DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
gargamel
Posty: 96
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 15:26
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: gargamel »

zwykla ladowarka da sie naladowac baterie od p2
https://www.youtube.com/watch?v=CA1cWjFD1Cw
Awatar użytkownika
pietrek.pong
Posty: 49
Rejestracja: piątek 12 kwie 2013, 10:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: pietrek.pong »

potwierdzam, w awaryjnych sytuacjach ładuje je ładowarką IMAX B6AC!

ale i tak najczęściej puszczam na noc ładowanie 3 baterii naraz na jednej oryginalnej ładowarce. fajne rozwiązanie, polecam!
jaack
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 01 maja 2014, 20:09
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

Post autor: jaack »

pietrek.pong pisze:puszczam na noc ładowanie
Może i się powtarzam, ale tak się nie robi! (zostawianie LiPol'a samemu sobie z ładowareczką)

Przeczytaj sobie 5 pierwszych postów tego tematu: KLIK.
LiPol i ładowarka to fajne duo póki się coś nie spartaczy, a wtedy to już nie ma żartów i na Twoim miejscu nie mógłbym spać spokojnie (a kiedyś mogłem).
Awatar użytkownika
pietrek.pong
Posty: 49
Rejestracja: piątek 12 kwie 2013, 10:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: pietrek.pong »

dzięki za linka! conieco, ale naprawdę nie za dużo, o bateriach wiem - na tyle, że kupiłem parę tych worków do ich przechowywania.
Zostawiam je do ładowania tylko na noc, nigdy jak wychodzę (zawsze na kafelkach) ale w sumie to też chyba średnio-rozsądne..

I tu mam pytanie - czy fakt że baterie Phantoma są "inteligentne", powoduje że są bezpieczniejsze od standardowych pakietów?
Chodzi mi o to - czy przestrzegając rozładowania co 20 cykli, można się ustrzec przed niekontrolowanym wypałem, czy jest to loteria jak w totku? dzięki!
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Są tak samo inteligentne jak każda ładowarka komputerowa. Więc skoro różnie bywa przy ładowaniu zwykłych lipoli to i przy phantomowych tez tak może być. Plusem jest to że zawsze się balansują.

Oglądałem sporo filmów o palących się lipolach, ale zobaczenie tego na żywo robi duuuże wrażenie.
Jak się zapali to zapomnij, że coś zdążysz zrobić.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
pietrek.pong
Posty: 49
Rejestracja: piątek 12 kwie 2013, 10:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: pietrek.pong »

obejrzałem film. dzięki. robi wrażenie.. już nie będę tak ładował baterii ;)
borysnet
Posty: 2
Rejestracja: sobota 17 wrz 2016, 21:07
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: borysnet »

Witam wszystkich. Wyczytałem że najprościej zamontować elektronikę z baterii w dronie albo z tej elektroniki wyprowadzić kable na zwykle lipo. Po rozebraniu baterii troche mnie zatkało . Tam są 2 plytki 2 grube kable to wiadomo, Kostki balancera chyba 6kabli i 2kable opisane na płytce jako ładowanie. No to sobie wyprowadziłem kable pod lipo ....ehh pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Verid »

Ten wredny...
borysnet
Posty: 2
Rejestracja: sobota 17 wrz 2016, 21:07
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: borysnet »

Czyli wykorzystuje tylko górną płytkę z tym ze do balancera potrzebne są 4kable a w dji jest 6 które wykorzystać?? A plus i minus z tych 2 grubych tak?? Nie bardzo czytelne są te fotki dla mnie.

EDIT - scalenie

Jest na allegro aukcja gdzie gość przerabia org baterię. Wyrzuca pakiet i wpina po 2 zestawy kabli pod lipo. I takie cos mysle zrobić. Tylko jak
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Verid »

Po pierwsze edytuj posty

Po drugie czytaj ze zrozumieniem a nie po łebkach to się dowiesz. Gość to wyjątkowo dokładnie opisał i na fotach widać gdzie się lutuje z balancerem. Jak słabo z angielskim to miernik w łapę i sprawdzaj które gdzie leci. :roll:
Pierwsza fota linkowanego wątku, opis masz na samej wtyczce - od lewej: plus pierwszej celi, połączenie pomiędzy pierwszą a drugą celą, połączenie między drugą a trzecią celą, minus trzeciej celi. Ostatnie dwa służą do komunikacji "mądrości" baterii z Mydelnicą - ten najbardziej zewnętrzny biegnie do najbardziej zewnętrznego pola stykowego nad głównym złączem baterii.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: baxter321 »

Faktycznie ten opis nie jest za bardzo czytelny. Wziąłby się kto i zrobił to dobrze z porządnie opisanymi fotami bo z tego linku to więcej trzeba się domyślać. Jak by było widać konkretnie kable które są połączone to co innego a tamten kolo to opisał to w 3 fotkach i cześć.
Bo co mnie interesi jak to będzie wyglądało jak już złoży to w całość (to chyba każdy potrafi się domyślić).
Z pierwszego zdjęcia to już nie wiem gdzie jest plus a gdzie minus i o co chodzi z tym kablem od temperatury........
Ja skromnie uważam że ten opis jest po dziadosku a sam też chce zrobić przeróbkę więc niechże się kto mądrzejszy wysili trochę i po polskiemu to opisze :) i zostawi dla potomności na wieki wieków
AMEN
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Verid »

baxter321 pisze:Faktycznie ten opis nie jest za bardzo czytelny.
A czego konkretnie nie rozumiesz?
baxter321 pisze:Wziąłby się kto i zrobił to dobrze z porządnie opisanymi fotami bo z tego linku to więcej trzeba się domyślać.
Kto ci broni - siadaj, aparat/kamera w łapę i jedź z tematem jak uważasz że tamten jest słaby.
baxter321 pisze: Jak by było widać konkretnie kable które są połączone to co innego a tamten kolo to opisał to w 3 fotkach i cześć.
Jest opisane które kable są do czego na pierwszej fotce.
baxter321 pisze:Bo co mnie interesi jak to będzie wyglądało jak już złoży to w całość (to chyba każdy potrafi się domyślić).
Nie trzeba się domyślać - jest na zdjęciach.
baxter321 pisze:Z pierwszego zdjęcia to już nie wiem gdzie jest plus a gdzie minus i o co chodzi z tym kablem od temperatury........
Wybacz ale przeróbka baterii, z racji wybuchowego charakteru Lipoli, to zabawa dla ludzi z głową we właściwym miejscu wiec jeżeli nie potrafisz dojść polaryzacji baterii i do czego służy czujnik pomiaru temperatury to dla własnego i otoczenia dobra - nie ruszaj.
baxter321 pisze:Ja skromnie uważam że ten opis jest po dziadosku a sam też chce zrobić przeróbkę więc niechże się kto mądrzejszy wysili trochę i po polskiemu to opisze :) i zostawi dla potomności na wieki wieków
A ja skromnie uważam że za roszczeniowe podejście "niech ktoś zrobi bo ja chcę ale myśleć mi się nie chce" powinny być banany bez ostrzeżenia. Na twoje szczęście regulamin nie posiada takiego punktu a, zgodnie z mottem Jagody, moje zdanie w tym temacie nie odgrywa żadnej roli.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: baxter321 »

miało być humorystycznie a wyszło nerwowo i przeca nie o to mi chodziło :(
Nie no polaryzacje umie sobie określić. Pisząc wczorajszy post domyślałem się że ktoś posądzi mnie o roszczeniowość ale kurna mnie chodzi o dokładność i przejrzystość (może ja mniej kumaty od kolegów - co pewnie jest trochę prawdą). Może Ty kolego jesteś lepszym "lutowniczym" niż ja ale czasem nie zauważysz że np kabel na foto jest skręcony albo odwrotnie i przez błahą pomyłkę można uszkodzić sprzęt który sporo kosztuje.
Ja wiem że nikt mi nie broni brać aparatu i robić opis tylko jak ja sobie uwale sprzęt to będzie moja wina i nikogo nie będzie interesowało że chciałem pomóc wielu ludziom tak??? Gdyby mnie było stać to jasne miałbym ze 2 albo 3 phantomy i bym się bawił a co tam.....
Afora są chyba po to żeby pytać o konkrety a nie domyślać się bo jak mam się domyślać to nie potrzebuję żadnych for internetowych.

A co do Twojego opisu wyżej to pole stykowe "inteligencji" jest chyba pod głównym złączem baterii a nie nad.

Ludzie ... trochę empatii


aaa i jak by kto miał baterie "trupa" do Phantoma 2 to bym po rozsądnej cenie odkupił dla tej właśnie elektroniki w celu "próby" przeróbki.

Pozdrawiam i nie nerwujcie się tak bardzo bo my przecie wszyscy Bracia Słowianie Hej. :roll:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: Verid »

baxter321 pisze:Ja wiem że nikt mi nie broni brać aparatu i robić opis tylko jak ja sobie uwale sprzęt to będzie moja wina i nikogo nie będzie interesowało że chciałem pomóc wielu ludziom tak???
No niestety, cena bycia pionierem i niesienia kaganka oświaty bywa wysoka.
baxter321 pisze:Afora są chyba po to żeby pytać o konkrety a nie domyślać się bo jak mam się domyślać to nie potrzebuję żadnych for internetowych.
Oj tam oj tam - nie nerwujsja. :mrgreen: Jak dla mnie to tam były konkrety ale no cóż. Jak za mało to mam akurat zdechłą baterię do P2 (spuchlak). Postaram się ogarnąć w tygodniu i porobić fotki nie budzące wątpliwości co do czego...pasi?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: DJI Phantom 2 zamiennik baterii

Post autor: baxter321 »

Pasi pasi :)

Góra z górą się nie zejdzie a Polak z Polakiem zawsze :-P

A tak na całkiem poważnie to taki dobry Polski opis przydałby się napewno sporej populacji posiadaczy Phantomów 2-jek.

Sam posiadam dwie baterie (oryginał i chińczyk z lcd) i jak pomyśle ile one kosztują to mnie skręca.
Nawet zastanawiałem się czy nie sprzedać P2 a kupić 1-ke ze względu na te baterie .... ale za dużo już zainwestowałem w 2-ke (OSD, gimbal, nadajnik wideo, kamera ccd + elementy drukowane 3d) ale i pewne rozwiązania P2 mi poprostu odpowiadają.
Wszystko byłoby idealnie gdyby tylko nie te inteligentne baterie :/
ODPOWIEDZ