Nowa wersja DJI GO

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

tidus
Posty: 16
Rejestracja: piątek 17 lut 2017, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Nowa wersja DJI GO

Post autor: tidus »

Wyszła nowa wersja DJI Go - wymagająca weryfikacji konta
Ktoś odważny na przetestowanie ?
DJI Mavic Air
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: Nowa wersja DJI GO

Post autor: mohinder »

A kiedy wyszła? Pytam bo instalowałem kilka dni temu i mam wersję 4.1.2. Czy to jest ta nowa czy jest coś nowszego czego nie znalazłem?
tidus
Posty: 16
Rejestracja: piątek 17 lut 2017, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa wersja DJI GO

Post autor: tidus »

Wersja 3.1.6 z 23 czerwca
Na androida
DJI Mavic Air
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: Nowa wersja DJI GO

Post autor: mohinder »

Przepraszam, chyba mój błąd bo ja mysłałem o wersji DJI Go 4
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Nowa wersja DJI GO

Post autor: potrek »

No dziś mi sie zauktalizowal Dji go. Jeszcze nie testowałem.
edit:
No i wytestowałem, bez windsurfera tylko z magiciem poleciał na 1250 metrów, czyli tak jak kiedyś ;)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 cze 2017, 10:01 przez potrek, łącznie zmieniany 1 raz.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa wersja DJI GO

Post autor: s050197 »

Też przypadkiem mi się zaktualizował dji go (nie dopilnowałem i zainstalował się automatycznie). Przy uruchomieniu phantoma konieczna była aktualizacja w samym kopterze, przebiegła bez kłopotów. Oprócz faktu, że wymagane było zalogowanie do DJI GO nie znalazłem jeszcze żadnych różnic. Dronek lata jak latał.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Egreg
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 28 cze 2015, 15:47

Re: Nowa wersja DJI GO

Post autor: Egreg »

Ja zainstalowałem i nie wiem czy to przypadek , ale chyba dopiero po uruchomieniu symulatora po chwili zażądał dodatkowej rejestracji/aktywacji.
I tu problem, bo trzeba było wpisać nr. tel. z terenu Chin. Próba wpisania polskiego nr. tel. kończyła się komunikatem błędu (próbowałem też z num. kierunkowym na Polskę w różny sposób (zawsze ten sam efekt).
Od tego momentu z aplikacji nie da się już korzystać , ale wystarczy usunąć DjiGo i jego pozostałości i z powrotem zainstalować.
Dopóki się nie wejdzie w symulator to aplikacja działa. Przynajmniej na razie.
Z tego co czytałem na forum Dji to sporo osób ma ten sam problem , i przedstawiciel firmy poinformował że pracują nad tym.
A już najbardziej żenujące było jak wcześniej pytał się jednego czy przypadkiem nie latał nim ostatnio w Chinach. No szopki co czasem wyprawiają programiści Dji
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa wersja DJI GO

Post autor: s050197 »

Przyznaj się - latałeś w Chinach! I to na dodatek na symulatorze ;-)
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowa wersja DJI GO

Post autor: pawelsky »

Egreg pisze:A już najbardziej żenujące było jak wcześniej pytał się jednego czy przypadkiem nie latał nim ostatnio w Chinach.
A niby co w tym zenujacego? Jest problem, probuja zebrac informacje zeby sie zorientowac w czym problem, to chyba dobrze ze chca go naprawic?
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Nowa wersja DJI GO

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze: A niby co w tym zenujacego? Jest problem, probuja zebrac informacje zeby sie zorientowac w czym problem, to chyba dobrze ze chca go naprawic?
Ano żenujące jest to, że jest problem i jednocześnie końcowi użytkownicy robią za beta - testerów.
A dobrze to jest wtedy, kiedy nie ma co naprawiać.
DJI ma "sieć" w EU,USA, itd - mają środki i czas na testy!
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowa wersja DJI GO

Post autor: pawelsky »

Jagoda pisze:Ano żenujące jest to, że jest problem i jednocześnie końcowi użytkownicy robią za beta - testerów.
Robia na wlasne zyczenie - nikt sie upgradeowac nie kazal..

Zenujace to jest to ze ludziom nadal trzeba tlumaczyc ze nie instaluje sie nowosci zaraz po ich wydaniu (no chyba ze ma sie zylke early-adoptera)
Egreg
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 28 cze 2015, 15:47

Re: Nowa wersja DJI GO

Post autor: Egreg »

Żenada polega na tym że programiści wyłożyli się na bardzo prostej kwestii , określeniu lokalizacji użytkownika , a na dodatek blokuje się niepotrzebnie aplikacja.
A pytanie czy ktoś był w Chinach to po prostu jest kabaret ? Nawet gdyby był , to jakie to ma znaczenie ?
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Nowa wersja DJI GO

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze:
Zenujace to jest to ze ludziom nadal trzeba tlumaczyc ze nie instaluje sie nowosci zaraz po ich wydaniu (no chyba ze ma sie zylke early-adoptera)
Trudno odmówić tutaj Tobie racji.Jak zwykle :-)
Ale jednak trzeba w temacie update-ów mieć jakieś doświadczenie, z którego wyniknie niechęć do aktualizacji i urodzi się pytanie: "co mi ona daje?"

Ps.
Jedyne aktualizacje jakie "zaraz" robię dotyczą Windy.
Co do DJI mając P4 nadal "latam" na.... DJI GO (nie GO 4, mimo zainstalowania) - nie czuję potrzeby. :roll:
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowa wersja DJI GO

Post autor: pawelsky »

Egreg pisze:Żenada polega na tym że programiści wyłożyli się na bardzo prostej kwestii , określeniu lokalizacji użytkownika , a na dodatek blokuje się niepotrzebnie aplikacja.
A pytanie czy ktoś był w Chinach to po prostu jest kabaret ? Nawet gdyby był , to jakie to ma znaczenie ?
Powiem tak, nie masz pojecia jak ten system dziala, wiec nie probuj udawac ze wiesz na czym polega problem, jak czesto i w jakiej konfiguracji SW/HW wystepuje, jak prosty badz nie on jest oraz jakie znaczeni ma badz nie ma lokalizacja...

Maja blad, nie powinni, OK zdarza sie. Probuja go rozpoznac i naprawic. Zenada bylaby wtedy gdyby nie probowali.

Nie chcesz sie bawic w beta-testera nie instaluj wszystkiego jak popadnie...
Egreg
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 28 cze 2015, 15:47

Re: Nowa wersja DJI GO

Post autor: Egreg »

pawelsky pisze:Nie chcesz sie bawic w beta-testera nie instaluj wszystkiego jak popadnie..
Absolutna racja ... to jest zasada która odnosi się do każdego rodzaju software.
A co do pojęcia , to mam go na tyle, żeby wiedzieć że to żenada, ale chyba sami programiści od Dji nie bardzo mają pojęcie jak to ma działać ,skoro im niemal zupełnie nie wyszło...

Edit , tak dla wyjaśnienia bo pewnie nie widziałeś jak to wygląda : trzeba podać nr. tel. po czym przychodzi SMS z kodem do wpisania... Wystarczyło by żeby aplikacja nakazała wpisać użytkownikowi kod kierunkowy kraju i numer ... proste ? ... , chcieli żeby było trudniej ? no to się wyłożyli... :lol:
ODPOWIEDZ