Phantom2 z trackerem GPS

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Phantom2 z trackerem GPS

Post autor: Mako »

Wiem ze opinie o trackerach są często sprzeczne wiec jak by ktoś się sugerował poniższym opisem to na własną odpowiedzialność :-). Na tym forum było sporo negatywnych opinii o tego typu urządzeniach ze podobno zabijają wszelka komunikacje radiowa. Na forach zagranicznych o dziwo nie ma aż tak negatywnych opinii a wręcz spotkałem sporo pozytywnych. Ja nie spotkałem żadnych problemów (kilkanaście lotów Phantomem2 na odległości do 1,2km). Tracker TK-106 kupiony na Allegro. Ok. 200pln. Można taniej kupić w Chinach ale nie chciało mi się czekać :-).


Obrazek
Tracker w wersji oryginalnej. Trochę ciężki i duży jak na noszenie przez Phantoma. Trzeba by tu coś zmienić :-).


Obrazek
Tracker obrany z obudowy. Antena GSM przykleiłem do reszty na kawałku pianki i taśmie dwustronnej. W niebieskiej koszulce termokurczliwej mały stabilizator napięcia z 12 na 5v. Kupiony w lokalnym sklepie modelarskim.


Obrazek
Tracker obrany z obudowy od strony sim'a. W prawym górnym rogu było złącze do baterii ale wyleciało bo za bardzo by wystawało.


Obrazek
Pierwsza przymiarka do maszyny. Wygląda ze się zmieści. W środku od tej strony nie ma za dużo elektroniki wiec powinno być bezpiecznie i bez zakłóceń. Można jeszcze ew. w środku przedłużyć miedziana osłonkę chroniąca GPS gdyby były problemy. Zwłaszcza w okolicy anteny GSM.


Obrazek
Pozostałości trackera które nie załapały się do wersji latającej :-)


Obrazek
Elementy do finalnego montażu: tracker, kawałek twardego płaskiego plastiku/plexi i szeroka koszulka termokurczliwa.


Obrazek
Przymiarka trackera i kawałka plastiku.


Obrazek
Kawałek twardego plastiku do podłożenia w miejscu gdzie będzie mocowanie na rzepy i chcę aby było w tym miejscu płasko. Niby lekkie ale swoją wagę dokłada.


Obrazek
36,4g tracker w pełni gotowy. Wersja beta :-).


Obrazek
Montaż będzie na rzepy. Łatwo się ściąga a trzyma całkiem nieźle. Wymiana baterii tez idzie całkiem sprawnie po lekkim uniesieniu trackera.


Obrazek
Widok na zainstalowane urządzenie.


Obrazek
Całkowita waga maszyny z gimbalem, iOSD, ImmersionemRC 600mW wyszła ok 1302g.


Obrazek
Przykładowy zrzut z systemu do śledzenia trackerem. Trochę chaotycznie latałem tego dnia bo z powodu złego ustawienia anteny Futaby na skutek porady na tym forum kilka razy włączał się FS :-).

Dziś robiłem kolejnych kilka testów i po ustawieniu anteny nie ma najmniejszych problemów do 1,2km. Więcej nie miałem okazji jeszcze testować. Działa wszystko ok. Nawet przy włączonej transmisji GPRS na stale wiec moduł GSM nie zakłóca aż tak bardzo.
To pierwsze podejście do tematu. Tracker nie ma baterii wiec gdyby odłączył się przy krecie straci zasilanie. Ustawiłem stałą transmisje GPRS i tracker aktualizuje swoja pozycje on-line co 20s. Oryginalny akumulator 850mah był za duży i za ciężki. Z reszta nie potrzeba zasilania na dwa dni nieprzerwanego działania. Zamówiłem już malutki akumulatorek 200mah w formacie baterii guzikowej CR2032 wiec powinien być dość lekki. Już jedzie z Chin. Zastanawiałem się jeszcze nad jakimś modułem załączającym tracker dopiero w momencie spadku napięcia bojąc się zakłóceń w czasie lotu ale na razie nie ma żadnych problemów z zakłóceniami wiec ten pomysł chwilowo zarzuciłem.
Conrad
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 21 sty 2014, 15:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: Conrad »

Mam identyczny tracker i zastanawiam się na podłączeniem do Phantom 2.
Minęło trochę czasu, jak to się teraz sprawuje?
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Sprawuje się bez zarzutu. Mam już mały akumulator na potrzymanie ale nie mam kiedy się tym zająć :-).
Conrad
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 21 sty 2014, 15:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: Conrad »

Dzięki Maku - świetnie wszystko opisałeś, biorę się do pracy.
Możesz podać linka , gdzie można zakupić lekki akumulator w obudowie CR2032 ?
Ile on waży?
Pozdr!
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Kupiłem w końcu coś takiego:
EBay
ale jeszcze nie testowałem.
ODPOWIEDZ