_Anti_interference_Reinforcement_Board_Guidance_v1.0_en.pdf
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Coś DJI podpada ostro. Nie dość że wypuścili Phantoma 2 i w bardzo krótkim czasie zmienili obudowę aby H3-3D się zmieściło czym mi bardzo podpadli to teraz bałagan z dwoma rodzajami gimbala praktycznie równocześnie wypuszczonymi. Podejrzewam że na to tylne złącze trzeba jakieś licencji i umowy z GoPro i może się nie dogadali na czas. Hmmm, to bardzo dziwnie wygląda. Z tym modułem filtrującym to samo - w różnych źródłach informacji inne miejsce. Podejrzewam że to nie ma znaczenia gdzie się go założy ale powinni trzymać się jednej wersji albo wprost powiedzieć że miejsce nie ma znaczenia.
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

Mako, wyczytałem, że tylko pierwsze wersje P2 z H3-3D miały tylne wejście do GoPro, a kolejne już będą produkowane tylko i wyłącznie z miniUSB więc wygląda na to, że te z miniUSB są z najnowszej partii. Druga sprawa, że ja bym się bardziej doszukiwał kompatybilności miniUSB z DJI Lightbridge. Przy podłączaniu Lightbridge nie jest wykorzystywane tylne gniazdo, a bezpośrednio jest podłączane GoPro pod port HDMI. Tylne wyjście nie podaje pełnej rozdzielczości wideo tylko taką nadającą się do małego wyświetlacza dotykowego z akcesoriów GoPro i analogowej transmisji wideo... nie bronię DJI tylko podaję kolejne argumenty skąd być może takie posunięcie. Osobiście wolałbym tylne wyjście bo nie zamierzam kupować Lightbridge, może pojawi się możliwość wkręcenia i podpięcia pod taśmę tylnego wtyku...
Awatar użytkownika
wawrzonekm89
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 11:55
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: wawrzonekm89 »

Ja dostałem też z wejściem bocznym... i też mnie to zdziwiło - tylne wydawał się dużo wygodniejsze.
X8pro, Phantom 2
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

Tylko pierwsza seria gimbali H3-3D miała wyjście z tyłu przez konektor 30-pin. Potem już to zmienili i pozbyli się tylnego konektora i zamienili go na wyjście z boku.
To jest właśnie najnowsza wersja, tzw. V1.1
Zmienili design ponieważ chcieli żeby zenmuse H3-3D był kompatybilny z Lightbridge, który jak wiadomo przesyła obraz HD. Żeby go wyprowadzić to trzeba podłączyć kabel micro-HDMI z boku Gopro. Samo gopro nie jest w stanie wyprowadzać obrazu jednocześnie przez konektor z tyłu i HDMI z boku, więc pozbyto się tego z tyłu by w razue użycia Lightbridge wypiąć kabel USB i podpiąć HDMI.
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Hmmm, a nie da sie podpiac hdmi jak jest konektor z tylu?? Wydawalo mi sie ze filmy instruktazowe jak podpiac lightbridge byly robione na H3-2D z konektorem oczywiscie z tylu. Co gorsza obecny lightbridge mial wtyczke hdmi na tyle szeroka ze wykluczalo to wtyczke usb od gimbala czyli po jej odpieciu nie bylo by ladowania kamery. Nawet jak zrobia nowa wtyczke do lightbridge to i tak nie wiem czemu nie moze to byc ladowania od tylu a hdmi z boku.
Tomisek
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 14:26
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: Tomisek »

Witam.
Kilka dni temu sprzedałem Phantoma 1 i kupiłem Phantoma 2 z trzyosiowym gimbalem - w moim mieście i kolegi który mi go sam złożył i dostarczył do domu.
Dzisiaj obejrzałem filmik z instalacji gimbala. U mnie gimbal jest bezpośrednio podpięty do tasiemki wychodzącej z Phantoma natomiast zauważyłem na filmiku na początku tego wątku, że jest wpięty do - płytki - POWER CONNECT BOARD ( 1,52 min na filmie).
Jaka jest funkcja tej płytki - czy to błąd ze nie gimbal nie jest połączony z Phantomem 2 przez te płytkę - ostatecznie zainstalowałem ją nie wiem czy dobrze czy żle ????

Drugie pytanie - nagrałem 2 filmiki i na samym początku - po włączeniu Phantoma ale przez rozruchem smigiel - słychać z gimbala piskliwy dźwięk - którego potem zagłuszają smigła ale wydaje mi sie ze nie powinno byc tego dzwieku. Zastanawiam się czy to nie problem braku zainstalowania tej płytki ;) ???
zeluq
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 19 maja 2014, 12:33
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zeluq »

u mnie bez tej płytki gimbal nie spełniał swojego zadania, strasznie szalał. Ale to było przed aktualizacją softu, nie testowałem później bez niego. Co do piszczenia to dzisiaj po zainstalowaniu ImmersionRC 5.8GHz 600mW też zaczęło mi piszczeć.
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

zeluq, a spróbuj teraz odłączyć ImmersionRC i sprawdź czy nadal piszczy? Czy płytkę masz zainstalowaną w środku Phantoma czy z zewnątrz?
ODPOWIEDZ