Phantom 1.1.1 problem ze startem po zamontowaniu Gimbala

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Gonti
Posty: 52
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Phantom 1.1.1 problem ze startem po zamontowaniu Gimbala

Post autor: Gonti »

Cześć,
Wczoraj zamontowałem "cheap china gimbal" do Phantoma, i mam wrażenie że teraz Phantom jest zle wyważony na tyle, ze będą problemy ze startem.
Ktoś posiada taki Gimbal w swoim ? Smigła i cała reszta jest stockowa ...
Naturalnie założyłem też przedłużenie podwozia kupione w tym celu w RC ABC
Wiem że niektórzy mają jeszcze dodatkowe "boczki" żeby latać z dwoma aku ... dodatkowo gimbal - phantom daje rade ?
Próbowałem w chacie (wiem wiem nie lata się w chacie !) ale bez gimbala nie było problemu ze startem a teraz po prostu wywraca się do przodu ...
Trochę dziś dmucha ale chyba zrobię testy w terenie bo nie daje mi to spokoju.
Awatar użytkownika
Gatou
Posty: 135
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 09:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gatou »

To niestety trzeba choć delikatnie wyważyć, i więcej gazu przy starcie bo to jednak dodatkowe obciążenie do którego nie jesteś przyzwyczajony .
Awatar użytkownika
Gonti
Posty: 52
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gonti »

Jakiś konkret ? przerabiałeś tematy wyważania ? :)
Phantom 2 + Tarot T-2D v2 + ImmersionRC 600mW + iOSD mini + DVR Recorder + Fatshark Dominator 3 + GH 3+ Black Edition
Awatar użytkownika
Savvas
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 09:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Savvas »

Srodek ciezkosci musi byc na srodku koptera.Trzeba wywazyc.Jesli dolozyles cieazar na przod musisz zrownowazyc to dokladajac ciezar na tyl.
zielonydomek
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2012, 14:50
Lokalizacja: Kostrzyn

Post autor: zielonydomek »

Wszystko to prawda tylko...nie do końca. PH1 bez problemu startuje ,lata i filmuje z gimbalem i gp3. Przetestowane i testowane nadal. Gimbal podpięty pod standardowe mocowanie PH1.
Może problem polega na mocowaniu gimbala do PH ? (wibracje o niskiej częstotliwości ,które powodują problem w phantomie ?)
Tomek
Awatar użytkownika
Gonti
Posty: 52
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gonti »

To jeszcze z drugiej beczki, czy ktoś z Was posiada zamontowane dwie baterie na bokach ? jak rozwiązaliście problem klapki której nie da się zamknąć z powodu wystającego przewodu ? da się ją jakoś zdjąć bez uszkodzeń ?
Phantom 2 + Tarot T-2D v2 + ImmersionRC 600mW + iOSD mini + DVR Recorder + Fatshark Dominator 3 + GH 3+ Black Edition
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Gonti pisze:jak rozwiązaliście problem klapki
Ja po prostu zrobiłem małe podcięcie z boku klapki. Zdejmowanie klapki jest dość uciążliwe a co ważne wtedy już możesz latać tylko na zewnętrznych bateriach. Przeprowadź najpierw testy czy warto bo jak dołożyłem Tarota, fpv i OSD to mi mocno spadl czas lotu i myslalem ze druga bateria sporo pomoze. Nie było to jednak dużo. Coś w stylu 6min na jednej baterii a 7,5 na dwóch. Niewiele mniej niż dwie baterie na zewnątrz dało mi upchanie baterii 2800 do srodka wiec zrezygnowalem z podwojnych baterii.
Awatar użytkownika
Gonti
Posty: 52
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gonti »

No tak niestety połączenie równoległe ogniw nie jest równoznaczne z podwojeniem czasu lotu ...
Już zamontowałem boczne mocowania (o zgrozo sprzedawane przez abc rc bez rzepów więcej tam nic nie kupie bo ani tanio ani dobrze) więc zobaczę jak będzie, wywazy mi to trochę sprzęt po montażu gimbala.
Podaj proszę linka do tego Twojego ogniwa 2800 mAh - dzięki! :)
Phantom 2 + Tarot T-2D v2 + ImmersionRC 600mW + iOSD mini + DVR Recorder + Fatshark Dominator 3 + GH 3+ Black Edition
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Nie liczyłem na podwojenie ale 40-50% więcej by było miłe. Okazało się jednak że realnie to było 20% i ledwo latająca maszyna więc mało latałem z dwoma pamietami. Ja upychałem bez większego problemu ten pakiet:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... P_30C.html
Troche gimnastyki z kablami ale da sie upchnąć bez żadnych modyfikacji maszyny. U mnie dawało nieco ponad minute lotu więcej.
Awatar użytkownika
Gonti
Posty: 52
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gonti »

Oki dziękuę, wypróbuję, jak ktoś doważał Phantoma po zamontowaniu gimbala to niech wrzuci jakieś fotki :)
Thanks.
Phantom 2 + Tarot T-2D v2 + ImmersionRC 600mW + iOSD mini + DVR Recorder + Fatshark Dominator 3 + GH 3+ Black Edition
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Jak masz cos masy dorzucac to nie ma sensu. Stracisz na tym duzo czasu lotu. Najlepiej jak bys cos z istniejacego osprzetu przesunal na tyl. Ja mialem nadajnik fpv mocno wysuniety do tylu razem z osd i idealnie nie bylo ale bylo calkiem przyzwoicie.
qmamczacze
Posty: 128
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 19:31
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: qmamczacze »

ja po prostu kontuje lekko drążkiem do tyłu i nie mam problemów ...
Awatar użytkownika
poland
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 14:05
Lokalizacja: małopolska

Post autor: poland »

qmamczacze pisze:ja po prostu kontruje lekko drążkiem do tyłu i nie mam problemów ...
Najlepsze wyjście. Dodatkowe dociążanie tego kopterka nie ma sensu. Mi z chińskim gimbalem latał tylko 6min. Tutaj fotki jak ja poradziłem sobie z problemem upychania kabli:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=18079& ... 2dd4839a53
Awatar użytkownika
Gonti
Posty: 52
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gonti »

Dziś trochę polatałem, pogoda kozak ...
Jestem zażenowany czasem lotu na tym sprzęcie - ~ 6min to niewiele z gimbalem, ale musze przyznać że video ogląda się o wiele lepiej ... Coś za coś ...
Phantom 2 + Tarot T-2D v2 + ImmersionRC 600mW + iOSD mini + DVR Recorder + Fatshark Dominator 3 + GH 3+ Black Edition
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Czasy standard w takim setupie. Jak chesz dluzej to pomysl o wymianie obudowy na taka od P2 i ladowanie pakietow w okolicy 5kmah. Smigielka od P2 juz masz?
ODPOWIEDZ