DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: mzyla »

Sarenki gania, przestepca i zboczeniec ;)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: baxter321 »

Po paru bojach udało mi się naprawić płytę główną Phantoma 2 (wlasnoręcznie :) i ożywić Phantoma na nowej Nazie Lite z softem V2 + FrSky D8R II Plus + soft od XP czyli z PPM. Teraz Phanotmik odpala się bez tylnych ledów choć mam leda od Lita i tego podepnę na stałe. Jedyny błąd jaki mi wyskakuje w asystencie Nazy V2 to potrzeba kalibracji kompasu. Poza tym wszystko działa jak powinno w normalnej nazie V2. Oczywiście do testów w polu daleko ale chciałem się podzielić z kolegami tym moim małym sukcesem ;)
Całość działa na oryginalnej baterii P2 ale mam zamiar przerobić kabelki na XT60 czyli na zwykłe lipo.

Obrazek

Kolega Verid wykonał kawał świetnej i bezcennej roboty z przeróbką elektroniki inteligentnych baterii na zwykłe lipo , ale ja osobiście stwierdziłem że i tak nie będę korzystał z oryginalnych baterii i właściwie nie potrzebuję tego "adaptera-przejściówki".
Poprostu stwierdziłem że będzie dla mnie prościej wykorzystać moją naze lite V2 którą miałem wykorzystać do innego projektu.
Wyczytałem też na forach że wszystkie te Nazy czyli Phantomowa Lite i V2 to ten sam hardware.

I tutaj na końcu tej "opowieści" moje pytanie ... czy dało by rade sflashować upgradeować czy przeprogramować Phantomową Naze na soft od V2 , podobnie jak się przerabia Lita na V2 ??
Ostatnio zmieniony wtorek 08 lis 2016, 23:15 przez baxter321, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: pawelsky »

baxter321 pisze:I tutaj na końcu tej "opowieści" moje pytanie ... czy dało by rade sflashować upgradeować czy przeprogramować Phantomową Naze na soft od V2 , podobnie jak się przerabia Lita na V2 ??
Jeden z kolegow w innnym watku byl sklonny poswiecic swoja Phantomowa Naze do eksperymentow, ale chyba niestety sie rozmyslil :(
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: pawelsky »

Nowy post bo i informacja istotna. Kolega sie jednak nie rozmyslil, dzisiaj dotarl do mnie kontroler od Phantoma 2 i udalo sie w nim wgrac firmware od nazy v2 (4.02).

Na pierwszy rzut oka dziala (gada z Asystentem od v2, nie krzyczy o inteligentna baterie). Jak znajde troche wiecej czasu to sprobuje zrobic wiecej testow, wyglada jednak na to ze posiadacze Ph2 nie beda musieli juz cudowac z przerobkami inteligentnych baterii - wystarczy ze zmienia sobie soft w kontrolerze.

Brawo ja? ;)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Adrián »

Brawo Ty!
Jak się potwierdzi, to będzie świetna wiadomość. Kolega się ucieszy heh
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Verid »

A tak się starałem z tym MOD'em... :mrgreen:
No to teraz jeszcze przekonaj kamerę od Ph3 żeby wypluła zwykłe AVout i dała się włączyć z aparatury Ph2 to diżeje pójdą z torbami z tym ich geopłotem i brakiem Atti w Mawiku.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: baxter321 »

Brawo Pawelsky :)

Panowie, na naszych oczach pisze się historia.

Właśnie próbuje podłączyć Phantomową Nazę do PMU + Led od Lite-a ale cały czas miga mi żółta dioda

Obrazek
Obrazek

Teraz jestem ciekawy czy będzie mi potrzebny znowu cały Phantom? bo mam już tam mojego Lite-a V2 i Frsky
Czy też może trzeba najpierw uruchomić w Phantomowej nazie tryb M-Naza?
Przydało by się info jak ten Twój "fumfel" dokonał tego cudu upgreadu :) ??
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: pilot »

pawelsky pisze:..wyglada jednak na to ze posiadacze Ph2 nie beda musieli juz cudowac z przerobkami inteligentnych baterii - wystarczy ze zmienia sobie soft w kontrolerze.
A co z oświetleniem ? Jest sterowane przez procesor na płycie ale pośrednio pewnie przez Nazę. Jak się zachowa po zmianie softu ?
Brawo ja? ;)
Brawo, brawo :-)

Czy sposób przeróbki będzie udostępniony, czy trzeba wysyłać Nazę do Ciebie ? :-)
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: pawelsky »

baxter321 pisze:Właśnie próbuje podłączyć Phantomową Nazę do PMU + Led od Lite-a ale cały czas miga mi żółta dioda
Zolta to failsafe (brak sygnalu z odbiornika). Do tego brak kompasu.
pilot pisze:A co z oświetleniem ? Jest sterowane przez procesor na płycie ale pośrednio pewnie przez Nazę. Jak się zachowa po zmianie softu ?
Nie bedzie dzialac.
pilot pisze:Czy sposób przeróbki będzie udostępniony
Nie bedzie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Verid »

pilot pisze:Czy sposób przeróbki będzie udostępniony
Nie bedzie.[/quote]

Czyli tak nie do końca brawo :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Czyli tak nie do końca brawo :mrgreen:
Sposob upgrade Lite tez nie byl udostepniony, a jednak upgrade mozna bylo zrobic... ;-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Verid »

Prawidłowo użyty czas przeszły - nie był. ;-)
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Prawidłowo użyty czas przeszły - nie był. ;-)
I nadal nie jest, udostepnione jest narzedzie...
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: pilot »

Sposób czy narzędzie jak zwał, tak zwał :-) Bardziej chodzi o to czy każdy może to sobie sam zrobić czy trzeba Nazę wysyłać do przeflaszowania ???
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Verid »

pawelsky pisze:I nadal nie jest, udostepnione jest narzedzie...
Ehhh, znowu zabawy w słówka... Tak jak pilot napisał - dla przeciętnego usera istotne jest czy będzie mógł się cieszyć "odblokowanym" Phantomem bez naciskania "Kup teraz" przy nowym kontrolerze (Lite czy V2). Poza garstką dociekliwych fascynatów, ludzi średnio obchodzi czy po naciśnięciu przycisku "Wykonaj", podmieniasz osiemdziesiąty czwarty bit danych w pierwszej milisekundzie trzeciej ramki, czy plujesz 3 razy przez goleń kazuara na święte dzwonki Anzelma. Ważne jest że mogą wbić Multistar'a czy inny pakiet bez konieczności odstawiania manualnej rzeźby.

Tak jak z twoim logger'em. Za pioruna nie wiem z czego go skleciłeś, co on ma w siebie wgrane, co z siebie wypluwa, co z tymi danymi robi konwerter i co na koniec z obydwoma tytmi plikami wyprawiasz ty i szczerze - nawet jeżeli to zabrzmi grubiańsko - mam to gdzieś.
Interesuje mnie ten kolorowy wykresik który dostaję na końcu całej zabawy czyli z mojego punktu widzenia metoda odczytu danych z CAN jest udostępniona tak długo jak mogę się do owego wykresu dobrać i nie ma znaczenia czy kod źródłowy konwertera, loggera i sposób przeróbki na csv jest udostępniony na GitHubie (czy jak to tam zwą) czy nie.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ