DJI Phantom 2 + zenmuse h3-2d - PYTANIA

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

nie żebym bronił lataczy miejskich bo sam bardzo niechętnie startuje w mieście i mam zawsze pełne gacie ale.... 1 kg phantom to nie 7 kg hexa i upadek tej plastikowej wytłoki jest mniej niebezpieczny niż doniczka z małą paprotką z bloku ;P a Piszu z tego co pamiętam to nie była pustynia błędowska ;P

w stanach mają bardzo restrykcyjne regulacje...
http://www.youtube.com/watch?v=CgLkWT246qU&noredirect=1
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

kojak pisze:1 kg phantom to nie 7 kg hexa i upadek tej plastikowej wytłoki jest mniej niebezpieczny niż doniczka z małą paprotką z bloku ;P
1kg spadający ze 100m (pomijamy opory powietrza) tuż przed glebowaniem osiągnie prędkość 44m/s, czyli prawie 160km/h. Ciało takie ma energię 1000J. Dla porównania - niech Twoja doniczka z paprotką waży 5kg (to chyba byłaby już taka spora praprotka?) i niech stoi na ostatnim piętrze typowego bloku - w moich okolicach bloki mają max 4 piętra (i parter), wiec upraszczając mocno - niech doniczka stoi na wysokości 15m. Doniczka więc rozpędzi się do zaledwie 17m/s (~61km/h), a jej energia to 750J. Jak widzisz w tych dwóch przypadkach fizyka wskazuje, że jednak lepiej byłoby oberwać doniczką niż phantomem... No i jak ktoś sobie jedzie po rondzie w Katowicach samochodem czy tramwajem, to myślę że raczej nie ma opcji żeby oberwał doniczką...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: NeXuS »

jacekV pisze:Witam,
Dla mnie ten film jest smutny... smuci bo uświadamia mi jak blisko już jest do afery i spektakularnej awantury na dużą skalę.

Ciekawe ilu, po takie wątpliwej reklamie, będzie adeptów starych i młodych, którzy "też tak będą chcieli..."

Po dupie dostaniemy wszyscy.
Kiedyś zdarzy się pierwszy wypadek, a wtedy prawodawca zadba o bezpieczeństwo obywateli... I nie będzie już hobbystycznego latania bez zezwoleń. Dlatego takie przypadki trzeba piętnować i uświadamiać, od kiedy jedyną przeszkodą do latania jest suma, którą trzeba wyłożyć.
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

Freddie imponujące obliczenie ! Żebyś widział co ludzie wyrzucali przez okna z mojego bloku ;) TV fruwały nawet... Ale oczywiście pełna zgoda co do bezpieczeństwa nie ma żartów, choć przekonany jestem że restrykcje w tej materii to tylko kwestia czasu choćby nie wiem jak będziemy się pilnować to i tak są nieuniknione - zresztą w sumie teraz też nie wolno tak latać bez świadectwa kwalifikacji, a rekreacyjnie daleko od zabudowań jeśli się nie mylę....
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Najgorsze, ze Gazeta to promuje więc dotrze do wielu nieświadomych ludzi :/

P.S
Robimy tu Off-top - poproszę administratora o przesunięcie tematu.
Awatar użytkownika
saku
Posty: 391
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 21:34
Lokalizacja: Świdwin

Post autor: saku »

NeXuS pisze: Kiedyś zdarzy się pierwszy wypadek, a wtedy prawodawca zadba o bezpieczeństwo obywateli... I nie będzie już hobbystycznego latania bez zezwoleń. Dlatego takie przypadki trzeba piętnować i uświadamiać, od kiedy jedyną przeszkodą do latania jest suma, którą trzeba wyłożyć.
:-) Fajne slowa tylko jakos malo realne patrzac na rzeczywistosc widzac ze obywatel jest niczym... Predzej bedzie cos na czym da sie zarobic.
Moze jakies karty modelarskie i zezwolenie na TRZY modele :lol:
Pozdrawiam Radek
DESPERADO
Posty: 152
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DESPERADO »

jacekV pisze:Witam,
Dla mnie ten film jest smutny... smuci bo uświadamia mi jak blisko już jest do afery i spektakularnej awantury na dużą skalę.

Ciekawe ilu, po takie wątpliwej reklamie, będzie adeptów starych i młodych, którzy "też tak będą chcieli..."

Po dupie dostaniemy wszyscy.
Z przykrością muszę się zgodzić z kolegą, takie coś jest naprawdę nie bezpieczne.
Co gorsze wróży nam tam bliski koniec bezproblemowego i beztroskiego latania nawet w miejscach bezpiecznych... :-(
"nie jest ważne jak i czym latasz - ważne ze chcesz latać..."
ODPOWIEDZ