DJI Mavic Air - Artefakty

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

DJI Mavic Air - Artefakty

Post autor: Alina81 »

Mam od jakiegoś czasu Mavic'a Air i mam taki problem, że podczas kręcenia w pełnym słońcu mam (niemal wyłącznie na drzewach), takie migotanie kolorów/ostrości, nie wiem jak to nazwać. Moje parametry nagrywania wideo:

4k/30 fps (wychodzi 29,z hakiem)
Shutter 60
Iso 100 (na manualu latam)
Balans bieli ustawiam w zależności od pogody, normalnie to latam na słoneczku.
Styl 0, -3, -2
Korekcja kolorów ta jedyna dostępna D-cinelike.
Korzystam z filtrów Neewer NDPL 4, 8 i 16

Czy można coś zrobić, czy nie? Jeśli ta kamera tak już ma to trudno, muszę z tym żyć, ale jeśli to jakiś błąd oprogramowania, czy samej kamery, albo można to podretuszować jakoś, to proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air - Artefakty

Post autor: pawelsky »

Alina81 pisze:nie wiem jak to nazwać
To pokaz...
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air - Artefakty

Post autor: Alina81 »

Hmmmm Kuszące, ale nie mam uprawnień i nie wiem jak podesłać filmik, żeby się ktoś czegoś nie doczepił.

EDIT:

Powiem szczerze, że teraz to mam zagadkę, bo puściłam surowy filmik z drona na dużym SmartTV z obsługą 4K, i tam ten problem występował, a jak dałam na komputer, gdzie mam monitor:

https://allegro.pl/oferta/samsung-lc24f ... NWZhMWM%3D

I tu artefaktów nie ma. Przy czym zmiany we właściwościach nagrywania, takie jak w pierwszym poście, wprowadziłam niedawno, ze względu na słabą pogodę nie mogłam ich przetestować w pełnym słońcu, gdy artefakty mają zwyczaj się pojawiać. Nie wiem co o tym myśleć.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air - Artefakty

Post autor: Adrián »

Jakich uprawnień?
O YouTube nie słyszałaś?
My też nie wiemy co o tym sądzić, bo nic nie widzimy.
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air - Artefakty

Post autor: Alina81 »

Dobra, na razie nie mogę go zmusić by nagrał źle, a to oznacza, że w większości wypadków jest OK. Może duży telewizor, przez sam fakt choćby, że jest duży, ma jakieś tam problemy, albo to kwestia kodeka. Skoro na kompie nie ma już artefaktów (były widoczne wszędzie przed zmianą na ustawienia takie jak w pierwszym poście), to widać nie jest źle, i nie mam zamiaru marudzić i robić z igły widły. Dron nagrywa super, tylko muszę znaleźć jakieś nowe fajne miejsce do polatania, bo nudno latać wciąż w tym samym. Same filtry Neewer, jakich używam, też są OK (choć w innym temacie marudziłam, to okazało się, że appka przestawiła mi sama jakość wideo na niższą, nie mam pojęcia dlaczego, i stąd problemy z filtrami). Wszystko jest kwestią znalezienia odpowiednich ustawień w zależności od sytuacji. Nie mam tego drona nawet od miesiąca, i nie ma sensu upierać się, że moje filmy muszą na tym etapie wyglądać jak dopieszczone filmy z yutubca. Te artefakty o których piszę, to wyglądało tak jakby dron próbował złapać ostrość na drzewach podczas ruchu i widać było taki przeskok kolorów z jaśniej na ciemniej. To na bank kwestia ustawień stylu. Przy okazji to ja teraz latam na takich ustawieniach jak w pierwszym poście, nie mam pojęcia przy czym warto grzebać, żeby coś lepszego uzyskać, a mam tylko jedną baterię, więc jak gdzieś jadę, to wolę latać stale na tych samych ustawieniach, żeby móc uzyskać fajny długi film z którym coś potem zrobię, zamiast serri krótkich filmików z różnymi ustawieniami, a i tak nie spamiętam który film miał jakie.
ODPOWIEDZ