DJI Phantom 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

pawelpk
Posty: 193
Rejestracja: piątek 13 gru 2013, 11:36
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: pawelpk »

Rozumiem że z Gimbalem można filmować w czasie jakiegoś wiaterku? A czy Phantom 2 ma obraz przesyłany na żywo na telefon?
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

pawelpk pisze:Rozumiem że z Gimbalem można filmować w czasie jakiegoś wiaterku? A czy Phantom 2 ma obraz przesyłany na żywo na telefon?
Nie ma ..
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

pawelpk, właśnie to jest ta różnica między tymi dwoma modelami, że nie masz podglądu obrazu na telefon tylko też zwróć uwagę, że w słoneczny dzień możesz zapomnieć o jakimś sensownym podglądzie na telefonie. Do Phantoma 2 możesz sobie dokupić w przyszłości podgląd czy na większym monitorku niż telefon (z jakąś osłonką na słońce) czy na goglach (co jest największą frajdą, jak załapiesz bakcyla to pewnie będziesz do tego dążył prędzej czy później) - w tym przypadku słońce nie jest już przeszkodą.

z gimbalem nawet w trakcie wiatru będziesz miał idealnie prosto horyzont na nagraniu. Przy dwuosiowym gimbalu jedynie można zaobserwować momentami takie delikatne skręty w lewo i w prawo ale to naprawdę delikatne. Przy 3 osiach tego już nie ma ale nie za bardzo rozumiem sens 3 osiowego gimbala w modelu, któremu nie chowa się podwozie, które będzie wchodzić w kadr.
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

tu masz filmik z gimbalem Zenmuse





a tu masz filmik mojego autorstwa bez gimbala, zauważ jak horyzont wędruje w zależności od strony w którą skierowany jest Phantom... tu masz przykład jak był wiatr i wtedy Phantom, zeby utrzymac pozycje musi sie pochylac i pozniej tak to wyglada, z gimbalem mozesz zapomniec o takim problemie. Jedyne utrapienie, ze czasami bedzie mogl zobaczyc w kadrze smigla ale te momenty mozna wyciac i tak bedziesz mial o wiele wiecej materialu do wykorzystania dobre jakości!

pawelpk
Posty: 193
Rejestracja: piątek 13 gru 2013, 11:36
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: pawelpk »

Hehe :) bakcyla to ja juz połknąłem, od kilku ładnych lat interesuje się lotnictwem i tak jak pisałem czekałem kiedy ktoś wyprodukuje i sprzeda w miarę osiągalne pieniądze coś takiego jak phantom 2 vision gdzie podgląd jest albo na tablecie albo na goglach. Dlatego będzie on taką namiastką miłości do latania :) Filmik super mi się podoba.
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

pawelpk, hehe dzięki, no to bardzo dobrze, że bakcyl złapany już jest :) ja również w tym celu dążę do gogli identycznie jak Ty, żeby mieć namiastkę latania :)

tzn. moje subiektywne odczucia kiedy zaczynałem od Ar.Drone ze sterowaniem i podglądem na żywo na smartfonie... a więc precyzja sterowania żyroskopem w telefonie, w stosunku do dedykowanej aparatury dla mnie bez porównania. Jednak aparatura ma dużą przewagę nad sterowaniem na smartfonie/tablecie. W momencie kiedy coś nie szło po mojej mysli niestety rączki sie pocily, a co za tym idzie tracilem mozliwosc sterowania Ar.Dronem. Ale już pomijając ten fakt to na aparaturze bardzo precyzjnie możesz sterować i tego nie osiągniesz żyroskopem. Kolejna sprawa to podgląd na żywo na smarfonie... w momencie kiedy był on sterownikiem to palce tak musiały lądować na wyświetlaczu i 1/3 obrazu zaslonieta, a i tak nie patrzyłem na ten podglad bo nie wyobrazam sobie trzymania nosa w wyswietlaczu i sterowania tym wyswietlaczem gdzie musisz przechylac ekran. W sloncu to calkowicie tracilem podglad bo i tak nic nie bylo widac :(
Artu

Post autor: Artu »

Dla mnie RC na 5,8GHz i transmisja wideo WiFi, to jakaś totalna pomyłka :-/
No chyba, że ktoś ma zamiar latać na "pustyni WiFi", ale takie warunki, to chyba tylko na pustyni... :-P
I proszę mi nie "cytować" filmików reklamowych, bo w reklamach to nawet proszek pierze do czysta czyste koszule :lol:
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

Artu, też nie jestem zwolennikiem video linku przez WiFi, takie moje skromne zdanie, że Vision to jest dobry jeżeli nie chcesz się dalej rozwijać i chcesz być ograniczony tylko do stockowych rozwiązań.

a o co chodzi z tymi filmikami reklamowymi? coś zle napisałem? przesadzilem z zaletami Zenmuse? :)
pawelpk
Posty: 193
Rejestracja: piątek 13 gru 2013, 11:36
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: pawelpk »

Nie rozumiem, to Vision nie nagrywa filmiku bezpośrednio w kamerce? Czyli kamerka nie ma slotu na kartę pamięci?
Artu

Post autor: Artu »

Pewnie ma, ale transmisja wideo odbywa się poprzez WiFi 2,4GHz

EDYTA: Na pewno ma. Fotki z tego tematu:

ObrazekObrazek
pawelpk
Posty: 193
Rejestracja: piątek 13 gru 2013, 11:36
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: pawelpk »

Tutaj jest opis
http://www.drony.net/quadrocopter-phant ... n-dji.html
nie jest konkretnie opisane czy to nagrywa na kartę pamięci a ewentualnie możesz sobie jednoczesnie nagrywać swój filmik na smartfonie.
Artu

Post autor: Artu »

Rozwalił mnie ten tekst:

"Parametry lotu oraz jego funkcje zostały zaprogramowane, ustawione i dostrojone przez inżynierów DJI przed opuszczeniem fabryki, więc Phantom jest gotowy do lotu zaraz po zakupie przez klienta. Łatwość obsługi oraz stabilność lotu sprawiają, że filmowanie z powietrza to pestka. :mrgreen:

A później ludziska się dziwią, że odlatują w siną dal :lol: A jeszcze przy tym aku i 20min lotu, to daaaaaaleko odleci :-P
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

pawelpk, na zdjęciach masz widoczny slot na karty microSD. Oprócz nagrywania na kartę cały czas masz transmisje na żywo na telefon obrazu jaki jest rejestrowany na karcie. Na telefon przez WiFi to sobie może lecieć w mniejszej rozdzielczości, żeby zmniejszyć strumień danych, a ten właściwy materiał masz rejestrowany na karcie microSD.
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

...
Ostatnio zmieniony wtorek 08 kwie 2014, 22:23 przez Kosmo!, łącznie zmieniany 1 raz.
Artu

Post autor: Artu »

Kosmo! pisze:i ludziska wierzą filmom reklamowym... :-?
W magiczne proszki do prania też wierzą :lol:
ODPOWIEDZ