OSD do DJI Phantom V1.1.1 NAZA V2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Zacznijmy od HUB'a do CAN... Tu wystarczy zwykły Y- kabel. Nie potrzebny jest żaden HUB. Problemem może być tylko dostanie odpowiednich gniazd i wtyczek, choć te są w maritexie. Jak ktoś bardzo potrzebuje podłączyć coś jeszcze oprócz mojego OSD do nazy/wookonga , to mogę zrobić taki Y-kabel i po kłopocie.
Myszon, sorry, twoje PW uciekło mi na drugą stronę listy i zapomniałem :oops:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
camo
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 30 wrz 2013, 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camo »

jestem zupełnie zielony w temacie OSD a zależy mi bardzo np. na wyświetlaniu poziomu naładowania akumulatorów w czasie lotu FPV. mam moduł: DJI NAZA M V2 PMU i nadajnik 400 mW ukryty w obudowie, ciężko będzie cos tam jeszcze zmieścić.... co powinienem jeszcze dokupić i z jakimi kosztami musze się liczyć ?



Obrazek

Obrazek
Artu

Post autor: Artu »

Zobacz jak to robią inni, i można zmieścić znacznie więcej w obudowie :-P
Najmniejsze OSD to minimOSD, następnie DJI iOSD, a kolejne Remzibi OSD.
Na temat wszystkich są informacje i opisy na tym forum.
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

camo pisze:jestem zupełnie zielony w temacie OSD a zależy mi bardzo np. na wyświetlaniu poziomu naładowania akumulatorów w czasie lotu FPV. mam moduł: DJI NAZA M V2 PMU i nadajnik 400 mW ukryty w obudowie, ciężko będzie cos tam jeszcze zmieścić.... co powinienem jeszcze dokupić i z jakimi kosztami musze się liczyć ?
camo przeczytaj sobie ten wątek. http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=255622#255622 Upgreadujesz płytę na p330-H3-2D i kupujesz DJI iOSD mini (koszt ok 270 zl) i nie potrzebujesz tych gratów (kostek), które masz u siebie na pace.
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

greniu, a z płyty P330 jest złącze CAN BUS, żeby podłączyć DJI iOSD mini?
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

ki!er pisze:greniu, a z płyty P330 jest złącze CAN BUS, żeby podłączyć DJI iOSD mini?
ki!er Musisz przylutować 4 kabelki tak jak opisałem w tamtym wątku i masz port can-bus.
Awatar użytkownika
Naturalbornuser
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 17:20
Lokalizacja: Oświęcim

Re: OSD do DJI Phantom V1.1.1 NAZA V2

Post autor: Naturalbornuser »

Mam pytanie odnośnie phantoma w wersji 1.1.1. Jestem świeżym posiadaczem, wiem że jest tam naza v2 ale czy jest tam PMU v2 czy go nie ma, czy jest tam magistrala CAN czy nie? Te informacje są mi potrzebne przy zakupie OSD a nie znam się na tych elementach dlatego zwracam się do znawców tematu - chciałbym się upewnić co w tej wersji phantoma występuje a co nie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: OSD do DJI Phantom V1.1.1 NAZA V2

Post autor: pawelsky »

Naturalbornuser pisze:czy jest tam magistrala CAN czy nie
Jest, ale troszke trzeba popracowac zeby sie do niej dostac
http://www.sarawuth.com/2014/01/dji-pha ... -bus-port/
Awatar użytkownika
Naturalbornuser
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 17:20
Lokalizacja: Oświęcim

Re: OSD do DJI Phantom V1.1.1 NAZA V2

Post autor: Naturalbornuser »

Dzięki. Jednak wnętrze mojego phantoma wygląda inaczej mianowicie tak: http://i.imgur.com/Gr3jO8Q.jpg zaglądnę tam jutro na spokojnie ale na chwilę obecną nie bardzo wiem gdzie trzeba będzie przylutować te cztery kable.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: OSD do DJI Phantom V1.1.1 NAZA V2

Post autor: pawelsky »

Naturalbornuser pisze:Dzięki. Jednak wnętrze mojego phantoma wygląda inaczej mianowicie tak: http://i.imgur.com/Gr3jO8Q.jpg zaglądnę tam jutro na spokojnie ale na chwilę obecną nie bardzo wiem gdzie trzeba będzie przylutować te cztery kable.
No plyte glowna niestety trzeba zupgradeowac, ew. zakupic PMU od Nazy v2, co pewnie wyjdzie taniej...
Awatar użytkownika
Naturalbornuser
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 17:20
Lokalizacja: Oświęcim

Re: OSD do DJI Phantom V1.1.1 NAZA V2

Post autor: Naturalbornuser »

Więc zapytam dla pewności - potrzebny będzie mi taki element:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5980503589
?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: OSD do DJI Phantom V1.1.1 NAZA V2

Post autor: pawelsky »

Naturalbornuser pisze:Więc zapytam dla pewności - potrzebny będzie mi taki element:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5980503589
?
Tak, ale jesli Twoim jedynym celem jest podlaczenie iOSD mini, to moze wystarcza Ci tansze chinskie alternatywy nie wymagajace CAN busa typu N1 OSD, N2 OSD, N1 OSD Mini S2 OSD lub forumowy Remzibi OSD?
Awatar użytkownika
Naturalbornuser
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 17:20
Lokalizacja: Oświęcim

Re: OSD do DJI Phantom V1.1.1 NAZA V2

Post autor: Naturalbornuser »

Planuję osd by Miś - uznałem, że sporo lepsze od tego mini. W tym przypadku rozumiem, że potrzebuję tego pmu co podesłałem?
Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: OSD do DJI Phantom V1.1.1 NAZA V2

Post autor: pawelsky »

Naturalbornuser pisze:Planuję osd by Miś - uznałem, że sporo lepsze od tego mini.
MisOSD oczywiscie rowniez mozna wykorzystac jesli je zmiescisz w srodku.

PMU nie jest konieczne.
Awatar użytkownika
Naturalbornuser
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 17:20
Lokalizacja: Oświęcim

Re: OSD do DJI Phantom V1.1.1 NAZA V2

Post autor: Naturalbornuser »

Witam. Może ktoś będzie znał przyczynę mojego problemu z iOSD mini w phantomie 2. Otóż po zmontowaniu wszystkich elementów systemu FPV, działa wszystko z wyjątkiem pokazywania parametru odległości od miejsca startu. Wszystkie inne parametry, prędkość, wysokość itd wydają się być zupełnie w porządku - nie pojawia się tylko wartość parametru odległości. Coś nie tak z montażem elementów czy może OSD jest uszkodzone?
ODPOWIEDZ