OSD do DJI Phantom V1.1.1 NAZA V2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

sq5alq
Posty: 31
Rejestracja: sobota 30 lis 2013, 19:36
Lokalizacja: Warszawa

OSD do DJI Phantom V1.1.1 NAZA V2

Post autor: sq5alq »

Witam dopiero zaczynam zabawę z Phantomem jak na razie do kamerki mam podłączony transmiter i marzy mi się proste OSD
I tu pytanie do speców co muszę dokupić do mojego zestawu niestety laik kompletny ze mnie :-| czytałem o różnych OSD jak : OSD Zbig-Pitlab czy OSD by Miś jaki i fabrycznych DJI
Niestety za dużo informacji jak dla mnie :-?
Prośba czy ktoś ma sprawdzone rozwiązanie co i jak krok po kroku by cieszyć się na monitorze parametrami lotu .
Pozdrawiam i dzięki z góry
Artu

Post autor: Artu »

Bez kombinacji, to DJI iOSD mini. Nawet jest do kupienia na forum
A poniżej film instruktażowy:

sq5alq
Posty: 31
Rejestracja: sobota 30 lis 2013, 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sq5alq »

Ok czyli z tego co widzę będzie potrzebę PMU - modu oraz iOSD mini i to do NAZY ??????????
Czy samo iosd można podłączyć do NAZY

?????????
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

Jeśli masz NAZA v2 z PMU to tylko OSD, jeśli v1 to trzeba dokupić PMU. Bez PMU możesz podpiąć do NAZY OSD Misia, jest odpowiedni zestaw kabelków. Swoją drogą polecam bo naprawdę fajne i sporo lepsze od OSD by DJI :-)
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Ziever
Posty: 127
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziever »

Również polecam Misowe OSD!
Robotyka, wydruki 3D, gimbale, multikoptery, Autodesk Inventor
Artu

Post autor: Artu »

Wszystko fajnie, OSD by Miś również bardzo fajne, ale... jak to upchnąć w obudowie Phantom-a :roll: :shock:
Nie po to ktoś się decyduje na zwartą, zamkniętą obudowę, aby ją obwieszać "bombkami" jak choinkę...
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Artu, teraz mnie załamałeś od 3 dni obmyślam/kombinuję nową zabawkę a tu taki tekst ;o(.
Naprawdę w obudowie Phantoma jest tak ciasno że nie da się Miś'iowego OSD upchać ?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

Ja do swojego 1.1.1 wrzuciłem DJI iOSD mini i jestem bardzo zadowolony. Całość praktycznie plug'n'play poza przylutowaniem 4 kabelków: 2 z obrazem z kamery i 2 z obrazem do nadajnika FPV. Aha, do Phantoma 1.1.1 z Nazą V2 potrzebujesz PMU v2, które niestety podwaja koszt instalacji.
Artu

Post autor: Artu »

Jacku, jak wywalisz GPS-a na zewnątrz, to jest taka szansa... chyba, bo nie mierzyłem.
Ja przyczepiam "z boczku" Remzibiego, mały i też dobrze działa. Od biedy mógł bym go wsadzić do środka, ale musiał bym przerobić zasilanie, bo BEC liniowy się nieco w nim "gotuje" przy zasilaniu z 3S...
sq5alq
Posty: 31
Rejestracja: sobota 30 lis 2013, 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sq5alq »

Ok fajno w końcu jakiś konkret bo niestety po paru tygodniach czytania kocioł mi się w głowie niesamowity zrobił.
Jeszcze raz wielkie dzięki za parę zdań i zbieram kasę na zestaw od DJI
Tak jak kolega ARTU napisał brak miejsca w środku :-/
DJI Phantom V1.1.1, Gimbal Tarot T2D, PMU, iOSD, TX 200 mW, Śmigła od Phantom V2
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Wygląda na to że przypadkiem znalazłem się nie w tym temacie co trzeba. Przymierzam się do Phantoma 2 (skoro jest dostępny w Poznaniu "od ręki" ;o))
Oglądając fotki Phantomów wydawało mi się że OSD wcisnę bez problemu, TX AV z założenia chciałem umieścić w bardziej przewiwenym miejscu.
rufffus o DJI iOSD myślałem w ostateczności (popieram rodzimą myśl techniczną), mam kilka OSD Remzibi (tylko tego OSD używałem od zawsze), czytałem wiele + na temat miś'ia OSD. Wyglada na to że również w przypadku Phantoma 2 aby podpiąć iOSD muszę mieć PMU v2.
Artu nie zdążyłem jeszcze poczytać nt. współpracy Naza i Remzibi. Istnieje soft Remzibi pod Nazę ? z pobieraniem GPS z Nazy i wyświetlaniem horyzontu ?
Pozdrawiam,
Jacek
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

wjacek pisze:Wygląda na to że przypadkiem znalazłem się nie w tym temacie co trzeba. Przymierzam się do Phantoma 2 (skoro jest dostępny w Poznaniu "od ręki" ;o))
Oglądając fotki Phantomów wydawało mi się że OSD wcisnę bez problemu, TX AV z założenia chciałem umieścić w bardziej przewiwenym miejscu.
rufffus o DJI iOSD myślałem w ostateczności (popieram rodzimą myśl techniczną), mam kilka OSD Remzibi (tylko tego OSD używałem od zawsze), czytałem wiele + na temat miś'ia OSD. Wyglada na to że również w przypadku Phantoma 2 aby podpiąć iOSD muszę mieć PMU v2.
Artu nie zdążyłem jeszcze poczytać nt. współpracy Naza i Remzibi. Istnieje soft Remzibi pod Nazę ? z pobieraniem GPS z Nazy i wyświetlaniem horyzontu ?
w Phantomie 2 nie ma potrzeby mieć dodatkowo PMU, nawet gniazdo CAN BUS do ktorego podlaczasz iOSD jest wyprowadzone na zewnatrz i przytwierdzone podobnie jak kompas. Widzialem juz takie rozwiazanie, ze ktos sciagnal caly kabel z tym gniazdem CAN BUS do wnetrza Phantoma 2 i tym sposobem ladnie upakowal to w srodku.
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

ki!er dzięki za podpowiedź.
Mam jeszcze pytanie do Artu lub innych obeznanych z Phantmami.
Czy GPS wewnątrz obudowy Phantoma jest w obudowie znanej z Nazy czy goła płytka ?
Pozdrawiam,
Jacek
Artu

Post autor: Artu »

wjacek pisze:Artu nie zdążyłem jeszcze poczytać nt. współpracy Naza i Remzibi. Istnieje soft Remzibi pod Nazę ? z pobieraniem GPS z Nazy i wyświetlaniem horyzontu ?
Nic mi na ten temat nie wiadomo. Mi w zupełności wystarczy napięcie pakietu, koordynaty, odległość od startu, prędkość, wysokość.

Obrazek
wjacek pisze:Czy GPS wewnątrz obudowy Phantoma jest w obudowie znanej z Nazy czy goła płytka ?
Goła płytka

Obrazek

W HK jest dostępna obudowa do GPS-a... powinna pasować :mrgreen:

Obrazek
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Artu dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Muszę doczytać/podpytać Miś'ia jak ma się współpraca jego OSD z NAZA V2. Mimo posiadania kilku OSD Remzibi korci mnie Miś'iowe OSD bo zawsze to coś nowego do zabawy, no i może ten horyzont i GPS by były.

P.S.
A może Miś sam namierzy temat i lenia w szukaniu wyręczy o;) ?
Pozdrawiam,
Jacek
ODPOWIEDZ