Zanim...
Zanim...

Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest wtorek 22 sie 2017, 19:51

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

W ramach eksperymentu zmajstrowalem sobie 'rozgaleznik' wg obrazka kilka postow wczesniej z mosieznej blaszki 0.3mm.

adapter.jpg
adapter.jpg [ 126.56 KiB | Przeglądany 685 razy ]

Miesci sie idealnie, kontakt jest. Musze tylko policzyc jakie prady blaszka tej grubosci zniesie i jak wpadnie mi w rece jakas bateriia 4S HV to zrobimy maly eksperyment :)

Awatar użytkownika

Dodaj jeszcze białego termokurcza i 50 ojro jesteś do przodu :-D

Awatar użytkownika

Verid pisze:
Dodaj jeszcze białego termokurcza i 50 ojro jesteś do przodu :-D

No patrz, nie mam bialego, jednak trzeba bedzie z tych 50 ojro wyskoczyc za 'high quality' ;-)

I jak Panowie? Testował ktoś zamienniki baterii do PH2 ostatnio? Do kupienia już za 60$ z wysyłką gratis więc połowa ceny oryginału :)
Niby zamiennik to zawsze zamiennik więc teoretycznie gorszy, ale jestem mocno rozczarowany baterią którą miałem oryginalną z zestawu. Niby 96% sprawności a z gimbalem i kamerą 9min lotu max :/
Raczej się już nie skusze na oryginały DJI bo chyba nie są dużo lepsze od tych za połowę ceny z zza wielkiej wody.

Awatar użytkownika

Mrozu23 pisze:
I jak Panowie? Testował ktoś zamienniki baterii do PH2 ostatnio? Do kupienia już za 60$ z wysyłką gratis więc połowa ceny oryginału :)

A Mulitstary 5200 to circa 30$. Fakt że trzeba dorzucić za wysyłkę z HK ale od czego są zbiorówki :mrgreen:

O proszę. Cenna informacja :) Ale to mówisz o tych do których trzeba przerabiać końcówkę tak? Nie takich identycznych jak oryginały?

Awatar użytkownika

Mówię o takich które wedle woli można wsadzić do starej obudowy po oryginalnej baterii albo zrobić sobie kapsel-przejściówkę tak jak masz opisane na stronie 4 tego wątku.

Na pewno moją padniętą przerobie w ten sposób. Jest w ogóle promocja na te baterie i są po 24$.
Jeśli to te: https://hobbyking.com/en_us/multistar-h ... tore=en_us

Myślałem, że pojawiła się jakaś identyczna jak oryginał bez przerabiania :) Zamówiłem też zamiennik z green cella na szybko bo zostałem bez baterii. Ma niby 6Ah i PH powinien latać dłużej niż na oryginale. Do tego możliwość zwrotu baterii w ciągu 30dni i 12 miesięcy gwarancji za 349zł + 5zł wysyłka (nadal nie tanio). Dam znać jak sprawdzę w praktyce.

A tak BTW bo szukałem w internecie ale nie znalazłem. Jeśli moja oryginalna bateria ma niby 96% żywotności i aktualną pojemność 4753 ale mimo wszystko po 8-9min od razu włącza się krytyczny poziom baterii (bez pierwszego ostrzeżenia) i dron opada tam gdzie aktualnie jest to da się ją jeszcze jakoś uratować czy to już złom? Ma dosłownie 13 cykli rozładowania według asystenta.

bateria.jpg
bateria.jpg [ 159.04 KiB | Przeglądany 450 razy ]

Awatar użytkownika

Możesz spróbować przecyklować głębokim rozładowaniem ale sukcesu nie wróżę. W identyczny sposób padła bateria którą poddałem przeróbce i tak samo odeszła bateria kolegi Pilot.

Mrozu23 pisze:
Na pewno moją padniętą przerobie w ten sposób. Jest w ogóle promocja na te baterie i są po 24$.

Nie, to są 3s1p. Tobie są potrzebne 3s2p, takie: https://hobbyking.com/en_us/multistar-h ... ack-1.html

Próbowałem głębokiego rozładowania, ale bez zmian. Swoją drogą porażka DJI żeby bateria za 450zł wytrzymała 13 ładowań :/ Dzięki za link.

Mogę się podzielić wstępnymi testami baterii Green Cell. Wszystko rzeczywiście pasuje idealnie tak jak fabryczna, włącza i wyłącza się w ten sam sposób, czas lotu z gimbalem zenmuse + kamerka to 18-19min do pierwszego ostrzeżenia o rozładowaniu baterii + 1min do poziomu krytycznego i samoczynnego lądowania. Producent podaje informacje, że bateria ma 6000mAh ale po pierwszym ładowaniu i sprawdzeniu w asystencie DJI otrzymałem wynik 5352mAh. Dostałem informację, że pojemność powinna się zwiększyć po kilkukrotnym rozładowaniu i naładowaniu na maxa, ale tak się nie stało. Zrobiłem 4 pełne cykle i max który otrzymałem to 5380mAh. Tragedii nie ma bo to i tak więcej niż oferuje DJI, a za cenę 349zł myślę, że można się z tym pogodzić :) Zobaczymy jak będzie z trwałością po kilkunastu lotach.

Awatar użytkownika

Dzień dobry :)

Ja również mogę podzielić się wstępnymi testami po zakupie baterii Green Cell do DJI Phantom 2. Waga baterii oryginalnej 371g, waga zamiennika 371g. Baterie wyglądają identycznie, zamiennik pasuje idealnie. Czas ładowania zamiennika podobny jak oryginału, choć nie mierzyłem z stoperem. Czas lotu z pełnym naładowaniem (bez kamery i gimbala) dokładnie 25 minut od startu do samoczynnego wylądowania drona po wejściu w tryb "1st Level Low Battery Capacity Warning". Poniżej przedstawiam screeny z baterii oryginalnej i zamiennika.

1. Moja bateria oryginalna:
bateria_oryginal.jpg
bateria_oryginal.jpg [ 302.28 KiB | Przeglądany 66 razy ]

2. Moja bateria zamiennik - naładowanie 100%:
bateria_zamiennik_100.jpg
bateria_zamiennik_100.jpg [ 372.72 KiB | Przeglądany 66 razy ]

3. Moja bateria zamiennik - po locie:
bateria_zamiennik_empty.jpg
bateria_zamiennik_empty.jpg [ 334.44 KiB | Przeglądany 66 razy ]

Jak na razie mogę polecić.
Po wykonaniu kilku lotów na zamienniku zamieszczę.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa UTC+1godz.