do skasowania

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

Verid pisze:Spóźniłeś się o kilka-kilkanaście stron...
E tam, wcześniej było "typowo" jak na forum, dopiero jak padły pierwsze wyzwiska od śmierdzieli to jest onet (;
lechu54
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 00:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lechu54 »

meteor pisze:Widzisz, my też się dogadujemy, aż przychodzą Phantomowcy i chcą wszystkich informacji a jak się im pisze żeby poszukali to strzelają fochy. Lechu należy do jednego z nich.

Tak, mistrzu, masz racje. :) pokłony
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

jelcyn pisze:
greniu pisze:Uważaj, zeby ktoś na Ciebie nic nie skonstruował. Takiś cwany?
Spokojna głowa, zawsze uważam. Latanie to nie przelewki.
Juz na niejednego cwaniaka znalazł się sposób. Spokojna twoja czaszka. Mikołow to mała wioska, znaleźć cie nie bedzie trudno.
Awatar użytkownika
wawrzonekm89
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 11:55
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: wawrzonekm89 »

Wypowiem się jako nowy użytkownik i czytelnik forum.
Przeczytałem cały temat, jest w nim typowe wielkie bicie piany, z jakim myślałem, że coś tutaj się nie spotkam. Jestem patrząc na innych modelarzy nowicjuszem - miałem Phantoma 1, teraz mam 2 - myślę o Hexie by polepszyć jakość swoich zdjęć.
Forum bardzo mi pomogło, wiele się dowiedziałem na temat przepisów, latania, budowy sprzętów, przestrzegania przepisów o których się już dowiedziałem, o modelarstwie, fpv itd. Na początku było mi ciężko, nie siedząc w temacie jako początkujący miałem naprawdę duże problemy z zrozumieniem połowy postów... Nie wiem dlaczego atakujecie tak na te Phantomy - czy mając P2 będę odbierany jako "kolejny kretyn" "imbecyl" "dzieciak z bogatym ojcem" "facet niemający co robić z pieniędzmi" itd?

Nie zgodzę się z Wami, nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka - Phantom to moim zdaniem idealne rozwiązanie do załapania "bakcyla" - nie każdy jego użytkownik musi być od razu skreślany i źle odbierany. Nikogo nie popieram ani nie bronię ale czytając forum czasami odnoszę wrażenie, że kogoś krzywdzę zadając pytania, sprawiam mu ból. Wiadomo - sporo jest już napisane, jednak nowi użytkownicy nie mają lekkiej drogi.

Odnośnie praw licencji itp. Jest do dziś bardzo dużo firm zajmujących się profesjonalnym lataniem, nie mających z tego co piszecie do tego prawa. (prosty przykład z mojego miasta - zgoory.pl - mój kolega składał im jakieś obrazki, chłopaki nie mają nawet Oc i co - latają, robią filmy, mają ofertę komercyjną, latają nad ludźmi w sylwestra, po rynku i mają to w czterech literach ). Przykładów można szukać i szukać - pytałem Was jakie są konsekwencję i co grozi za takie działania jednak nie uzyskałem odpowiedzi.

Miałem przebłysk by kupić na szybko sprzęt i zarabiać, jednak w miarę zabawy i filmowania szybko mi przeszło, dużo więcej radości daje mi latanie dla przyjemności, dzielenie się tym, pokazanie komuś fotki - kto wie - może kiedyś uda się zarobić jakieś pieniądze - KIEDYŚ - powiedzcie szczerze, kto z Was w głębi serca nie chce by jego pasja była jego sposobem na życie. Od kilku lat gram na gitarze basowej, a przed snem rozmyslam sobie jak to musi być pięknie, grać koncerty i żyć z grania na basie - jednak rzeczywistość jest zupełnie inna :)

Pisząc to nie chcę nikogo z żaden sposób urazić, proszę Was tylko o wyrozumiałość - wyrozumiałość względem innych - nie musimy zawsze atakować, obrażać, nie odzywać się czy nie udzielać tylko dlatego że "ktośpyta o octokopter a to świnia pewnie za trzy miesiące kupi se gh3 podwiesi na nim i będzie dla mnie konkurencją" - nie o to tutaj chodzi. Tyle mojego wywodu, miałem nie zabierać głosu, jednak po przeczytaniu tych 18 stron... tragedia. Pozdrawiam i życzę Wam i sobie udanej owocnej niedzieli.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

Jak już ktoś zauważył w pewnym momencie zrobiło się to klasyczne bicie piany zapominając dlatego to się wszystko zaczęło.

Mam tylko jedną konkluzję dla obrońców uciśnionych Phantomowców, jak by ktoś zabił Ci kogoś bliskiego powodując katastrofę lotniczą jakim kolwiek latadłem i abstrahując że zrobiła się tu nagonka na użytkowników "mydelniczek". Ciekaw jestem czy jeden z drugim by tak bronił ludzi łamiących przepisy ?

Panowie Moderatorzy, ten temat od wielu stron nadaje się do zamknięcia bo nie jest to konstruktywna rozmowa a wylewanie pomyj jeden na drugiego. Wiem że wielu siedzi z popcornem i czyta posty niektórych osób i ma z tego niekłamaną polewkę (w tym ja) i nie, nie mam tu na myśli incydentu lotniczego w CTR z udziałem użytkownika tego forum.

Nie dziwię się ludziom którzy podnieśli wrzawę po zobaczeniu tego filmu bo i we mnie się krew zagotowała. Nie chciał bym się któregoś dnia obudzić i mieć reżim chociaż by taki jak u naszych sąsiadów z Odry u których tak naprawdę głośniej pierdnąć nie można bo zaraz się kapy pojawią i wlepią mandat za kilkaset ojro. Kolega który w naszym kochanym kraju gdzie naprawdę mamy luz blues i orzeski latał sobie spokojnie wyjechał teraz za Odrę to nawet nie podejmuje tematu latania w zasięgu wzroku bo trzeba spełnić masę warunków nie mówiąc o latanie FPV na wiele kilometrów jak się to odbywa u nas. Wiele osób w kraju lata z rozwagą czy nawet potrafią zadzwonić do kontrolera danej strefy powietrznej i zgłosić swój lot. Każdemu może się zdarzyć wpadka większa albo mniejsza (nawet tym najlepszym, najbardziej rozważnym) ale to co zaprezentował Lechu to był klasyczny strzał we własne kolano. Nie będę go osądzał ani nikogo innego... każdy jest kowalem swojego losu ... ale gdyby przez jakiegoś pseudo pilota RC nieznającego przypisów i nie ważne czy lata 4fun czy zarobkowo wydarzyła by się katastrofa lotnicza i zginął by ktoś z mojej rodziny to poświęcił bym majątek żeby wsadzić go do pierdla na resztę jego życia.

Panowie Moderatorzy, zamknijcie ten temat i zakończcie tą żenadę ...

P.S. Przepraszam jak moja wypowiedź może nie mieć miejscami spójności ale jestem pod 12h pracy i kończę pić drugie piwo - oczywiście bezalkoholowe ;)
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

lechu54 pisze:"pseudo modelarze" kółko wzajemnej adoracji. :)
Pseudo czy nie wiadomo nie od dzis ze kolko jest. Trzeba zrobic osobna kategorie dla posiadaczy Phantoma to bedzie 90% mniej problemow na forum :-). Od uzytkownikow Phantomow tez bys uslyszal pare powaznych uwag do tego co bylo poczatkiem tego watku ale bez takiej agresji podszytej awersja do modeli RTF ;-)
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Rurek wcina popcron :D
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

Obrazek

Dziwne...zadyma na forum a do świąt jeszcze daleko.
No chyba że dzień kobiet uznamy za odpowiednie święto :-P
Administrowałem kiedyś sporym forum motoryzacyjnym, ZAWSZE przed świętami, obojętnie którymi, była jakaś zadyma na forum :lol:
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

greniu pisze:Juz na niejednego cwaniaka znalazł się sposób. Spokojna twoja czaszka. Mikołow to mała wioska, znaleźć cie nie bedzie trudno.
Poszukiwania można urządzić sobie w majtkach. Ja jestem na Storczykowej 8/10, zapraszam.
Awatar użytkownika
kwinto
Posty: 304
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 04:16
Lokalizacja: Toronto GTA

Post autor: kwinto »

Mam pytanie kto z tych osób umieszczających filmy w tym dziale
http://rc-fpv.pl/viewforum.php?f=14
dziala zgodnie z prawem, czy posiada jaką kolwiek licencję ,ubezpieczenie co kolwiek co go uchroni przed konsekwencjami (to jest elektronika która może spłatać figla nawet najbardziej doświadczonemu modelarzowi lub on sam może popełnić jakiś błąd )W tym temacie negatywnie wypowiada się wiele osób z sporym doświadczeniem ale co najgorsze to te same osoby równocześnie zachwalają filmy
dodane w dziale Foto & Video które tak samo jak lechu54 stwarzają niebezpieczeństwo w ruchu lądowym i powietrznym(np. latanie w chmurach lub ponad nimi).Nikt z nas nie wie czy w danym miejscu nie poleci jakaś cesna, motolotnia czy śmigłowiec.Sam posiadam 2 Phantom-y , latam w trybie atti jak i gps staram się być ostrożny i mieć oczy z tylu glowy, ciągle monitorując co się dzieje nade mną i wokół mnie.Ale czytając wasze posty poprostu daliście "dupy"( Oznacza zepsuć coś, zchrzanić, nie sprostać zadaniu). A ten temat pokazal ze nawet osoby z wieloletnim doświadczeniem nie potrafią w sposób kulturalny i przejrzysty wytłumaczyć dyletantowi jakie błędy popelnil i jak temu zaradzić tylko z zjechać go jak psa "brawo panowie" a Ty lechu 54 na sam początek testuj zasięg nie w pionie tylko w poziomie nad polem kukurydzy , rzepaku ,za oranym polu,lub łące. :mrgreen:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

No dobra,
Przyznam od razu, że nie czytałem całego wątku - zaledwie kilka postów - ale z tego co widzę sytuacja była schematyczne:
Ktoś coś głupiego zrobił modelem, dostał reprymendę (merytorycznie pewnie tylko 5% postów) a reszta była okołotematyczna z klasyczną dawką żółci i personalii.
Temat można by zamknąć pewnie dużo szybciej ale część osób i tak miałaby niepohamowaną potrzebę skomentowania takiego zdarzenia. Nie trudno się z tym nie zgodzić bo nie powinno się przechodzić wobec takich faktów obojętnie.
Można by nawet zrobić z tego wątek przyklejony gdyby.... był merytoryczny - czyli taki gdzie jest opisane zdarzenie i w kilku kolejnych mądrych postach wyłożone zostało by jak kawa na ławę co zostało źle zrobione i jakie mogą być tego konsekwencje ("ludzkie", prawne, techniczne) i jak należy postępować żeby do takich sytuacji nie doprowadzać.
Wówczas wątek/opis zdarzenia miałby walor edukacyjny - a tak jest niestety merytorycznie śmietnikiem, hyde parkiem, gdzie każdy kto przeczyta go od deski do deski skończy z NIESMAKIEM - a chyba nie taka jest intencja postów, które generujecie?
Dlatego proszę Was drodzy adwersarze - na przyszłość - w takich wątkach skupcie się na suchych faktach i merytorycznym komentarzu DO NICH - mając na uwadze całokształt wątku, żeby tworzył jakąś historię, miał walor edukacyjny a nie był często żenującą platformą do wymiany swoich poglądów, nie wspominając o wycieczkach osobistych, zawiści, itp...
Także wątek zamykam i proszę następnym razem o opanowanie emocji i rozwagę...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Zablokowany