DJI Phantom wariuje po włączeniu trybu ATTI lub GPS

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

BSimon
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 12:21
Lokalizacja: Moderówka

DJI Phantom wariuje po włączeniu trybu ATTI lub GPS

Post autor: BSimon »

Witam,

Mam Phantoma 1.1.1. Do tej pory wszystko było ok a teraz kiedy zaraz po starcie przełączę na tryb środkowy ATTI wchodzi ostro na obroty, faluje obrotami i zaczyna nim rzucać też na boki tak że nie da się latać. To samo dzieje się w trybie ATTI GPS. Kompas podpięty , stabilnie umocowany, kalibrację przeprowadziłem, wskaźnik pokazuje że satelity wykryte. Jak wracam do trybu całkiem manualnego (bez automatycznej kontroli wysokości) to lata normalnie. Niedawno miałem konkretnego kreta, ale później latał jeszcze ok wiec to chyba nie to. Proszę o jakąś radę. Co robic? Już nie mam pomysłów.

Pozdrawiam,
Szymon
Awatar użytkownika
Gatou
Posty: 135
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 09:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gatou »

na której nodze masz kompas ? , mówisz konkretny kret ?
BSimon
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 12:21
Lokalizacja: Moderówka

Post autor: BSimon »

Kompas jest na nodze prawej przedniej patrzac od strony diody głównej. Co do tego kreta z kiedyś to spadł mi z drzewa na liście, nic sie nie połamało i pozniej działał. Dopiero dziś zaczał świrowac. Od czasu kiedy chodził dobrze nic nie kombinowałem, jedyne co zrobiłem to pierwszy raz włączyłem go dziś w domu przed lotem, ale to przecież nie ma znaczenia bo pozniej go jeszcze raz wlaczalem i kalibrowalem na zewnątrz budynku.
Awatar użytkownika
Gatou
Posty: 135
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 09:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gatou »

może padł ci kompas ?
BSimon
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 12:21
Lokalizacja: Moderówka

Post autor: BSimon »

Teraz widze po wypięciu kabla od kompasu że gniazdo jest troche ubrudzone ziemią w środku. To wyczyściłem, ale trudno wsuwa się wtyczkę mimo to. Podejżewam że ziemia mogła dostać się to tych otworków we wtyczce i coś nie łączy. Nie mam jak tego wyczyścić. Czy można dostać gdzieś taki kabel , ew taką wtyczkę?

Pozdrawiam,
Szymon
BSimon
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 12:21
Lokalizacja: Moderówka

Post autor: BSimon »

Chyba że ma ktoś jeszcze inny pomysł w czym może tkwić problem?

Pozdrawiam,
Szymon
Awatar użytkownika
gargamel
Posty: 96
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 15:26
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: gargamel »

BSimon pisze:Teraz widze po wypięciu kabla od kompasu że gniazdo jest troche ubrudzone ziemią w środku. To wyczyściłem, ale trudno wsuwa się wtyczkę mimo to. Podejżewam że ziemia mogła dostać się to tych otworków we wtyczce i coś nie łączy. Nie mam jak tego wyczyścić. Czy można dostać gdzieś taki kabel , ew taką wtyczkę?

Pozdrawiam,
Szymon
mozna kupic calosc modulu kompasu
http://gokamery.pl/dji-phantom-akcesori ... antom.html
BSimon
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 12:21
Lokalizacja: Moderówka

Post autor: BSimon »

Tak, to wiedziałem. Chodzi mi o możliwość wymiany samego przewodu lub wtyczki od przewodu. Popytam w sklepie elektronicznym. W sklepach z kopterami nie znalazłem samego przewodu.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MrWhite
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 04 lut 2014, 00:28
Lokalizacja: Poznań - Swarzedz

Post autor: MrWhite »

jezeli to jest tylko modl kompasu to masz szczecie bo kosz to max 60zł w podobnym przypadkach pada GPS a tutaj to juz koszt inny.... przesun przecinek okolo 600zl
ODPOWIEDZ