DJI Phantom 2 Vision

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

elmusic
Posty: 84
Rejestracja: sobota 09 maja 2015, 11:50
Lokalizacja: CCH

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: elmusic »

Bez sensu brac P2 skoro jest ulepszona wersja w posataci P3.
wkwast
Posty: 35
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: wkwast »

od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem Phantoma 3 :)
Rachuciachu321
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2014, 08:49
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: Rachuciachu321 »

Mam problem ze swoim Phantomem. Od pewnego czasu dron po uzyskaniu 20-30m wysokości traci sterownośc i ląduje. Zielone lampki zmieniają kolor na czerwień. Baterie ładowałem do pełna a problem się powtarza. Boje się latać na zleceniach. Pomocy
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: StoQ »

Dzieje Ci sie tak na kazdej baterii czy tylko jednej? Jakie ma napiecie bateria po naladowaniu. Co widac na osd podczas lotu?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: Verid »

Zastanawia mnie to stwierdzenie:
Rachuciachu321 pisze:Od pewnego czasu dron po uzyskaniu 20-30m wysokości traci sterownośc i ląduje
Przy pierwszym alarmie baterii przecież powinien być nadal sterowny - może coś z RC i w F/S wchodzi?

Rachuciachu321 - masz możliwość wrzucenia filmiku jak się coś takiego dzieje? Szczytem szczęścia byłoby nagranie lotu z wstawionym PiP obrazem z OSD.
Ten wredny...
giersza
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 12:35

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: giersza »

Witam, przeszukałem forum jak umiałem a także sporo filmów na youtubie ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, o którym za chwilę napiszę. Mam okazję kupić użwanego Phantoma 2 Vision (bez plusa - to istotne) wyposażonego fabrycznie w kamerę ale bez gimbala jak z linka Zależy mi wyłącznie na funkcjonalności Phantoma 2 z możliwością lotów FPV, mało istotne dla mnie jest nagrywanie z zastosowaniem gimbala, przyjmijmy więc, że ta wersja jest dla mnie odpowiednia.
Koniecznością będzie dołożenie transmitera oraz iOSD. Wiele wątków traktuje o tym więc technicznie wiem jak to zrobić ale praktycznie wszędzie pokazane jest to na przykładzie z gimbalem i obawiam się czy nie ma tam nieco innej "kabelkologii".
Pytanie do posiadaczy lub posiadających wiedzę o wyposażeniu Phantoma 2 Vision (bez plusa)w okablowanie/porty.
1. czy PH2 Vision ma na płozie wejście CAMBUS do podłączenia iOSD
2. czy PH2 Vision ma wyprowadzony pod kadłubem, ewentualnie wewnątrz przewód 4-żyłowy do podłączenia transmitera video
3. czy fabryczna kamera z tego modelu będzie w układzie jak wyżej pracować pod źródło video dla FPV
pozdrawiam
Giersza
Awatar użytkownika
franek dolas
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 09 lip 2015, 19:55

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: franek dolas »

Witam, po kilkunastu lotach od zakupu moim Phantom 2 VISION + V3 mam podobny problem jak DanielBruno76 tj. przy 100 metrach mam utrate sygnalu i wraca mi do bazy ;-O Pomózcie !
DJI Phantom 2 Vision + V3
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: robak56 »

Panowie czy w p2v+ można ustawiać gimbal? w asystencie nie widzę takiej opcji, jest jakaś osobna aplikacja do gimbala? W sumie nic innego nie znalazłem...
Awatar użytkownika
shikoba
Posty: 32
Rejestracja: środa 08 lip 2015, 14:30

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: shikoba »

Panowie mam możliwość kupna w tym tygodniu dji phantom 2 Vision+ V3.0 nowy w cenie 2500zł i zastanawiam się czy się nie zdecydować... nie koniecznie na teraz ale do puki nie opanuje wszystkiego.
Co myślicie o tej cenie... niestety bez gwarancji. Ale stan nówka.
Awatar użytkownika
franek dolas
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 09 lip 2015, 19:55

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: franek dolas »

shikoba pisze:Panowie mam możliwość kupna w tym tygodniu dji phantom 2 Vision+ V3.0 nowy w cenie 2500zł i zastanawiam się czy się nie zdecydować... nie koniecznie na teraz ale do puki nie opanuje wszystkiego.
Co myślicie o tej cenie... niestety bez gwarancji. Ale stan nówka.
Cena tak dobra ze az podejrzana. Sprawdz czy te V3.0 jest "wgrane" czy sprzetowe. V3.0 ma juz inne radio oraz mocniejsze silniki.
DJI Phantom 2 Vision + V3
Awatar użytkownika
shikoba
Posty: 32
Rejestracja: środa 08 lip 2015, 14:30

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: shikoba »

franek dolas pisze:
shikoba pisze:Panowie mam możliwość kupna w tym tygodniu dji phantom 2 Vision+ V3.0 nowy w cenie 2500zł i zastanawiam się czy się nie zdecydować... nie koniecznie na teraz ale do puki nie opanuje wszystkiego.
Co myślicie o tej cenie... niestety bez gwarancji. Ale stan nówka.
Cena tak dobra ze az podejrzana. Sprawdz czy te V3.0 jest "wgrane" czy sprzetowe. V3.0 ma juz inne radio oraz mocniejsze silniki.
Model kupiony za 2600zł z dwoma gratisami dla dziecka bo wybierała sobie jeszcze zabawki.
Model Dji Phantom 2 Vision+ v3.0 wyprodukowany 18.06.2015 więc nóweczka, soft wgrany najnowszy 3.14. Dzisiaj były już pierwsze loty :) wszystko się zgadzało.
Olgalilla
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 16 sie 2015, 14:01

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: Olgalilla »

Witam,
mam problem z P2 v+. Mianowicie po uruchomieniu nie łączy się z satelitami, nie pokazuje stanu baterii oraz nie czyta karty. Czy ktoś z was miał już podobny problem, jeżeli tak to bardzo proszę o pomoc. Nawet jeżeli ktoś nie miał takiego problemu lecz wie jak sobie z tym poradzić to również proszę o pomoc :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: Verid »

Jeżeli chodzi o satelity to dzisiaj cały dzień była dość nieznośna burza magnetyczna z Kp na poziomie 5 do 6 więc pewnych utrudnień należy się spodziewać aczkolwiek jeżeli nie łapie ci totalnie nic a jesteś na otwartym terenie (przypominam gwoli ścisłości że w budynkach nie należy się spodziewać poprawnej pracy GPS) to raczej nie to będzie przyczyną.
Co do reszty - nie poradzę, mam zwykłego PH2.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: Pieth »

cyt:"Zależy mi wyłącznie na funkcjonalności Phantoma 2 z możliwością lotów FPV, mało istotne dla mnie jest nagrywanie z zastosowaniem gimbala, przyjmijmy więc, że ta wersja jest dla mnie odpowiednia"
To dlaczego nie P 1.1.1 :?: funkcjonalność ta sama a możliwości własnych ustawień i innych kombinacji trochę większa.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
robiks
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 30 cze 2015, 08:30

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: robiks »

Witam.
Od jakiegos czasu próbuję uruchomić podgląd video na moim Phantomie 2 Vision.Dodam, że kupiłem go używanego już bez podglądu. Koleś który mi go sprzedał zapewniał ze to sprawa konfiguracji. Jakos do tej pory pomimo moich prób, a nawet wizycie w serwisie w Katowicach nie udało sie tego rozwiązać. W Katowicach poradzili mi, żeby wysłac sprzęt do serwisu za granice(Niemcy, Holandia). Juz mam dosyc tego odsyłania to tu , to tam. Dokupiłem nawet druga używaną kamerką ponoć 100% sprawna i dalej nic.
już nie wiem ,czy dokupić jakiś zestaw do podglądu video, czy dalej próbować.
Panowie, może odpowie mi ktoś jak to właściwie jest w tych Visionach.
Na płycie Phantoma 2 Vision nie ma modułu WiFi. Rozkręciłem i sprawdziłem, jest tylko taki żółty sterownik Phantom i zaraz pod nim i pod płytą Phantoma jest odbiornik 5,8 GHz, z którego wychodzą dwie antenki.
Nadawanie WiFi to chyba jest z kamery, bo w środku kamery są dwie boczne płaskie anteny.
No i właśnie:
1.Czy sygnał video z kamery idzie przez Phantoma, czy od razu do tego pudełeczka (extendera) na nadajniku i przekazywany jest do smartfona.
2.Jak to właściwie działa w Phantomie Vision jeśli chodzi o przekaz video i parametry lotu?
3.Jeśli dokupię inny system przekazu wideo to jak z kompa mogę zaprogramować trasę lotu?
ODPOWIEDZ