DIY Transport DJI Phantom

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Ja jak biorę gdzieś na wyjazd maszynę to pakuję do pudła kartonowego. Pudło zrobiłem sam z jakiegoś starego kartonu aby pasowało w miarę dokładnie do wymiarów maszyny po zdjęciu śmigieł. Osłon nie używam bo z tego co czytam to te osłony często powodują połamanie śmigieł. Użyłem podwójny karton który jest bardzo wytrzymały. Upycham tam cały podstawowy zestaw do latania czyli:

Phantom2 + H3-2D + iOSD mini + ImmersionRC 600mW + spiro
FatShark Dominator
Black Pearl 7" HD LCD Screen FPV Diversity Rx 5.8GHz + rejestrator video
3 anteny spiro - dwie RX do monitora i jedna do gogli
Aparatura Futaba T8J z uchwytem do monitora
Zapasowe pakiety do maszyny i ew. aparatury
Śmigła podstawowe + zapas
GPS tracker
pilot do rejestratora video - na zdjęciach jest w pakiecie dodatkowym podobnie jak akumulator do aparatury ale zazwyczaj oba elementy są w pakiecie podstawowym :-).

Wszystko to mieści się do pudła o wymiarach 30x32x21cm. Takie pudełko z powodzeniem wchodzi mi nawet do niedużej walizki czy większego plecaka. Uruchomienie maszyny zajmuje mniej niż 2 minuty. Ponowne pakowanie może 5 minut.

Do tego mam drugi zestaw akcesoriów który biorę jak jadę latać więcej niż jeden raz czyli zestaw do ładowania:
ładowarka uniwersalna (do ładowania równoczesnego do 4 pakietów do maszyny i dodatkowo gogli lub monitora)
ładowarka do akumulatorów do aparatury
ładowarka do GoPro
dodatkowy pakiet do awaryjnego zasilenia gogli lub monitora

Tu są fotki:

Galeria

.
Awatar użytkownika
Lukasz.Szczn
Posty: 19
Rejestracja: środa 26 lut 2014, 13:58
Lokalizacja: Szczecin/Norge

Post autor: Lukasz.Szczn »

Mako: ...."Osłon nie używam bo z tego co czytam to te osłony często powodują połamanie śmigieł"


Co do lamania smigiel nie wypowiem sie,ale faktycznie czasami da sie slyszec ze smiglo uderza o oslone.
Oslony juz poszly w odstawke bo pozytek z nich raczej mierny bardziej przeskadzaja niz pomagaja.
Po zdjeciu oslon i zwazeniu ich okazalo sie,ze razem z srubami mocujacymi waza one 72gr.Zbaednych gramow trzeba sie pozbywac ;)
Ostatnio zmieniony wtorek 18 mar 2014, 17:24 przez Lukasz.Szczn, łącznie zmieniany 1 raz.
" W blasku jej chwaly,wychowany Polak maly
ma goraco wy..bane w europejskie trybunaly..."
Awatar użytkownika
poland
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 14:05
Lokalizacja: małopolska

Post autor: poland »

Ale te osłony są tez aby zabezpieczyć nie tyle latedełko co ludzi w zasięgu zabawki.
Awatar użytkownika
Lukasz.Szczn
Posty: 19
Rejestracja: środa 26 lut 2014, 13:58
Lokalizacja: Szczecin/Norge

Post autor: Lukasz.Szczn »

Nikt rozsadny raczej nie lata w poblizu ludzi ;)
" W blasku jej chwaly,wychowany Polak maly
ma goraco wy..bane w europejskie trybunaly..."
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Lukasz.Szczn pisze:Po zdjeciu oslon i zwazeniu ich okazalo sie,ze razem z srubami mocujacymi waza one 72gr.Zbaednych gramow trzeba sie pozbywac ;)
No dokladnie. Dla Phantoma taka waga to calkiem sporo a pozytek niezbyt duzy.
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Fajny plecaczek.

ODPOWIEDZ