DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: pawelsky »

W ramach eksperymentu zmajstrowalem sobie 'rozgaleznik' wg obrazka kilka postow wczesniej z mosieznej blaszki 0.3mm.
adapter.jpg
adapter.jpg (126.56 KiB) Przejrzano 5937 razy
Miesci sie idealnie, kontakt jest. Musze tylko policzyc jakie prady blaszka tej grubosci zniesie i jak wpadnie mi w rece jakas bateriia 4S HV to zrobimy maly eksperyment :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Verid »

Dodaj jeszcze białego termokurcza i 50 ojro jesteś do przodu :-D
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Dodaj jeszcze białego termokurcza i 50 ojro jesteś do przodu :-D
No patrz, nie mam bialego, jednak trzeba bedzie z tych 50 ojro wyskoczyc za 'high quality' ;-)
Mrozu23
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 27 paź 2016, 15:05
Lokalizacja: Kielce

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Mrozu23 »

I jak Panowie? Testował ktoś zamienniki baterii do PH2 ostatnio? Do kupienia już za 60$ z wysyłką gratis więc połowa ceny oryginału :)
Niby zamiennik to zawsze zamiennik więc teoretycznie gorszy, ale jestem mocno rozczarowany baterią którą miałem oryginalną z zestawu. Niby 96% sprawności a z gimbalem i kamerą 9min lotu max :/
Raczej się już nie skusze na oryginały DJI bo chyba nie są dużo lepsze od tych za połowę ceny z zza wielkiej wody.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Verid »

Mrozu23 pisze:I jak Panowie? Testował ktoś zamienniki baterii do PH2 ostatnio? Do kupienia już za 60$ z wysyłką gratis więc połowa ceny oryginału :)
A Mulitstary 5200 to circa 30$. Fakt że trzeba dorzucić za wysyłkę z HK ale od czego są zbiorówki :mrgreen:
Ten wredny...
Mrozu23
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 27 paź 2016, 15:05
Lokalizacja: Kielce

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Mrozu23 »

O proszę. Cenna informacja :) Ale to mówisz o tych do których trzeba przerabiać końcówkę tak? Nie takich identycznych jak oryginały?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Verid »

Mówię o takich które wedle woli można wsadzić do starej obudowy po oryginalnej baterii albo zrobić sobie kapsel-przejściówkę tak jak masz opisane na stronie 4 tego wątku.
Ten wredny...
Mrozu23
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 27 paź 2016, 15:05
Lokalizacja: Kielce

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Mrozu23 »

Na pewno moją padniętą przerobie w ten sposób. Jest w ogóle promocja na te baterie i są po 24$.
Jeśli to te: https://hobbyking.com/en_us/multistar-h ... tore=en_us

Myślałem, że pojawiła się jakaś identyczna jak oryginał bez przerabiania :) Zamówiłem też zamiennik z green cella na szybko bo zostałem bez baterii. Ma niby 6Ah i PH powinien latać dłużej niż na oryginale. Do tego możliwość zwrotu baterii w ciągu 30dni i 12 miesięcy gwarancji za 349zł + 5zł wysyłka (nadal nie tanio). Dam znać jak sprawdzę w praktyce.

A tak BTW bo szukałem w internecie ale nie znalazłem. Jeśli moja oryginalna bateria ma niby 96% żywotności i aktualną pojemność 4753 ale mimo wszystko po 8-9min od razu włącza się krytyczny poziom baterii (bez pierwszego ostrzeżenia) i dron opada tam gdzie aktualnie jest to da się ją jeszcze jakoś uratować czy to już złom? Ma dosłownie 13 cykli rozładowania według asystenta.
Załączniki
bateria.jpg
bateria.jpg (159.04 KiB) Przejrzano 5717 razy
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Verid »

Możesz spróbować przecyklować głębokim rozładowaniem ale sukcesu nie wróżę. W identyczny sposób padła bateria którą poddałem przeróbce i tak samo odeszła bateria kolegi Pilot.
Mrozu23 pisze:Na pewno moją padniętą przerobie w ten sposób. Jest w ogóle promocja na te baterie i są po 24$.
Nie, to są 3s1p. Tobie są potrzebne 3s2p, takie: https://hobbyking.com/en_us/multistar-h ... ack-1.html
Ten wredny...
Mrozu23
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 27 paź 2016, 15:05
Lokalizacja: Kielce

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Mrozu23 »

Próbowałem głębokiego rozładowania, ale bez zmian. Swoją drogą porażka DJI żeby bateria za 450zł wytrzymała 13 ładowań :/ Dzięki za link.

EDIT - scalenie

Mogę się podzielić wstępnymi testami baterii Green Cell. Wszystko rzeczywiście pasuje idealnie tak jak fabryczna, włącza i wyłącza się w ten sam sposób, czas lotu z gimbalem zenmuse + kamerka to 18-19min do pierwszego ostrzeżenia o rozładowaniu baterii + 1min do poziomu krytycznego i samoczynnego lądowania. Producent podaje informacje, że bateria ma 6000mAh ale po pierwszym ładowaniu i sprawdzeniu w asystencie DJI otrzymałem wynik 5352mAh. Dostałem informację, że pojemność powinna się zwiększyć po kilkukrotnym rozładowaniu i naładowaniu na maxa, ale tak się nie stało. Zrobiłem 4 pełne cykle i max który otrzymałem to 5380mAh. Tragedii nie ma bo to i tak więcej niż oferuje DJI, a za cenę 349zł myślę, że można się z tym pogodzić :) Zobaczymy jak będzie z trwałością po kilkunastu lotach.
Awatar użytkownika
Tutanhamon
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 03 sie 2017, 10:17
Lokalizacja: Śląsk

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Tutanhamon »

Dzień dobry :)

Ja również mogę podzielić się wstępnymi testami po zakupie baterii Green Cell do DJI Phantom 2. Waga baterii oryginalnej 371g, waga zamiennika 371g. Baterie wyglądają identycznie, zamiennik pasuje idealnie. Czas ładowania zamiennika podobny jak oryginału, choć nie mierzyłem z stoperem. Czas lotu z pełnym naładowaniem (bez kamery i gimbala) dokładnie 25 minut od startu do samoczynnego wylądowania drona po wejściu w tryb "1st Level Low Battery Capacity Warning". Poniżej przedstawiam screeny z baterii oryginalnej i zamiennika.

1. Moja bateria oryginalna:
bateria_oryginal.jpg
bateria_oryginal.jpg (302.28 KiB) Przejrzano 5333 razy
2. Moja bateria zamiennik - naładowanie 100%:
bateria_zamiennik_100.jpg
bateria_zamiennik_100.jpg (372.72 KiB) Przejrzano 5333 razy
3. Moja bateria zamiennik - po locie:
bateria_zamiennik_empty.jpg
bateria_zamiennik_empty.jpg (334.44 KiB) Przejrzano 5333 razy
Jak na razie mogę polecić.
Po wykonaniu kilku lotów na zamienniku zamieszczę.
pozdrawiam, Piotr
__________________
W Hangarze; DJI Phantom 2, gimbal HSO-2208B, kamera 4k
marcin.387
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 02 mar 2017, 18:26

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: marcin.387 »

Witam serdecznie,

czy komuś pojawia się komunikat w Phantom Assistant o zainstalowanej baterii nie od DJI (Not DJI Intelligent Battery) ? Posiadam zamiennik Green Cell. Zastanawiam się czy to może być przyczyną błędów w komunikacji z dronem ( podczas lotu na parę sekund zapaliły się wszystkie czerwone ledy na ramionach a następnie zgasły). Zaliczyłem dzisiaj również przewrót na plecy- całe szczęście na niskiej wysokości. Nie mam pojęcia co to może być. Pytanie do Was- co o tym sądzicie?

Dodam, że dron jest w trybie Naza.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Verid »

Są dwie główne przyczyny takiego stanu rzeczy.
1)Kiepski zamiennik który po którejś tam aktualizacji przestawał być rozpoznawany przez Mydelnicę. To raczej ciebie nie dotyczy bo byś miał to ciągle a nie że dał ci wystartować a potem ześwirował
2)Luzy na złączu komunikacyjnym - starsze wersje Ph2 miały problem ze stykami złącza komunikacyjnego baterii co było przyczyną kilku nieprzyjemnych fakapów w locie. Nowsze wersje miały poprawiony ten mankament co nie znaczy że z wiekiem koptera problem nie mógł nawrócić z powodu osłabionych sprężynek dociskających bolce w Phantomie do pozłacanych pól w baterii lub nagromadzonego w tym miejscu syfu. Na twoim miejscu skupiłbym się właśnie na tym.
Ten wredny...
marcin.387
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 02 mar 2017, 18:26

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: marcin.387 »

Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ zaliczył plecy tuż po gwałtownym wyhamowaniu- możliwe, że faktycznie był wtedy słabszy docisk baterii do złącza. Czy momentami czerwony kolor ledów podczas lotu może właśnie o tym braku komunikacji świadczyć ? Zauważyłem też , że jeden z silników stawia więszy opór podczas swobodnego kręcenia palcem niż inne- czy Phantom może w jakiś sposób to wykrywać (więszy pobór mocy) i klasyfikować jako błąd (czerwone ledy) ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Verid »

marcin.387 pisze:Czy momentami czerwony kolor ledów podczas lotu może właśnie o tym braku komunikacji świadczyć ?
Tu nie pomogę. Mój mi takich szop nie odstawiał więc nie wiem czym to się objawia w locie - musisz po necie pokopać.
marcin.387 pisze:czy Phantom może w jakiś sposób to wykrywać
Takie cuda to (chyba) dopiero od "trójki" się zaczęły bo kojarzę kilka "dwójek" z upalonymi reglami z powodu przyblokowanych w trakcie kraksy napędów. Silnik koniecznie przepatrz pod kątem zanieczyszczeń, uszkodzonych łożysk czy krzywej osi.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ