DJI Phantom 2 Vision

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
DanielBruno76
Posty: 90
Rejestracja: środa 30 kwie 2014, 11:52
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: DanielBruno76 »

bagifilm na stockach (bez żadnych modyfikacji) latałeś?
"Jeżeli będę zajmował się tym, co myślą głupcy, nie będę miał czasu na to, o czym myślą ludzie inteligentni." Éric-Em­manuel Schmitt
Awatar użytkownika
bagifilm
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 07 lut 2012, 19:19
Lokalizacja: Strzelce Krajeńskie

Post autor: bagifilm »

Wszystko fabryczne. Beż żadnych modyfikacji.
Awatar użytkownika
DanielBruno76
Posty: 90
Rejestracja: środa 30 kwie 2014, 11:52
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: DanielBruno76 »

nie miałeś żadnych zakłóceń na FPV? utrata sygnału, itp?

a jak doświadczenia z boosterem? bo z tego co pamiętam masz go

pytam bo ostatnio z moim zauważyłem dziwne zachowania... jak na początku było wszystko oki tak ostatnio tracił sygnał już przy 100m... :roll: :roll:
"Jeżeli będę zajmował się tym, co myślą głupcy, nie będę miał czasu na to, o czym myślą ludzie inteligentni." Éric-Em­manuel Schmitt
Awatar użytkownika
bagifilm
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 07 lut 2012, 19:19
Lokalizacja: Strzelce Krajeńskie

Post autor: bagifilm »

Nadal używam boostera. Miałem jedną małą zacinkę, sekundy po starcie (zacinka polegała na zawieszeniu i po chwili aktualizacji obrazu z kamery). Jednak po tym nie nastąpiła ani jedna przerwa w odbiorze. Przelot nad dachem kościoła był już bez boostera. Używam podglądu na Iphone 4s w rozdzielczości 320x240 30 kl./s. Kiedy próbowałem używać lepszej jakości, obraz po kilku minutach latania był już bardzo spóźniony (nawet około 20-30s).

Nie latam "na siłę". Maksymalnie na około 400m. Nie pozwalają mi na razie umiejętności i zdrowy rozsądek :)

@DanielBruno76 Jakie ustawienia kamery stosujesz? Możesz zaprezentować jakieś video?
kowal10
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 26 sty 2014, 03:53
Lokalizacja: białystok

Post autor: kowal10 »

Witam czy nowe silniki i ESC z Phantoma 2 v2.0 można zamontować w phantomie 2 V1.0 ?
wkwast
Posty: 35
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: wkwast »

panowie

przymierzam się do zakupu Vision 2 plus. czy to dobry wybór?

http://www.actioncam.pl/product-pol-226 ... teria.html znalazłem taki zestaw. ale czytam o tych waszych kraksach i mnie bierze przerażenie... wszędzie na kazdym filmiku na yt pokazują ludzie jak latają z włączonym GPS i że model praktycznie lata sam... czy to prawda? pomocy bo nie wiem co robic a za pare dni jade kupić phantoma vision 2 plus.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: Verid »

wkwast pisze:czy to dobry wybór?
Zależy według jakich kryteriów.
wkwast pisze: ale czytam o tych waszych kraksach i mnie bierze przerażenie... wszędzie na kazdym filmiku na yt pokazują ludzie jak latają z włączonym GPS i że model praktycznie lata sam... czy to prawda?
Ale co prawda? Że lata "prawie" sam czy że może zaliczyć kreta? W sumie to bez różnicy bo i jedno i drugie prawda. Prowadzi się bajecznie prosto ale jeżeli się zaniedba procedury przedstartowe, pociśnie sprzęt w sposób jaki nie został przewidziany lub ma się po prostu pecha i nastąpi awaria to kraksa lub ucieczka niemal gwarantowane. Jak ze wszystkim...
wkwast pisze:pomocy bo nie wiem co robic a za pare dni jade kupić phantoma vision 2 plus.
Ochłonąć przede wszystkim. Jak nie wiesz co robić to NIE JEDZIESZ po Phantoma za parę dni. Chyba że decyzję o zakupie już podjąłeś a teraz tylko szukasz potwierdzenia jak mocno wtopiłeś.
Ten wredny...
wkwast
Posty: 35
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: wkwast »

znacyz zdecydowany jestem że chce kupić :) tylko jak z tym gps? jak się odpowiednio go przygotuje w sensie wykalibruje kompas, znajdzie się GPS to czy będzie się dobrze prowadzić po niebie?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: Verid »

wkwast pisze: jak się odpowiednio go przygotuje w sensie wykalibruje kompas, znajdzie się GPS to czy będzie się dobrze prowadzić po niebie?
Powinien. Przynajmniej większość tak robi.
Ten wredny...
wkwast
Posty: 35
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: wkwast »

to mnie nie pocieszyłeś....
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: Verid »

A jakiej odpowiedzi się spodziewałeś? Nikt przy zdrowych zmysłach ci nie zagwarantuje że jak kupisz to się nie schrzani. Po to jest gwarancja która kryje ci zadek w momencie jak ty dopilnowałeś a producent - no cóż.
Ten wredny...
wkwast
Posty: 35
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: wkwast »

to radzicie brać?
greg020
Posty: 55
Rejestracja: piątek 14 mar 2014, 11:59
Lokalizacja: okolice Świdwina

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: greg020 »

nie lepiej dołożyć troche grosz i kupic Phantoma 3 Advanced ??
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: Verid »

wkwast pisze:to radzicie brać?
A potrzebne ci to?
Ten wredny...
wkwast
Posty: 35
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: wkwast »

zamówione , ten z linku. ma dwie baterie w zestawie :)
ODPOWIEDZ