DJI Phantom 1.1.1 czyli coby tu pozamieniac :)

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

borik
Posty: 6
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 14:06
Lokalizacja: Poznań okolice

Post autor: borik »

Nie wiem jak u was ale u nas dziś strasznie wieje. Na jutro też niestety zapowiadają silne wiatry, a szkoda bo miałem polatać z gopro.

Nie chce zakładać nowego tematu, a też pytałeś o współpracę Phantoma z Turnigy 9x więc ponawiam prośbę żeby ktoś to jakoś w miarę opisał.

Wiem, że jest sporo filmików na YouTube ale u mnie "na wsi" mam tylko aero2 więc oglądanie filmików odpada.
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

kendy pisze:Wygrywa rufffus - dlaczego z fabryki wyjechal z ustawieniem PPM?

Tak wiec dzieki...jutro moze pierwszy lot :-)
Ponieważ oryginalne Phantomy miały odbiornik PPM, a więc takie było domyślne ustawienie. Dopiero potem zmienili radio i odbiornik...
kendy
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 11:18
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: kendy »

Ok, tylko dlaczego takie cos wyjezdza z fabryki?
Nie kazdy jest kumaty, nie kazdy ma dostep do forum - po to kupuje model typu Phantom, aby go wyjac z pudelka, postepowac z instrukcja i poleciec. W instrukcji ani na ich stronie nie ma slowa o tym, jak ma to byc ustawione. Poza tym on w fabryce podobno jest konfigurowany???
Artu

Post autor: Artu »

borik pisze:Może ktoś napisze krok po kroku jak sparować Phantoma z Turnigy 9X.
:shock: :shock: A poza tym jednym przypadkiem wszyscy w domciu zdrowi :roll: :shock: :shock:

To nie biedronka :lol: :mrgreen: :lol:
kendy pisze:Ok, tylko dlaczego takie cos wyjezdza z fabryki?
A od czego jest INSTRUKCJA OBSŁUGI :roll:
kendy
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 11:18
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: kendy »

Artu...z calym szacunkiem...widziales instrukcje zalaczona do modelu?
Slowa nie ma o D-Bus czy PPM
Artu

Post autor: Artu »

A jakie FC siedzi w tym Phantom-ie :roll: Naza v2 :roll: i do niego też nie ma instrukcji w sieci :roll:
Myślenie, to jeden z warunków użytkowania tego typu "zabawek" :-x
borik
Posty: 6
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 14:06
Lokalizacja: Poznań okolice

Post autor: borik »

Artu pisze:
borik pisze:Może ktoś napisze krok po kroku jak sparować Phantoma z Turnigy 9X.
:shock: :shock: A poza tym jednym przypadkiem wszyscy w domciu zdrowi :roll: :shock: :shock:

To nie biedronka :lol: :mrgreen: :lol:
kendy pisze:Ok, tylko dlaczego takie cos wyjezdza z fabryki?
A od czego jest INSTRUKCJA OBSŁUGI :roll:
Zdrowi, zdrowi rozumiem, że pytasz bo się martwisz.

Nie wiem co dla ciebie jest dziwnego w tym pytaniu jak sparować Turnigy z Phantomem ale jak nie wiesz albo wiesz ale nie chcesz napisać to milcz, a nie głupio komentuj.

Poza tym to nigdzie nie znalazłem informacji czy Turnigy zbinduje się z odbiornikiem DJI czy muszę wstawić odbiornik od Turnigy.
Artu

Post autor: Artu »

borik pisze:jak nie wiesz albo wiesz ale nie chcesz napisać to milcz
Nie zagalopowujesz się nieco... :roll:

Mam nadzieję, że kiedyś dojdzie do tego, że sprzedaż tego typu zabawek będzie dokonywana na podstawie zezwolenia, które będzie wydawane po zdaniu między innymi testu na inteligencję...
Awatar użytkownika
piszu
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 20:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piszu »

borik pisze:
Nie wiem co dla ciebie jest dziwnego w tym pytaniu jak sparować Turnigy z Phantomem ale jak nie wiesz albo wiesz ale nie chcesz napisać to milcz, a nie głupio komentuj.

Poza tym to nigdzie nie znalazłem informacji czy Turnigy zbinduje się z odbiornikiem DJI czy muszę wstawić odbiornik od Turnigy.
Nie dziwię się Artu, że stracił cierpliwość.
Kurczę, sam wciąż uważam, że jestem zielony w temacie (po roku), a jak zaczynałem zabawę to byłem jeszcze bardziej zielony, ale wydaje mi się, że miałem więcej pokory do tych zabawek i przede wszystkim CZYTAŁEM - przygotowałem się teoretycznie jak tylko mogłem zanim zacząłem zabawę.
Ostatnio wchodzę na uczelnię a tam kolejny mistrz pilotażu i wyobraźni lata Phantomem w budynku... :shock: :evil:

A przechodząc do sedna:
Jakim cudem chcesz sparować odbiornik DJI z aparaturą Turnigy? I jaki masz w niej moduł? Z tych pytań wynika, że masz mgliste pojęcie o tym jak działa aparatura nadawczo-odbiorcza. No i po co chcesz to robić? Co Ci nie pasuje w aparaturze Phantoma, że chcesz wszystko zmienić?
Archaeology - Never stop exploring!
W służbie: S800+WKM+AV200+Canon5d/Olympus E-PL3/FLIR E50 thermo cam
DJI F550+Naza V1 GPS na sprzedaż!
DJI Phantom 1 - papa!
Zenmuse H3-2D - na sprzedaż!
kendy
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 11:18
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: kendy »

Artu...szanowny kolego.

Ty siedziesz w temacie iles lat, czytajac Twoje posty dochodze do wniosku, ze masz pojecie i szeroka wiedze w tym temacie.
A teraz zrozum kogos takiego jak ja - kupuje model bedac juz nie tak calkiem zielony. Cos poczytalem, poogladalem itp itd...ale

No wlasnie...pomysl, ze model kupuje ktos kto bladego pojecia nie ma o copterach. Nie zabronisz mu tego, prawda?
Wiec jesli kupuje sie taki model to jasno i czytelnie powinno byc wszystko wyjasnione. Niestety w tym czyms, co zwa Start Manual Express slowa nie ma o konfiguracji pod asystentem.

Nie kazdy musi byc hobbysta jak Ty aby latac - po to kupuje sie modele RTF zeby czerpac radosc z zabawy, a nie spedzac godziny w necie szukajac odpowiedzi na pytania, ktore w przypadku takiego modelu nie powinny sie wogole pojawic.

Patrze na Phantoma, jak zwykly Kowalski, ktory ma ochote na zabawe.

Pewnie za jakis czas bede wiedzial wiecej bo sie wciagnalem, niemniej jednak na chwile obecna chce sobie ot tak polatac, co zreszta juz poczynilem i jest fajnie :) We Wroclawiu na szczescie juz nie wieje ;)

A co do parowania Turnigy - jesli ktos wie to prosze o pomoc, a jesli nie to powstrzymajcie sie od glupich komentarzy, bo kazdy z Was byl kiedys w tym miejscu w ktorym jestem dzis ja.

Z wyrazami szacunku :)
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

kendy pisze:A co do parowania Turnigy - jesli ktos wie to prosze o pomoc, a jesli nie to powstrzymajcie sie od glupich komentarzy, bo kazdy z Was byl kiedys w tym miejscu w ktorym jestem dzis ja.
Dobra to ja może nieco rozjaśnię. W paru słowach: Nie da się. Jedyne radia które można sparować ze stockowym osbiornikiem w Phantomie 1.1.1 to te które używają protokołu FASST (Futaba Advanced Apread Spectrum Technology) więc Turningy nie sparujesz.
Musiałbyś wymienić odbiornik w Phantomie żeby kontrolować go przez Turningy. Tylko po co Ci to? Stockowe radio i odbiornik są bardzo dobre.
Artu

Post autor: Artu »

Zanim pierwszy raz wystartowałem modelem, to najpierw spędziłem kilkadziesiąt, a może nawet setki godzin czytając fora modelarskie, i dowiedziałem się między innymi, że:

Nie ma modeli RTF

Ale to trzeba wykazać się chęciami i myśleniem, aby sobie lub komuś nie zrobić krzywdy, lub nie pozbyć się modelu na zawsze.
Aby jeździć legalnie samochodem, wymagany jest kurs i egzamin, a i tak giną ludzie.
W naszym hobby, jak na razie wystarczy myślenie i umiejętność czytania ze zrozumieniem.
Po to jest między innymi to forum, jak i inne fora o modelarstwie RC.


Powracając do Twojego pytania: nie, nie da się zbindować TGY9x z odbiornikiem Phantom-a.
Awatar użytkownika
piszu
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 20:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piszu »

Ale wyjśnijcie mi po jaką cholerę chcecie koniecznie to TGY9X do tego Phantoma?!
Przecież ta stockowa aparatura jest przynajmniej takiej samej jakości jak 9X (czyli chińskiej :P), poza tym jest w miarę wygodna i nic jej nie brakuje
Archaeology - Never stop exploring!
W służbie: S800+WKM+AV200+Canon5d/Olympus E-PL3/FLIR E50 thermo cam
DJI F550+Naza V1 GPS na sprzedaż!
DJI Phantom 1 - papa!
Zenmuse H3-2D - na sprzedaż!
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

Artu, ja bym powiedział że owszem, są modele RTF. Lecz wbrew temu co wiele osób myśli nie oznacza to że "nie muszę się znać, nie muszę nic robić" a jest to jedynie oznaczenie co znajduje się w pudełku, czyli czy jest to kompletny zestaw części, czy np. potrzebuję jeszcze swojego radia, odbiornika i baterii (PNF), czy więcej części (np. jakieś silniki, ESC, serwa - ARF) czy całą elektronikę i być może coś jeszcze (KIT).
Artu

Post autor: Artu »

Rekic, owszem, Masz rację. RTF, czyli zawiera wszystko co jest potrzebne do użytkowania modelu.
W pudełku jednak brak jest "myślenia" :mrgreen: no po prostu nie dołączają tego do żadnej wersji.
Utarło się, że RTF, to znaczy wkładam baterie do aparatury, ładuję pakiet i gotowe.
Niestety, ale wszystkich, którym się tak wydawało spotkało spore rozczarowanie :lol:
Już nie mówię, o dołączanej zawsze instrukcji obsługi. Lepszej, gorszej, ale jest. Tylko kto by tam się nią przejmował i czytał :evil:
Poza wszystkim, w dobie internetu jest tyle informacji, że takie instrukcje nie muszą być dodawane, ale te informacje trzeba poszukać, zaznajomić się z nimi...

Ręce i nogi opadają Obrazek
ODPOWIEDZ