DJI Phantom 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

marcin.387
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 02 mar 2017, 18:26

Re: DJI Phantom 2

Post autor: marcin.387 »

Witam wszystkich,

posiadam Phantoma 2 i mam z nim pewien problem. Phantom posiada zainstalowany gimball storm32 bgc, po starcie całość wpada w widoczne oscylacje wraz ze słyszalnym ,,popiskiwaniem". Po kilkunastu sekundach oscylacje samoistnie gasną tak, że wygląda to na stabilny lot. Co może być przyczyną, czy ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem ? Dodam, że tak jest tylko w przypadku podłączonego gimbala.

Pozdrawiam,
Marcin
Ilidir
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 19 mar 2019, 10:05

Re: DJI Phantom 2

Post autor: Ilidir »

Witam serdecznie zauważyłem że mój Phantom 2 i RC straciły połączenie. Szukałem troszkę o możliwościach i ponownego łączenia ale znalazłem szczątkowe info. Niby trzeba nacisnąć przycisk przytrzymać go 2-3sekundy a następnie 5 razy lewy przełącznik w RC. Robiłem tak i bez skutku. Znalazła by się jakaś dobra duszyczka i pomogła :)

Dziękuje.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Phantom 2

Post autor: Adrián »

Ilidir
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 19 mar 2019, 10:05

Re: DJI Phantom 2

Post autor: Ilidir »

Bardzo dziękuję za filmik. Sprawa nabrała dalszych obrotów heh. Jak dziś wróciłem do domu włączyłem mój RC potem PH2 i okazało się że wszystko działa i mogę latać. Po 5 minutach lotu gdy wylądowałem okazało się że znowu brak połączenia z RC. Podłączyłem więc moją PH2 pod kompa odpaliłem asystenta i pokazał mi taki błąd "Configuration error, this may cause by firmware upgrade from old version.or abnormal Tx calibration. Re-calibrate your transmitter,and power cycle your controller and check all of the parameters." Sprawdzałem aktualizacji w zakładce brak. Dokonałem też rekalibracji mojego RC przy pomocy filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=RXI-INM4i_M dodam iż posiadam RC w wersji Basic. Niestety rekalibracja nie pomogła nadal diody świecą mi na żółto :(
ODPOWIEDZ