Uwaga na upgrade Phantoma 2 3.0

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

BadYunior
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Uwaga na upgrade Phantoma 2 3.0

Post autor: BadYunior »

Pojawił się właśnie upgrade firmware main do wersii 3.0 do Phantoma 2. Dokonuje się jej standardowo przez assistanta. niestety nie da się póżniej wejść w ustawienia, bo nie ma jeszcze assistanta 3.0. Assistant w wersji 2.0 pokazuje "zbyt starą wersję oprogramowania" i każe wgrać nowszą i tu koło się zamyka bo nowsza dostępna to 3.0. Zatem czekamy na nowego assistanta. Uważajcie, aby nie uziemić się tak jak ja.

Pozdr
Darek
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Za chwilę pewnie pojawi się i asystent. Mnie natomiast zaniepokoił nowy "fjuczer" czyli brak możliwości lotów w strefie 8km od lotnisk. Pomimo że wygląda że to mieści się w granicach przeciętnego CTR'a (patrzyłem na Balice i Okęcie) to obejmuje co najmniej kilka miejscówek gdzie lata sporo modelarzy u nas. Mam nadzieję że dotyczy to tylko możliwości ustawiania punktów w GS.
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek_kr »

Bo kilka modelarskich miejscówek w Krak jak i Stolycy jest w granicach CTR lotnisk.
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

No wiem właśnie. A niektóre nawet prawie w osi pasa jak np. Kraków Czyżyny :-(. Ja korzystam z tych na obrzeżach i było by kiepsko jak bym nie mógł tam podnieść maszyny :-).
BadYunior
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BadYunior »

Prawodopodobnie będzie to dotyczyło lotu po waypointach. Można już ich listę znaleźć na stronie DJI.
http://www.dji.com/fly-safe/category-gs

Darek
BadYunior
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BadYunior »

Prawodopodobnie będzie to dotyczyło lotu po waypointach. Można już ich listę znaleźć na stronie DJI.
http://www.dji.com/fly-safe/category-gs

Okazuje się jednak, że póki co w PL obowiązywać będzie zakaz startów klasa B czyli 0.6 mili od lotniska. Oczywiście tylko jeśli latamy na GPSie. Lotu na manualu to nie dotyczy jak widzę.
http://www.dji.com/fly-safe/category-mc

Darek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 kwie 2014, 06:50 przez BadYunior, łącznie zmieniany 2 razy.
BadYunior
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BadYunior »

BTW, nowy assistant software do Phantomów 2 już jest, tak samo jak nowy Vision +.

Darek
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Wygląda na to że dla polskich lotnisk ktore znalazły się w zestawieniu wszystkie są kategorii B czyli 0,6 mili od lotniska nie oderwiesz maszyny i nie ustawisz waypointu. Bardzo fajna sprawa i ta strefa mogła by być nawet nieco większa bo w tym rozmiarze to chyba nawet całego terenu sporej części lotnisk nie pokryje. Balice np są ładnie całe pokryte ale już pas na Okęciu sporo wystaje poza strefę. Bardziej mnie martwi to że z opisu wynika że wprowadzili limit lotu do 120m w trybie innym niż GPS. Wszędzie :-(.
BadYunior
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BadYunior »

Mako pisze: Bardziej mnie martwi to że z opisu wynika że wprowadzili limit lotu do 120m w trybie innym niż GPS. Wszędzie :-(.
Nie wiem gdzie to wyczytałeś, bo w instruktarzowym video jest o 400 stopach ale to w nawiązaniu do strefy A. W ograniczeniach programowych jakie można ustawić w assistant software defaultowo ustawione jest ograniczenie na 1300 stóp wysokości i promieniu 1 mili co można spokojnie zmienić.

OK, na końcu jest info o lataniu bez GPSu do wysokości około 400 stóp więc zwracam honor :) Pytanie tylko czy dotyczy to latania tylko w trybie Phantoma czy także w trybie Nazy.

Darek
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

No właśnie wtrącili najbardziej niepokojącą informację mimochodem na końcu bo może bali się to bardzie zaakcentować :-). Czy Naza czy Phantom chyba nie bedzie miało dużo wpływu a limity. Niestety. Nie jest to co prawda coś czego nie przeżyję ale zastanawiam się jak to będzie działać. Czy jak polecę np. na 200m w pionie i 1000m w poziomie i złapię FS to aby przejąć kontrolę muszę przejść na ATTI no i co wtedy. Czy zacznie jak najszybciej obniżać lot czy nie? Jak będę chciał wystartować w dolinie i polecieć nad jakiś lokalny szczyt to jeśli obniży lot to może się to skończyć kretem. Rozsądnie by było gdyby wtedy nie pozwolił zwiększyć wysokości ale żeby sam nie obniżał....

Coś DJI podpada mi ostatnio. Nie dość że już wydali zmodyfikowanego Phantoma 2, a właściwie to chyba go nazywają 2S, to jeszcze limity....
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

Robił ktos z Was upgreade? Czytałem,ze to głównie jest pod wsparcie zenmuse H3-3D i użytkownicy Phantomów narzekają na ustawienia Gain'ów.
Czy ktoś zrobił upgreade i może się wypowiedzieć?
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

Mako pisze:Wygląda na to że dla polskich lotnisk ktore znalazły się w zestawieniu wszystkie są kategorii B czyli 0,6 mili od lotniska nie oderwiesz maszyny i nie ustawisz waypointu
Waypointów nie ustawisz w promieniu 8 km od lotniska.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Rekic pisze:
Mako pisze:Wygląda na to że dla polskich lotnisk ktore znalazły się w zestawieniu wszystkie są kategorii B czyli 0,6 mili od lotniska nie oderwiesz maszyny i nie ustawisz waypointu
Waypointów nie ustawisz w promieniu 8 km od lotniska.
I to jest b. dobra informacja
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
pawelpk
Posty: 193
Rejestracja: piątek 13 gru 2013, 11:36
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: pawelpk »

Czy to oznacza że po wykonaniu upgreade nie polata sie w ogóle z włączonym gps w promieniu 8 km od lotniska? Oczywiście chodzi mi o lataniu bez ustawionych waypointów.
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Nie 8km. Stefy pelnego zakazu lotow to w Polsce 0,6mili a przy najwiekszych lotniskach ma swiecie to 1,5mili.
ODPOWIEDZ