DJI Phantom 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

TheBocios
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 12:03

Re: DJI Phantom 2

Post autor: TheBocios »

Doświadczonych i oblatanych znawców pytam czy dla początkującego opłaca się kupować P2. Już mówię dokładnie o co mi chodzi.
Chciałem kupić coś albo zrobić do 2000. Z mojej wiedzy nie wynika, że bym cokolwiek sam przynajmniej na razie zrobił. Zastanawiałem się właśnie nad P2 ale "gołym" (bez gimbala itp) ale przerażają mnie ceny np baterii czy gimbala który kosztuje prawie tyle co sam dron.
Rozważam, też kupno może 1 wersji. Czy jest jakaś znacząca różnica która przemawia za 2 modelem? Proszę o jakieś porady.
Awatar użytkownika
Amat3ur
Posty: 125
Rejestracja: piątek 25 lip 2014, 21:37
Lokalizacja: Piaseczno

Re: DJI Phantom 2

Post autor: Amat3ur »

są dużo tańsze gimbale pod gopro pasujące do phantoma w cenie ok 400 PLN
Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2

Post autor: Verid »

TheBocios pisze:czy dla początkującego opłaca się kupować P2
Pytanie co to znaczy "opłaca się". Do czego chcesz go używać. Jak chcesz nieskomplikowany kopter do fotek z wakacji to się opłaca. Jak chcesz czegoś więcej lub coś innego - już nie.
TheBocios pisze:przerażają mnie ceny np baterii czy gimbala
Faktycznie, oryginalne tanie nie są. Ale po pierwsze pojawiły się już zamienniki baterii, po drugie widziałem ciekawe MODy umożliwiające podpięcie zwykłych baterii, po trzecie - nigdzie nie jest napisane że musisz podpinać Zenmuse. Tańsze gimbale też można podłączyć. Fakt że wymaga to podłubania ale jak to mówią - nikt się z wiedzą nie rodzi, zawsze możesz się doszkolić.
Ten wredny...
TheBocios
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 12:03

Re: DJI Phantom 2

Post autor: TheBocios »

Docelowo na pewno FPV ale nie wszystko od razu. Dobra to kwestie gimbala już wiem, czyli nie będzie to problem. A teraz czy wersja pierwsza czy już tylko 2? Bo nie wiem czy poradzę sobie ze złożeniem wszystkiego z części :/ Ale te baterie naprawdę mnie dobijają zwłaszcza, że czytając forum bardzo dużo ludzi na nie narzeka.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2

Post autor: Verid »

Ten wredny...
Kuba5093
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 14 cze 2015, 22:19

Re: DJI Phantom 2

Post autor: Kuba5093 »

Zastanawiam się nad jakimś gimbalem i w moje około wpadły dwa modele Walkera G-2D i Tarot 2D i tutaj moje pytanie, co wybrać w tej półce cenowej ?
Flasschka
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 21:04

Re: DJI Phantom 2

Post autor: Flasschka »

Witam.Jakiś czas temu sam szukałem taniego gimbala i kupiłem coś takiego
http://abc-rc.pl/Gimbal-Brushless-HSM-2208B
Po konfiguracji kontrolera działa dobrze.Pierwsze loty wykonałem z kamerką podklejoną do P2, z gimbalem bez porównania(super).
bosss
Posty: 46
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 11:43
Lokalizacja: Łódzkie

Re: DJI Phantom 2

Post autor: bosss »

Miałem ten gimbal strasznie ciężki teraz się zdecydowałem na plastikowego walkera. Na BG wyszedł mnie 275pln
Awatar użytkownika
PawelOl
Posty: 180
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 20:17
Lokalizacja: Trier

Re: DJI Phantom 2

Post autor: PawelOl »

Moim pierwszym kopterem też był Phantom 2v2.(goły). Nie żałuję zakupu. Nauka wiadomo - instrukcja instrukcja dopiero pierwsze loty.
W obecnej chwili mam na pokładzie ten gimbal http://avifly.pl/pl/gimbale/gimba-3-axi ... &results=1 z kamerką sony az1vr.
NieZdradzaNicka
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 03 kwie 2016, 08:43
Lokalizacja: Pl

Re: DJI Phantom 2

Post autor: NieZdradzaNicka »

Całe forum przeszukane ale odpowiedzi na problem brak.
Mianowicie wszystko zaczeło się w momecie gdy silniki nie chciały się uruchomić, skalibrowanie aparatury tu pomogo.
Ale dalej nie nadaje się do lotu, świeci się ciągłym czerwonym światłem, a po podłączeniu do komputera wyskakuje informacja "Bassic Calibration Error", co zrobić? Wszystkie filmy instruktażowe z internetu przerobione.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2

Post autor: Verid »

Sprzedać.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
dawcior-al
Posty: 49
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 22:07
Lokalizacja: Nasielsk

Re: DJI Phantom 2

Post autor: dawcior-al »

Czy ktoś korzystał lub korzysta z zamieników baterii do DJI Phantom 2?
DJI Phantom 2 +H3-3D GoPro 3 Black, Syma X8C + Mobius, Syma X5SC+808#16 V3
hanysMJX
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 03 lis 2015, 08:40

Re: DJI Phantom 2

Post autor: hanysMJX »

Dokładnie, podpinam sie pod pytanie, warto kupić zamiennik? Znalazłem na Ali za 68 dolcow 6000mAh, ale nie wiem czy warto sie w to pakować...

FULL POWER High Quality DJI Phantom 2 Vision Quadcopter 6000mAh Intelligent Battery Spare 66.6W/H 11.1V
http://s.aliexpress.com/Ina2auma
(from AliExpress Android)
Pozdroo
Murzyn
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 10:47
Lokalizacja: Katowice

Re: DJI Phantom 2

Post autor: Murzyn »

Baterie 6000 kupiłem w Krakowie i jest ok.
Oryginalne były padniętego dość mocno wiec nie mam dużego porównania.

Mam pytanie o sprawdzone mody w phantomie 2. Temat przeleciałem prawie cały i niewiele na ten temat się dowiedziałem.

OSD - najlepiej od miska. Nie wiem czy dobre wnioski wyciągnąłem ale będzie to najlepsze rozwiazanie aby odnaleźć w razie W maszynę. Latam teraz bardzo zachowawczo, bo poprzednie 2 drony odnalazłem tylko dzięki naprawdę dużemu szczęściu. Tego byłoby szkoda.

FPV - jakieś w dobrych pieniądzach macie sprawdzone?
Wifi z GOPRO bardzo szybko znika

FOLLOW ME - filmy na YT są, ale ile taki mod mozne kosztować i jak się do tego zabrać nie mam pojęcia
hL może być namiastka tego trybu?

O czymś jeszcze warto pomysleć?
tentys
Posty: 27
Rejestracja: piątek 19 sie 2016, 15:38
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: DJI Phantom 2

Post autor: tentys »

Mam problem z moim Phantomem (używany), podczas lotu coś się blokuje i zaczyna robić fikołki samoistnie spadając. Przyznam, że nie przeglądałem całego tematu, ale ok. połowę, jednak nie znalazłem rozwiązania dla mojego problemu.
ODPOWIEDZ