DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Combo w dobrej ($865) cenie z Niemiec
https://aliexpress.com/item/EU-version- ... 56592.html

EDIT: I koniec promocji.
Banan1970
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 31 lip 2018, 08:36
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Banan1970 »

pawelsky pisze:Combo w dobrej ($865) cenie z Niemiec
https://aliexpress.com/item/EU-version- ... 56592.html
Cena jest może OK, chociaż ja teraz widzę $999 z Niemiec, ale radzę dokładnie sprawdzić tego sprzedawcę przed zakupem.

Ja tam kupiłem baterię do Aira, co zresztą polecałem na tym forum. Bateria w bardzo dobrej cenie przyjechała szybko i wszystko było OK. Po 2 lotach i ładowaniach w okolicach upgradu do 0.500 (chociaż support DJI twierdzi, że nie miało to znaczenia) pojawił się komunikat o źle włożonej baterii - Cannot Takeoff. Ensure that battery is connected properly. Nic nie pomagało: wkładanie, wyjmowanie, upgrade/refresh softu przez DJI Assistant, czyszczenie styków, itd. Pozostałe baterie działały bez problemu. Ponieważ użytkownikom forum DJI też zdarzały się takie problemy to wysłałem maile via system Aliexpress do sprzedawcy, który do dzisiaj nie odpowiedział na żaden z moich prawie 10 maili. Ponieważ nie odpowiadał to skontaktowałem się z supportem DJI w Niemczech, gdzie dowiedziałem się, że owszem technicznie same baterie są wszędzie takie same, ale po numerach seryjnych można określić na jaki rynek bateria była przeznaczona. Po weryfikacji numeru seryjnego baterii okazało się, że moja była przeznaczona na rynek azjatycki i mój przypadek został przekierowany do supportu w Chinach. Tam po kolejnej weryfikacji (film video) zaproponowano zakup nowej baterii (bez odsyłania starej) z bardzo wysokim rabatem i darmową wysyłką w sklepie DJI w EU. W tej chwili bateria do mnie jedzie. Ponieważ cena baterii z Aliexpresu + zrabatowana cena nowej baterii równa się przeciętnej cenie baterii w sklepie w PL to nie czuję się jakoś bardzo stratny. Zwłaszcza, że w przypadku nowej baterii, co potwierdziłem w DJI, będę miał pełną gwarancję realizowaną przez oddział w Niemczech.
Tak czy siak radzę sprawdzić kwestie gwarancji DJI przed zakupem, zwłaszcza u tego sprzedawcy i zwłaszcza, że zgodnie z informacją z supportu z Niemczech i Chin, DJI nie oferuje czegoś takiego jak gwarancja międzynarodowa.

Przy okazji może ktoś ma pomysł co zrobić z uszkodzoną baterią? Baterię można ładować, da się ją w Airze rozładować, wchodzi w stan hibernacji. Wszystko jest OK oprócz tego, że po włożeniu pojawia się wspomniany wyżej komunikat. Tak jakby soft się zawiesił?

Pozdrawiam
P.S.
Edit mojego postu z poleceniem sklepu został już zrobiony - dopisałem ostrzeżenie o braku gwarancji.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Banan1970 pisze:ja teraz widzę $999 z Niemiec.
Bo promocje sa czasowe
Banan1970 pisze:Ponieważ użytkownikom forum DJI też zdarzały się takie problemy to wysłałem maile via system Aliexpress do sprzedawcy, który do dzisiaj nie odpowiedział na żaden z moich prawie 10 maili.
Trzeba bylo zalozyc spor.
Banan1970 pisze:Po weryfikacji numeru seryjnego baterii okazało się, że moja była przeznaczona na rynek azjatycki i mój przypadek został przekierowany do supportu w Chinach.
Prawidlowo, wiekszosc ofert na Ali to modele na rynek chinski (niezaleznie od tego z ktorego magazynu sa wysylane). Trzeba szukac takich w ktorych jest napisane ze sprzedawana jest wersja europejska.
Banan1970 pisze:Tam po kolejnej weryfikacji (film video) zaproponowano zakup nowej baterii (bez odsyłania starej) z bardzo wysokim rabatem i darmową wysyłką w sklepie DJI w EU.
[...]
Ponieważ cena baterii z Aliexpresu + zrabatowana cena nowej baterii równa się przeciętnej cenie baterii w sklepie w PL to nie czuję się jakoś bardzo stratny.
Gdybys zalozyl spor najprawdopodobniej odzyskalbys pelna kwote. Ale, to oczywiscie Twoja decyzja.
Banan1970 pisze:Tak czy siak radzę sprawdzić kwestie gwarancji DJI przed zakupem
Kwestia gwarancji jest prosta, kupujesz wersje chinska, masz gwarancje w Chinach, kupujesz wersje europejska, masz gwarancje w Europe, to znany fakt, opisywany przez DJI w ich FAQ.
Banan1970 pisze:Przy okazji może ktoś ma pomysł co zrobić z uszkodzoną baterią?
Sprawdzic styki komunikacyjne (skrajne). Sprawdzic w DJI Go czy jest komunikacja w obie strony z bateria (czy mozna odczytac np. nr seryjny). Sprawdzic wersje firmware w baterii.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Ja też kupowałem aira na aliexpres z aukcji na ktorej bylo napisane że jest to wersja EU, dostałem drona w kartonie o oznaczeniu EU ale niestety support DJI powiedział że to wersja na Chiny.
Banan1970
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 31 lip 2018, 08:36
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Banan1970 »

pawelsky pisze:
Banan1970 pisze:Ponieważ użytkownikom forum DJI też zdarzały się takie problemy to wysłałem maile via system Aliexpress do sprzedawcy, który do dzisiaj nie odpowiedział na żaden z moich prawie 10 maili.
Trzeba bylo zalozyc spor.
Sporu nie mogłem założyć, bo po otrzymaniu baterii i sprawdzeniu czy działa kliknąłem potwierdzenie otrzymania towaru. Potem jest tylko 15 dni na ewentualne otwarcie sporu. Bateria przestała działać po tych 15 dniach. Kontaktowałem się również z supportem Aliexpress, ale pomimo dwóch próśb o jakieś wsparcie niczego nie zdziałali.
pawelsky pisze:
Banan1970 pisze:Po weryfikacji numeru seryjnego baterii okazało się, że moja była przeznaczona na rynek azjatycki i mój przypadek został przekierowany do supportu w Chinach.
Prawidlowo, wiekszosc ofert na Ali to modele na rynek chinski (niezaleznie od tego z ktorego magazynu sa wysylane). Trzeba szukac takich w ktorych jest napisane ze sprzedawana jest wersja europejska.
To poproszę o znalezienie oferty na baterię do Air w wersji EU. Ja takiej nie znalazłem, ale oczywiście mogę się mylić.
pawelsky pisze:
Banan1970 pisze:Tam po kolejnej weryfikacji (film video) zaproponowano zakup nowej baterii (bez odsyłania starej) z bardzo wysokim rabatem i darmową wysyłką w sklepie DJI w EU.
[...]
Ponieważ cena baterii z Aliexpresu + zrabatowana cena nowej baterii równa się przeciętnej cenie baterii w sklepie w PL to nie czuję się jakoś bardzo stratny.
Gdybys zalozyl spor najprawdopodobniej odzyskalbys pelna kwote. Ale, to oczywiscie Twoja decyzja.
Jak wyżej. Na spór było za późno.
pawelsky pisze:
Banan1970 pisze:Tak czy siak radzę sprawdzić kwestie gwarancji DJI przed zakupem
Kwestia gwarancji jest prosta, kupujesz wersje chinska, masz gwarancje w Chinach, kupujesz wersje europejska, masz gwarancje w Europe, to znany fakt, opisywany przez DJI w ich FAQ.
O ile sam sprzęt (drony) pojawia się w różnych wersjach to nie znalazłem ofert baterii na różne rynki. Ale oczywiście mogę się mylić.
pawelsky pisze:
Banan1970 pisze:Przy okazji może ktoś ma pomysł co zrobić z uszkodzoną baterią?
Sprawdzic styki komunikacyjne (skrajne). Sprawdzic w DJI Go czy jest komunikacja w obie strony z bateria (czy mozna odczytac np. nr seryjny). Sprawdzic wersje firmware w baterii.
Styki wyglądają tak jak w prawidłowo działających bateriach. Komunikacja z DJI GO jest. Można odczytać numer seryjny (zgodny z nadrukiem na baterii). Widać napięcie cel, ilość ładowań, temperaturę oraz komunikat, że bateria jest podłączona. Wszystko wygląda tak samo jak w prawidłowo działającej baterii. Tak jakby soft baterii się zawiesił i potrzebował twardego resetu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Banan1970 pisze:Sporu nie mogłem założyć, bo po otrzymaniu baterii i sprawdzeniu czy działa kliknąłem potwierdzenie otrzymania towaru.
No to juz przynajmniej teraz wiesz zeby tego nie robic (szczegolnie dla drozszych zakupow) ;-) Pozostaje jeszcze spor na PP (o ile placiles PayPalem)
Banan1970 pisze:To poproszę o znalezienie oferty na baterię do Air w wersji EU. Ja takiej nie znalazłem, ale oczywiście mogę się mylić.
A co ja, wyszukiwarka? Jak nie znalazles to nikt za Ciebie szukal nie bedzie. Chodzi o swiadomosc tego ze jak kupujesz wersje chinska to nie powinienes oczekiwac europejskiej gwarancji.
Banan1970 pisze:Wszystko wygląda tak samo jak w prawidłowo działającej baterii. Tak jakby soft baterii się zawiesił i potrzebował twardego resetu.
To sprawdz jaki masz tam soft i ew. zrob downgrade Mavica do wersji sprzed aktualizacji do .500
Banan1970
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 31 lip 2018, 08:36
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Banan1970 »

pawelsky pisze:
Banan1970 pisze:To poproszę o znalezienie oferty na baterię do Air w wersji EU. Ja takiej nie znalazłem, ale oczywiście mogę się mylić.
A co ja, wyszukiwarka? Jak nie znalazles to nikt za Ciebie szukal nie bedzie. Chodzi o swiadomosc tego ze jak kupujesz wersje chinska to nie powinienes oczekiwac europejskiej gwarancji.
To z czego można wywnioskować, że ta czy inna aukcja baterii na Aliexpresie dotyczy wersji chińskiej lub jakiejkolwiek innej? Pytając odnoszę się do Twojego stwierdzenia, że "Trzeba szukac takich w ktorych jest napisane ze sprzedawana jest wersja europejska."
pawelsky pisze:
Banan1970 pisze:Wszystko wygląda tak samo jak w prawidłowo działającej baterii. Tak jakby soft baterii się zawiesił i potrzebował twardego resetu.
To sprawdz jaki masz tam soft i ew. zrob downgrade Mavica do wersji sprzed aktualizacji do .500
Downgrade też był robiony - do wersji .400. I to też nic nie dało. Potem był powrót do .500 i też bez zmian.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Banan1970 pisze:To z czego można wywnioskować, że ta czy inna aukcja baterii na Aliexpresie dotyczy wersji chińskiej lub jakiejkolwiek innej?
Z tresci oferty, z komentarzy kupujacych, z rozmowy ze sprzedajacym... Jesli nie jest wprost napisane ze jest to wersja EU mozesz bezpiecznie przyjac ze jest to wersja chinska.
pawelsky pisze:Downgrade też był robiony - do wersji .400. I to też nic nie dało.
A taka wersje miales przed upgradem?
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Nie wprowadzajcie ludzi w błąd... nie ma na AliExpress wersji EU. Sprzedają oni wersje „EU” ale to tylko tyczy się wtyczki. Na kartonie widnieje oznaczenie EU, ale to nie jest wersja na rynek europejski, to oznaczenie tyczy się jedynie wtyczki. Sprawdzane już dwukrotnie.
Gwarancja w EU odpada, tylko Chiny.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

potrek pisze:nie ma na AliExpress wersji EU. Sprzedają oni wersje „EU” ale to tylko tyczy się wtyczki. Na kartonie widnieje oznaczenie EU, ale to nie jest wersja na rynek europejski, to oznaczenie tyczy się jedynie wtyczki.
Pewnie sugerujesz sie zla naklejka (przykladowo na moim Mavicu w wersji chinskiej owszem jest naklejka EU oznaczajaca rodzaj wtyczki, ale jest tez oznaczenie CH oznaczajace zgodnei z prawda docelowy rynek). Sa oferty na ktorej wybierasz rodzaj wtyczki, sa oferty w ktorych oznaczone jest ze sprzedawana jest wersja EU i kupujacy potwierdzaja ze taka wersje wlasnie dostaja. Pogadaj z pirzolem on kupowal z wersje EU z Grand Store.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Mój ostatni mavic air EU który był kupiony na ali jako EU, też okazał się niestety Chiński. Z taką naklejką był:
//uploads.tapatalk-cdn.com/201810 ... bcbcce.jpg


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony środa 24 paź 2018, 08:48 przez potrek, łącznie zmieniany 2 razy.
Banan1970
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 31 lip 2018, 08:36
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Banan1970 »

pawelsky pisze:
Banan1970 pisze:Downgrade też był robiony - do wersji .400. I to też nic nie dało.
A taka wersje miales przed upgradem?
Po zakupie było chyba .300. Bez latania upgrade do .400. Latanie bez problemu. Zakup dodatkowej baterii. Bezproblemowe latanie na nowej baterii (2 loty), na innych bateriach też. Upgrade do .500. Problem z nową baterią. Downgrade/upgrade/refresh przez DJI Assistant z włożoną uszkodzoną baterią. To samo z dobrą baterią. Rozładowanie w Airze, ładowanie przez hub, rozładowanie, ładowanie bez huba. Wszystko bez pozytywnego rezultatu. W czasie upgradu do .500 w Airze była ta nowa bateria, ale support kategorycznie stwierdził, że nie znają przypadku uszkodzenia baterii podczas upgradu.
Najchętniej bym ją w jakiś twardy sposób zresetował. Tylko, że sama bateria nie pozwoli rozładować się do zera i elektronika będzie cały czas działała.
Pozdrawiam
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Jagoda »

Banan1970 pisze: W czasie upgradu do .500 w Airze była ta nowa bateria, ale support kategorycznie stwierdził, że nie znają przypadku uszkodzenia baterii podczas upgradu.
Wybacz, że tylko dywaguję ale czy nie zaistniała taka sytuacja:
PiotrSz pisze:nie widzę różnicy miedzy oryginałami (mam dwie oryginalne i dwie z banggood). Jedynie co to nie zalecają aktualizacji oprogramowania w elektronice baterii bo można ją uceglić.
Co prawda wypowiedź Piotra dotyczyła baterii do P3
Pozdrawiam. :), :)
Banan1970
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 31 lip 2018, 08:36
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Banan1970 »

Jagoda pisze:
Banan1970 pisze: W czasie upgradu do .500 w Airze była ta nowa bateria, ale support kategorycznie stwierdził, że nie znają przypadku uszkodzenia baterii podczas upgradu.
Wybacz, że tylko dywaguję ale czy nie zaistniała taka sytuacja:
PiotrSz pisze:nie widzę różnicy miedzy oryginałami (mam dwie oryginalne i dwie z banggood). Jedynie co to nie zalecają aktualizacji oprogramowania w elektronice baterii bo można ją uceglić.
Co prawda wypowiedź Piotra dotyczyła baterii do P3
Być może jest coś na rzeczy, ale ja zdjęcia i film z numerami baterii wysłałem do supportu w Niemczech i Chinach. I nie otrzymałem informacji, że jest to bateria nieoryginalna tylko, że przeznaczona na rynek azjatycki. No i zaoferowali zakup nowej baterii za niewielkie pieniądze - bez konieczności zwracania uszkodzonej. W trakcie korespondencji z supportem w Chinach zapytałem co się przydarzyło mojej baterii, ale to pytanie pozostało bez odpowiedzi.
Tak przy okazji to wczoraj przeszukując forum DJI znalazłem wpis o podobnym przypadku. Przyczyną problemów było niewielkie napuchnięcie baterii co sprawiało, że co prawda bateria wchodziła na swoje miejsce (zatrzaski) ale nie wpasowywała się dokładnie i pojawiał się komunikat o braku połączenia. Moja bateria nie wygląda na napuchniętą, ale może są to kwestie ułamków milimetra. Sam nie wiem ....
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

A masz do konca zatrzasniete oba zamki (tak ze nie widac czerwonych znacznikow)?
ODPOWIEDZ