DJI Phantom 2 Vision

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

DJI Phantom 2 Vision

Post autor: ki!er »

Ze względu na zamieszanie związane z różnicami w specyfikacji technicznej myślę, że czas najwyższy utworzyć wątek dedykowany DJI Phantom 2 Vision (wersja z kamerą). W tym temacie zbierajmy informacje tylko i wyłącznie na temat modelu DJI Phantom 2 Vision.
pawelpk
Posty: 193
Rejestracja: piątek 13 gru 2013, 11:36
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: pawelpk »

Ja mam pytanie odnośnie częstotliwości. Vision ma przełącznik w nadajniku że może latać na odległość 500m ale trzeba przełączyć na 125mw. Czy taka moc jest dopuszczalna w Polsce?
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

pawelpk pisze:Czy taka moc jest dopuszczalna w Polsce?
nie jest, ale nikt tego nie sprawdza/sprawdzi.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

Nie wiem po co założyłeś drugi temat na temat Phantoma 2 Vision skoro już jeden jest http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=16083
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

faktycznie ale szukając przed założeniem nie moglem znalezc ze wzgledu na sposob zapisu nazwy tego modelu w temacie odbiegajacy od oryginalnego
leszekmoszej
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 09:29
Lokalizacja: Dębno

Post autor: leszekmoszej »

A najlepsze jest że sprzedają zepsute od nowości. Po wyjęci z pudła nie działa urządzonko przekazujące. W ogóle się nie włącza i nie ładuje. Masakra.
Kupiony w http://goadventure.pro/
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

leszekmoszej pisze:A najlepsze jest że sprzedają zepsute od nowości. Po wyjęci z pudła nie działa urządzonko przekazujące. W ogóle się nie włącza i nie ładuje. Masakra.
Kupiony w http://goadventure.pro/
piszesz o repeaterze sygnalu WiFi? i wlasnie w takich momentach przydaje sie gwarancja wiec nie masz sie czym przejmowac w koncu kupiles w ASD freeway
Awatar użytkownika
Adamek
Posty: 57
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 20:22
Lokalizacja: Hajnówka, Podlaskie

Post autor: Adamek »

leszekmoszej pisze:Po wyjęci z pudła nie działa urządzonko przekazujące
Opisz trochę bardziej swój problem :)
leszekmoszej
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 09:29
Lokalizacja: Dębno

Post autor: leszekmoszej »

Wygląda to następująco.
Pudło przyszło oryginalnie zapakowane - nieotwierane wiec miałem przyjemność przeciąć folijki naklejki i takie tam. Zapakowane jest solidnie. Sam produkt jest estetyczny ładnie się prezentuje wiec ok. Niestety instrukcja po polsku jest ale do modelu 1 czyli poprzednika PHANTOMA - taki lapsus.
Biorąc pod uwagę że jestem użytkownik początkującym obejrzałem filmy instruktażowe - duży plus dla producenta.
No i niestety film mnie przekonał ze przekaźnik GPS nie działa. Po prostu nie ładuje sie i nie włącza. Myślę sobie - jest reset urządzonka - taki dynks obok włącznika. Ale dalej nic nie działa.
Po prostu GPS jest zepsuty od nowości - pomimo opisu producenta że sprzęt był sprawdzony. Stąd moja obawa czy nie będą chcieli mi jakiejś ciemnoty wcisnąć że to niby moja wina. W każdym bądź razie w czwartek dzwonie do sprzedawcy i będe go molestował w tej sprawie.
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Skalibrowany? Bo jak nie skalibrujesz kompasu to gps nie działa.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

leszekmoszej pisze:Wygląda to następująco.
Pudło przyszło oryginalnie zapakowane - nieotwierane wiec miałem przyjemność przeciąć folijki naklejki i takie tam. Zapakowane jest solidnie. Sam produkt jest estetyczny ładnie się prezentuje wiec ok. Niestety instrukcja po polsku jest ale do modelu 1 czyli poprzednika PHANTOMA - taki lapsus.
Biorąc pod uwagę że jestem użytkownik początkującym obejrzałem filmy instruktażowe - duży plus dla producenta.
No i niestety film mnie przekonał ze przekaźnik GPS nie działa. Po prostu nie ładuje sie i nie włącza. Myślę sobie - jest reset urządzonka - taki dynks obok włącznika. Ale dalej nic nie działa.
Po prostu GPS jest zepsuty od nowości - pomimo opisu producenta że sprzęt był sprawdzony. Stąd moja obawa czy nie będą chcieli mi jakiejś ciemnoty wcisnąć że to niby moja wina. W każdym bądź razie w czwartek dzwonie do sprzedawcy i będe go molestował w tej sprawie.
o czym Ty piszesz? przeciez w Phantomie Vision nie ma żadnego przekaznika GPS tymbardziej wlaczanego osobno. Jezeli masz na mysli takie biale pudelko, ktore sie montuje na aparaturze to jest to repeater WiFi

nie jestem pewien czy czasem w jakis sposob nie przyblokowali tego ale teoretycznie powinienes miec mozliwosc nawiazac polaczenie ze smartfona z Phantomem bez repeatera do 50m zeby sprawdzic czy wszystko poza repeaterem jest ok

on sluzy tylko do wzmocnienia sygnalu WiFi ze smartfona celem odbioru sygnalu video oraz wszelkich parametrow lotu (OSD) czy mozliwoscia sterowania katem "gimbala"
leszekmoszej
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 09:29
Lokalizacja: Dębno

Post autor: leszekmoszej »

No nazywa się to repeater WiFi
W każdym bądź razie nie działa :(
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

leszekmoszej pisze:No nazywa się to repeater WiFi
W każdym bądź razie nie działa :(
a jak uruchomisz Phantoma to czy bez repeatera widzisz na smartfonie siec WiFi Phantoma?
leszekmoszej
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 09:29
Lokalizacja: Dębno

Post autor: leszekmoszej »

Niestety urządzenie się nie zgłasza i żadne urządzenie nie widzi go w wi-fi :(
pawelpk
Posty: 193
Rejestracja: piątek 13 gru 2013, 11:36
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: pawelpk »

ki!er pisze:
leszekmoszej pisze:Wygląda to następująco.
Pudło przyszło oryginalnie zapakowane - nieotwierane wiec miałem przyjemność przeciąć folijki naklejki i takie tam. Zapakowane jest solidnie. Sam produkt jest estetyczny ładnie się prezentuje wiec ok. Niestety instrukcja po polsku jest ale do modelu 1 czyli poprzednika PHANTOMA - taki lapsus.
Biorąc pod uwagę że jestem użytkownik początkującym obejrzałem filmy instruktażowe - duży plus dla producenta.
No i niestety film mnie przekonał ze przekaźnik GPS nie działa. Po prostu nie ładuje sie i nie włącza. Myślę sobie - jest reset urządzonka - taki dynks obok włącznika. Ale dalej nic nie działa.
Po prostu GPS jest zepsuty od nowości - pomimo opisu producenta że sprzęt był sprawdzony. Stąd moja obawa czy nie będą chcieli mi jakiejś ciemnoty wcisnąć że to niby moja wina. W każdym bądź razie w czwartek dzwonie do sprzedawcy i będe go molestował w tej sprawie.
o czym Ty piszesz? przeciez w Phantomie Vision nie ma żadnego przekaznika GPS tymbardziej wlaczanego osobno. Jezeli masz na mysli takie biale pudelko, ktore sie montuje na aparaturze to jest to repeater WiFi

nie jestem pewien czy czasem w jakis sposob nie przyblokowali tego ale teoretycznie powinienes miec mozliwosc nawiazac polaczenie ze smartfona z Phantomem bez repeatera do 50m zeby sprawdzic czy wszystko poza repeaterem jest ok

on sluzy tylko do wzmocnienia sygnalu WiFi ze smartfona celem odbioru sygnalu video oraz wszelkich parametrow lotu (OSD) czy mozliwoscia sterowania katem "gimbala"
Możesz napisać o co chodzi że nie ma przekaźnika GPS?
Nie wiem czy to chodzi o ten GPS dzięki któremu namierzy się Visiona jak spadnie gdzieś w krzaki za pomocą tableta?
Albo może chodzi o ten GPS jak tu na filmiku 7 minuta filmu
http://www.youtube.com/watch?v=ga8Gt8BMYj4
Co do instrukcji to kurde to mnie w tym kraju wkurza, biorą 4300 za towar to wysiliby się i przetłumaczyli instrukcję.
ODPOWIEDZ