Zwiększednie zasięgu i bateri. / firmy i usługi.

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Zwiększednie zasięgu i bateri. / firmy i usługi.

Post autor: Rurek »

Fajny717 pisze:Muszę przyznać że te aparatury mają małą moc a sto razy lepszy zasięg
Zdajesz sobie sprawę że tak nie może być bo prawa fizyki się kłaniają? Jeden z powszechnie znanych (mam nadzieję) wzorów, jak przystało na modelarza RC znasz? Czyli że zasięg rośnie dwukrotnie z kwadratem mocy? To teraz policz szybko ile mocy potrzeba aby mieć zasięg 100x większy :-) od powiedzmy , no tak lajtowo niech będzie 10mW na 435MHz gdzie taka moc daje mniej więcej 10km zasięgu w powietrzu (zaokrągliłem do równych liczb aby Ci się łatwiej liczyło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
Drugi aspekt który błędnie interpretujesz w kwestii zasięgu Fajtoma vs zasięgi LRSów to częstotliwość - tu wręcz jest gigantyczna przepaść na Twoją niekorzyść (Twojej teorii) bo Fajtom jest sterowany na 2,4GHz które do 435MHz ma kilka hektarów/litry różnicy w kwestii przenikalności przez przeszkody, "dolatywalności" sygnału (strefy Fresnela się kłaniają...)

No nic , liczymy na poparcie przykładami realnymi z praktyki i testami porównawczymi dającymi nam obraz jak to jest z tym zasięgiem Fajtoma i zasięgiem LRSów.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Zwiększednie zasięgu i bateri. / firmy i usługi.

Post autor: ghambit »

Fajny717 pisze:Tak. To sygnał cyfrowy tylko duże pole magnetyczne go zakłóci mam na około sieć Internetu 2.4GHz pobadto 2.5km przelot wkoło anteny GSM także nie wpływa negatywnie. Lot nad linią 25kV w odległości 10m nad także nie zakłócił pracy. Muszę przyznać że te aparatury mają małą moc a sto razy lepszy zasięg niż te wszystkie chińskie dostępne eleresy na 435mhz
okej, wiesz ze gdzieś dzwoni ale nie wiesz w którym kościele.
usuń konto albo poczytaj więcej zanim zaczniesz wprowadzać ludzi w błąd.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Zwiększednie zasięgu i bateri. / firmy i usługi.

Post autor: kuczy »

Chyba trzeba by panocki wszystkie fpv-y przesylac cyfrowo, wtedy zaden magnes - nawet neodymowy nie zerwie obrazu :-D
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Zwiększednie zasięgu i bateri. / firmy i usługi.

Post autor: Fajny717 »

Sygnał analogowy ma przebieg sinusoidalny. Sygnał cyfrowy przbieg prostokątny. Sygnał ten jest dużo mniej podatny na zakłócenia, niż w analogowym.
100razy lepszy to dałem takie porownanie, do tych waszych elwresów http://4drones.pl/ kolejne wielkie g..... Po kfc nie można podrabiać chińczyków. Ciekawe ile ludzi się jeszcze na te sterowniki typu "wystartuj i wyląduj" nabierze..

EDIT - scalenie
ghambit pisze:
Fajny717 pisze:Tak. To sygnał cyfrowy tylko duże pole magnetyczne go zakłóci mam na około sieć Internetu 2.4GHz pobadto 2.5km przelot wkoło anteny GSM także nie wpływa negatywnie. Lot nad linią 25kV w odległości 10m nad także nie zakłócił pracy. Muszę przyznać że te aparatury mają małą moc a sto razy lepszy zasięg niż te wszystkie chińskie dostępne eleresy na 435mhz
okej, wiesz ze gdzieś dzwoni ale nie wiesz w którym kościele.
usuń konto albo poczytaj więcej zanim zaczniesz wprowadzać ludzi w błąd.
Kolego zjedz snikersa bo zabardzo gwiazdożysz. Na moją odpowiedź odpowiadacie a z własciciela tematu robicie sobie jaja.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Zwiększednie zasięgu i bateri. / firmy i usługi.

Post autor: kuczy »

Fajny717 pisze:Sygnał analogowy ma przebieg sinusoidalny. Sygnał cyfrowy przbieg prostokątny.
Brawo. zabłysnąłeś.

http://www.radiooperator.pl/pokaz-art.php?id=6
dla ułatwienia - poczytaj np podstawy o FSK. ciekawe kto ci w nadajniku radiowym będzie emitował przebieg prostokątny wysokiej częstotliwości ? do anteny powinien właśnie docierać jak najczystszy sinus, ponieważ wtedy z rozkładu Fouriera emitowana jest jedna częstotliwość na której pracuje nadajnik - oczywiście pod wpływem róznego rodzaju modulacji zajmujesz pewne pasmo, ale nadal dąży się do tego aby było jak najmniej częstotliwości harmonicznych - czyli zakłóceń w innych pasmach.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szereg_Fouriera

Dla twojej ciekawości - stopień wypełnienia sygnału prostokątnego jaki stosujemy np w sterowaniu serwami modelarskimi można spokojnie zrealizować analogowo, może on być płynny w całym zakresie i nadal będzie to prostokąt....

Proszę nie odbieraj tego jako napaść czy złośliwość, ale kompromitujesz się. co do eleresa - 32km starczy?
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Zwiększednie zasięgu i bateri. / firmy i usługi.

Post autor: Fajny717 »

Pochwal się lepiej jaki jest zasięg na standardowych antenkach a nie antenie z trackiem zajmującej pół samochodu. Chodzi o jak najmniejsze gabaryty i największy zasięg
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zwiększednie zasięgu i bateri. / firmy i usługi.

Post autor: edixot »

No ale ty piszesz o zasięgu wideo - ten zapewne został zrealizowany za pomocą anten kierunkowych. Sterowanie RC mogło sobie doskonale poradzić z bacikiem w nadajniku i dipolem w samolocie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zwiększednie zasięgu i bateri. / firmy i usługi.

Post autor: Verid »

Fajny717 pisze:Pochwal się lepiej jaki jest zasięg na standardowych antenkach
Taki zasięg RC bo o nim mowa gdy wywoływany do tablicy jest eLeReS bez problemu uzyskujesz na dipolu na kolanie ciętym w modelu i antenie pokroju Nagoya czy kikut od Rangelink'a
Fajny717 pisze:antenie z trackiem zajmującej pół samochodu
Po pierwsze trackera używa się przede wszystkim do wideo, po drugie widać że z żadnym nie miałeś do czynienia stąd mylne pojęcie na temat gabarytów.
Ten wredny...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Zwiększednie zasięgu i bateri. / firmy i usługi.

Post autor: kuczy »

Fajny717 pisze:Pochwal się lepiej jaki jest zasięg na standardowych antenkach a nie antenie z trackiem zajmującej pół samochodu.
Wracając do tematu wątku, oraz parafrazując twoją wypowiedź:
Pochwal się zasięgiem standardowego linku RC Phantoma bez podłączonych do anten nakładek-reflektorów. Albo inaczej - zrób antenę kierunkową, tracker zajmujący nawet cały samochód i swa sąsiednie, link video o takim zasięgu i nagraj film gdzie nadajnikiem jest standardowa aparatura Phantoma.

Wiesz co uzyskasz? ogrom wiedzy, podziw z mojej strony. zasięg będzie tylko produktem ubocznym.
Nie zdziwił bym się, jeśli by powyższy film był któregoś z kolegów z tego forum. zauważ, że komuś się chciało, ktoś włożył ogrom pracy aby otrzymać taki wynik. A ja mam wrażenie, że chcesz kupić coś ze sklepu co zagwarantuje ci mega zasięg bez żadnego wysiłku oprócz finansowego.

Ale nie chce się kłócić, bo mądrzejsi koledzy już Ciebie naprowadzali - mniejsze częstotliwości mają o wiele lepszą propagację niż wyższe - jak masz starszy odbiornik radiowy z "falami długimi" to możesz usłyszeć radiostacje z czech, rosji, mając 10cm ferrytową antenkę w odbiorniku, natomiast UKF - wyjeżdżasz z miasta i czasami stacja się "gubi". idąc wyżej z częstotliwościami - telefonia komórkowa: nazwana jest komórkową od kształtu sieci, gdzie "komórki" to nadajniki i takim sobie zasięgu - połączone w sieć, aby pokryć duży obszar. Jeszcze wyżej masz "nasze" modelarskie RC 2,4GHz a jeszcze wyżej standardowy link Video 5,8GHz. to już jest na zasadzie "jak cię widzę, tak cię słyszę" - w sensie, że budynek, drzewa itp mogą poważnie zakłócić sygnał.

Nie chce mi się szczerze mówiąc już jakoś tutaj udzielać udowadniając oczywiste. Mam dla Ciebie prezent. Kiedyś jeden krótkofalowiec taki z pasją pożyczył mi książkę, która jest wg mojej oceny najlepszym podręcznikiem, wręcz "Biblią" jeśli chodzi o fale radiowe. Szczęśliwie jest w wersji elektronicznej, ba, nawet znalazłem dla Ciebie stronę na której masz napisane o tłumienności atmosfery ziemskiej (to powietrze ma jakąś tłumienność ????):

Książka:
http://winntbg.bg.agh.edu.pl/skrypty2/0067/

i wycinek:
Obrazek

Naprawdę książka ś.p. Andrzej Janeczek był praktykiem, masz tam wiele schematów, anten, wykresów opisów... nic, tylko wchłaniać wiedzę - i to za darmo!
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zwiększednie zasięgu i bateri. / firmy i usługi.

Post autor: Hudy_edd »

Tragoss 182 pisze:Witam.
Mam dwa pytania odnośnie Phantom 3 advance
Odpowiedź na twoje pytania

Uprzedzam pytanie.
Nie w Polsce tego nie ma.
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Zwiększednie zasięgu i bateri. / firmy i usługi.

Post autor: Jagoda »

Fajny717

I tutaj cały urok albo, jak kto woli, pies pogrzebany:
Rurek pisze:bo Fajtom jest sterowany na 2,4GHz które do 435MHz ma kilka hektarów/litry różnicy w kwestii przenikalności przez przeszkody, "dolatywalności" sygnału (strefy Fresnela się kłaniają...)

No nic , liczymy na poparcie przykładami realnymi z praktyki i testami porównawczymi dającymi nam obraz jak to jest z tym zasięgiem Fajtoma i zasięgiem LRSów.
Co mi po zasięgu w morze na ponad 5 km, jak jedno drzewo (duże z liśćmi) na lini RC - fajtek powoduje problemy na 300-400 m.
Podobnie gęste wysokie krzaki, linia przydrożnych drzewek.Nie wiem jak z budynkami bo nie miałem ich na linii ale sądzę, że może być tylko gorzej.
Pieth zapodał też linki do wzmacniaczy 2W na 2,4 GHz
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Zwiększednie zasięgu i bateri. / firmy i usługi.

Post autor: Pieth »

Linki podaje, ale używa tego ;-)

Obrazek
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zwiększednie zasięgu i bateri. / firmy i usługi.

Post autor: Hudy_edd »

Jagoda pisze:Pieth zapodał też linki do wzmacniaczy 2W na 2,4 GHz
Nie widzę w tym temacie nic od użytkownika Pietch na temat wzmacniacza 2W. Ale domyślam się, że chodzi o to coś co ma naklejkę 2w, podłącza się to do nadajnika, daje zewnętrzne zasilanie i działa...wśród wielu użytkowników tego forum uważane za zło.

Autor tematu pytał się o:
- firmę co przerabia dorny
- możliwość przerobienia p3a, aby latał dalej
- możliwość przedłużenia czasu lotu poprzez zwiększenie baterii

Mój link odpowiada na jego wszystkie pytania.
photolucas84 pisze:chcesz latać dalej ? kup sobie samolot albo helikopter - z tym że prawdziwy a nie zabawkę
Phantom to zabawka czy dążysz do modeli w skali 1:1 ? Uważasz, że modele 1:1 są bezpieczniejsze dla otocznia ?
photolucas84 pisze:1. Nie lataj na taką odległość bo albo stracisz drona albo zrobisz komuś krzywdę (albo jedno i drugie)
Utrata sprzętu to akurat średnio mnie przekonuje, chociaż latam w zasięgu wzroku osobiście. A to że może zrobić komuś krzywdę to fakt niezaprzeczalny, ale jak się przesiądzie na nie zabawkę to też dalej może zrobić komuś krzywdę, modele 1:1 tez spadają, przykładem są nieszczęsne loty szybowców o których było głośno w radiu niestety :(. Tak trochę więcej dystansu...bo już mamy absurdy typu: kupujesz lodówkę i nie ma ona wtyczki, aby ją podłączyć musisz zawołać Pana z certyfikatem...wtf?
photolucas84 pisze:kup sobie latawiec wyjdzie taniej a poleci tak wysoko i daleko ile tylko będziesz miał sznurka...
Ten komentarz lubię najbardziej.... mam nadzieje, że autor jest w wieku emerytalnym, a nie produkcyjnym...przyszłością naszego narodu.
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Zwiększednie zasięgu i bateri. / firmy i usługi.

Post autor: Jagoda »

Hudy_edd pisze:
Nie widzę w tym temacie nic od użytkownika Pietch na temat wzmacniacza 2W.
Ale domyślam się, że chodzi o to coś co ma naklejkę 2w, podłącza się to do nadajnika, daje zewnętrzne zasilanie i działa...wśród wielu użytkowników tego forum uważane za zło.
Może nie w temacie ale na Forum - trza czytać.
Uważane za zło? -Przez wielu? - Chyba tylko przez Jagoda co ma pietra siać 2W na 2,4GHz.
Hudy_edd pisze: Mój link odpowiada na jego wszystkie pytania.
A w linku coś, co ma naklejkę nie 2 a 3W - to nie zło?
Hudy_edd pisze: Utrata sprzętu to akurat średnio mnie przekonuje, chociaż latam w zasięgu wzroku osobiście.
A to że może zrobić komuś krzywdę to fakt niezaprzeczalny, ale jak się przesiądzie na nie zabawkę to też dalej może zrobić komuś krzywdę, modele 1:1 tez spadają
A tutaj masz IMHO rację.
Nieistotne czy latadło (pal go diabli) spadnie 300m od operatora, czy 3000m.Ważne gdzie spadnie!!!
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
speakerman
Posty: 180
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 19:30

Re: Zwiększednie zasięgu i bateri. / firmy i usługi.

Post autor: speakerman »

Ja mam taki chiński zestaw:
Nadajnik http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ange%20433

Odbiornik
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ange%20433

Odbiornik strasznie mi pływa nawet naza v2 czasem na nim wariuje. Czy da się sparować z tym waszym odbiornikiem eleres? Gdzieś na forum wyczytałem że te wasze odbiorniki mają dodatkowe filtry na wejściu anteny. Czy wersja mini też go ma?
Proszę o pomoc.
ODPOWIEDZ