Czy ktoś już ma Phantom 2 Vision+ ?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

mchrol
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2014, 15:33
Lokalizacja: PO ZST ZS

Post autor: mchrol »

Oj Jackuzy. Nie zgodze się z Toba zupelnie. Szanuje Twoj poglad ale....

Przede wszystkim GOPro2 lepsze niz w visionie?
Dlaczego gimbal trzyosiowy? Dlatego ze kiedys nie bylo czegos takiego jak zenmuse czy oryg. Z vision + a to ulatwia znacznie filmowanie i robienie zdjec?.

Kontroler ktory podales? Sorry ale obawialbym sie ze to odleci, bynajmniej dla poczatkujacych. Dlaczego zawsze znajda sie tacy co neguja. Zwlaszczq tych poczatkujacych. Jak ktos ma kase i szuka vision plus a malo comial kontakt wcześniej z multirotorami to na prawde polecam. Wiadomo, to droga zabawka ale na pewno sprawi nie mala frajde, ciekawe filmy i zdjecia porobi. Uwierz mi, ze pozniej jak ktos sie mocniej zakreci wokol tematu to sprzeda chlop phantoma i zacznie przygode z modularnymi quadro czy hexami.
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Jackuzy pisze:nie wiem tylko na cholerę ci 3 osowy bimbal do początków latania
Ano po to że jak ktoś chce kupić Phantoma do kręcenia fajnych fimów to nie ma sensu zastępować go czymkolwiek co lata :-).
Jackuzy pisze:każdy musi zacząć od czegoś ... polecam bierdonkę :D i jest RTF
No i z tym zgadzam się w 100%. Przed Phantomem kupiłem biedronę (choc to nie było moje pierwsze latadło) i polecam.
crazy
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 31 mar 2014, 09:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: crazy »

Witam ! Dodam coś od siebie do rozmowy. Miesiąc temu zastanawialem się jaki sprzęt kupic do amatorskiego latania, kręcenia filmów robienia fotek itd. Postanowilem odwiedzić modelarza żeby zrobil mi kosztorys ile bez ściemy bedzie mnie kosztowala taka przyjemność.
Gościu z miejsca powiedzial ze optymalny bedzie hex średniej klasy który bedzie kosztować ... chwila na rachunki kreślenie na papierze ... okolo 10 tyś. po czym dodaje szkoda kasy jak na początkującego przygodę z lataniem, polecam dji phantom 2, poszedlem troche dalej i zamowilem p2v gimbala dokupilem z hongkongu 2 tyg czekania, przez ten czas dokupiłem nadajniki odbiorniki(filmiki na youtube są bardzo pomocne) zwiększając tym samym zasięg do 750 m. Teraz wiem ze dla początkującego przygodę z lataniem z miejsca poleciłbym phantom 2 2v 2v+ (wersja zależy od kaski jaką chcesz przeznaczyć) o dziwo z podanej trójki phantom 2 vision bedzie kosztować nas najwięcej.
Po takim przygotowaniu nabraniu bakcyla polecam można się pomału przymierzać do zrobienia hexy od podstaw, nie oszukujmy się ale dla laika i kogoś początkującego bedzie to czarna magia i strata czasu. Jestem przekonany ze nie jeden się zniechęcił składaniem własnego pierwszego koptera szzcególnie jak trzeba wszystko poustawiać ręcznie od samego początku, gdzie w pozniejszym czasie i doświadczeniu oraz nabrania apetytu na więcej taka zabawa w składanie nabierze inny wymiar :D
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

crazy pisze:Gościu z miejsca powiedzial ze optymalny bedzie hex średniej klasy który bedzie kosztować ... chwila na rachunki kreślenie na papierze ... okolo 10 tyś. po czym dodaje szkoda kasy jak na początkującego przygodę z lataniem, polecam dji phantom 2, poszedlem troche dalej i zamowilem p2v gimbala dokupilem z hongkongu 2 tyg czekania, przez ten czas dokupiłem nadajniki odbiorniki(filmiki na youtube są bardzo pomocne) zwiększając tym samym zasięg do 750 m.
Jak się poważnie podejdzie do Phantoma i dokupi FPV z goglami, porządne radio, dodatkowe 4 baterie po 550zl, walizke itp. to też wyjdzie ponad 10k. Tak czy inaczej jak ktoś mi pisze że złoży porządną maszynę porównywalną w Phantomem2 za 800zł albo nawet na 3kzł to jakoś śmiem wątpić. Mój w miarę podstawowy model Futaby kosztował z 1,5kzł a nadajnik z goglami to kolejne 2kzł. Reszta by musiała być za darmo :-).
k21
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 27 maja 2013, 18:39
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: k21 »

Mako pisze:
crazy pisze:Gościu z miejsca powiedzial ze optymalny bedzie hex średniej klasy który bedzie kosztować ... chwila na rachunki kreślenie na papierze ... okolo 10 tyś. po czym dodaje szkoda kasy jak na początkującego przygodę z lataniem, polecam dji phantom 2, poszedlem troche dalej i zamowilem p2v gimbala dokupilem z hongkongu 2 tyg czekania, przez ten czas dokupiłem nadajniki odbiorniki(filmiki na youtube są bardzo pomocne) zwiększając tym samym zasięg do 750 m.
Jak się poważnie podejdzie do Phantoma i dokupi FPV z goglami, porządne radio, dodatkowe 4 baterie po 550zl, walizke itp. to też wyjdzie ponad 10k. Tak czy inaczej jak ktoś mi pisze że złoży porządną maszynę porównywalną w Phantomem2 za 800zł albo nawet na 3kzł to jakoś śmiem wątpić. Mój w miarę podstawowy model Futaby kosztował z 1,5kzł a nadajnik z goglami to kolejne 2kzł. Reszta by musiała być za darmo :-).

niekoniecznie... mi się udało skompletować całość za ok. 7k [to co mam w podpisie plus druga bateria i walizka własnej produkcji].
|DJI - Phantom 2|Zenmuse H3-2D|GoPro3BE|iOSD mini|ImmersionRc 5,8|SkyZone|Diversity|
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

k21 pisze:mi się udało skompletować całość za ok. 7k [to co mam w podpisie plus druga bateria i walizka własnej produkcji].
No to jak doliczysz 1,5kzl na trzy kolejne baterie aby mieć swobodę w lataniu, lepsze radio za jakies 1,5kzl, ponad tysiaka na akcesoria jak przyzwoite śmigła carbonowe czy porządniejsze silniki, walizke nawet uniwersalna to wycinania pianki to ze 400pln, solidna ladowarke modelarska z rozdzielaczem na kilka baterii aby nie ładować się całą dobę i się pozbiera do kilkunastu tysięcy. W Twoim zestawie nie widzę też nic nagrywającego obraz na ziemi. To nie oznacza że nie da się zacząć wydając 5kzł na gołego Phantoma2 z gimbalem i GP H3WE. Ale jak mówimy o kompletnym zestawie to sporo się tego zbiera niestety.
crazy
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 31 mar 2014, 09:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: crazy »

ludzie ale ja pisałem o początkujących :D futaba fatshark przekaźniki itd. spokojnie da się polatać stokowym vision i mieć full frajdę. Później kazdy chce więcej wiec po mału rozbudowuje swoje "dziecko" :D
wojcieszkow
Posty: 3
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 20:12
Lokalizacja: Ożarów TOP

Post autor: wojcieszkow »

OK, więc jestem zdecydowany na Vision+ (+ dodatkowa bateria) i dziś/jutro będę zamawiał, proszę Was o info gdzie zakupicie/zakupiliście, jak długo trzeba czekać i oczywiście jakie wrażenia z pierwszych lotów?
macseo
Posty: 3
Rejestracja: środa 30 kwie 2014, 22:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: macseo »

Ja właśnie zamówiłem Phantom 2 Vision+ tutaj http://www.actioncam.pl/product-pol-55- ... zacja.html Dzwoniłem przed chwilą i będę mógł odebrać jutro :) Już nie mogę się doczekać!! :))
greg020
Posty: 55
Rejestracja: piątek 14 mar 2014, 11:59
Lokalizacja: okolice Świdwina

Post autor: greg020 »

jak juz go bedziesz mial to czekamy na relacje z pierwszych lotow, najbardziej mnie ciekawi jak sie sprawuje ta ich kamerka
rafal_ll
Posty: 24
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 16:38
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rafal_ll »

macseo pisze:Ja właśnie zamówiłem Phantom 2 Vision+ tutaj http://www.actioncam.pl/product-pol-55- ... zacja.html Dzwoniłem przed chwilą i będę mógł odebrać jutro :) Już nie mogę się doczekać!! :))
Jakieś wrażenia…
realfighter
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2013, 17:03
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: realfighter »

Od ponad tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Phantoma2. To taki iPhone wśród quadrocopterów. Bardzo łatwy i wygodny w użyciu. Bierzesz walizkę i w plener.
Mam porównanie - od roku bujam się z FPV do samolotu. Ciągle coś. A to zimny lut, a to to, a to tamto. Każdy to zna, bo z definicji jest to manufaktura - bardzo przyjemna skądinąd.
Widzę także jak znajomy męczy się od roku ze swoim q-copterem fpv, który buduje z części z ebaya. Ciągła walka z materią - jeszcze nie polatał. Teraz nawet nie ma czsu, aby dokończyć...

Podsumowując - jeżeli lubimy się bawić w elektroników - robimy swój sprzęt, a w między czasie dla odstresowania bierzemy Phantomasa i relaksujemy się pięknymi widoczkami :)
Ostatnio zmieniony środa 14 maja 2014, 11:48 przez realfighter, łącznie zmieniany 1 raz.
FPV - Neverending Story
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

@up - to jest wątek o P2 Vision +, tutaj jest wątek o P2 z H3-3D :) http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=19968
ODPOWIEDZ