DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

bizon
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 15:21
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: bizon »

Tak sobie gadamy, czekamy na nową wersję softu -więc...

tak na szybko kawałek z przelotu, żeby nie było że mamy tylko teorię, więc poniżej praktyka :)

Phantom 3 SE - szybki test zasięgu
Kaper
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2018, 14:51
Lokalizacja: Grudziądz

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Kaper »

Witam.
Odnośnie wersji .28 u mnie rownież brak opcji wifi z widokiem skali kanałów. Robilem jak wszyscy przedmówcy którzy tutaj umieszczali swoje spostrzeżenia. Próbowałem kilku wersji .8 .18 i .28. Po każdej zamianie oprogramowania-hard reset smartfona. Na razie pogoda niesprzyjająca wiec nie przetestuje w terenie zasięgu...chyba że jest jakiś inny sposób zweryfikowac ze jest w trybie fcc. Może wersja .38 bedzie przyjazna...
bizon
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 15:21
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: bizon »

Rozumiem, że robiłeś wszystko od 1 punktu? Ewentualnie obejrzyj filmik który jest podpięty na temat zmiany regionu. Może on Ci coś pomoże.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Kaper
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2018, 14:51
Lokalizacja: Grudziądz

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Kaper »

Jeżeli chodzi o ten filmik na yt co w jęz. angielskim jest to raczej nic kluczowego nie wnosi (też to próbowałem). Mysle, że aplikacja zmienia ustawienia na CE gdy po zainstalowaniu uruchomieniu gdy dociąga jeszcze jakis dodatkowy plik.
bizon
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 15:21
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: bizon »

Ale ja instalowalem tak samo. Instalacja, dociągnięcie reszty softu. Uruchomienie.
Robiłem wszystko wg instrukcji łącznie z fake GPS. Zadziałało za 1 razem. Zmodyfikowaną aplikację miałem w głównej pamięci telefonu - nie na karcie. Instalacja też tak jak instrukcja pisze. Telefon w trybie samolotowym.
Grunt to się nie spieszyć i robić to z instrukcją. Rutyna usypia czujność.
I oczywiście GPS phantoma też był zakryty.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
bizon
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 15:21
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: bizon »

Aaa i tak apka dociąga dodatkowe pliki podczas użytkowania- ale nie trzeba się na to zgadzać. Z tego co zaobserwowałem u mnie - chodziło głównie o ograniczenie wysokości lotów. Potem znów trzeba było ręcznie ustawiać na żądaną wartość.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Kaper
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2018, 14:51
Lokalizacja: Grudziądz

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Kaper »

Nie nie...to nie chodzi o ten upgrate no fly zone itp tylko zaraz przy pierwszym uruchomieniu dociąga jeszcze jakiś 65mb plik. Bez tego pliku w ogóle nie che sie włączyć.\


25.09.2018
Niestety Nic nie wskórałem. Dobra daje sobie spokój. Polatam sobie jedynie po boisku.
bizon
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 15:21
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: bizon »

witajcie szczęśliwi posiadacze SE :)

Wczoraj była wspaniałą pogoda więc pogoniłem swojego Phantoma na skromne 2117 metrów.
Wysokość to stadardowe 250 metrów.

Zasięg RC - ubyła 1 kreska
Zasięg video - tutaj od 1900 metrów taka troszkę loteria - max, nic, połowa - potem stabilizacja i 2 kreseczki.
Nie był to jeszcze maksymalna odległość na którą mogłem odlecieć - więc może, może uda mi się zaliczyć te magiczne 2400 metrów.

Pozdrawiam.
bizon
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 15:21
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: bizon »

Kaper pisze:Nie nie...to nie chodzi o ten upgrate no fly zone itp tylko zaraz przy pierwszym uruchomieniu dociąga jeszcze jakiś 65mb plik. Bez tego pliku w ogóle nie che sie włączyć.\
Jest dokładnie tak jak piszesz.
Potem - dla własnego zdrowia psychicznego powinieneś uznać że jednak nic nie wiesz ((chociaż niby wiesz) ja uznałem że jestem totalnie zielonym burakiem - i po prostu zrobiłem wszystkie punkty z pierwszego postu łącznie z odkręcaniem śmigieł, pokrywką na Phantomie i FakeGPS, sprawdzeniem czy plik instalacyjny jest w pamięci telefonu i czy instaluje też w telefonie a nie na karcie pamięci. Sam telefon przełączony w tryb samolotowy. Sprawdziłem na google maps czy FakeGPS działa - działał byłem w USA w Albuquerque i poszło. Czyli najpierw na oryginalnej apce potem odinstalowanie i wyczyszczenie telefonu i instalacja moda. )

Instalowałem dokładnie tego Fake GPS

Nie poddawajcie się - zero pośpiechu.
Fajnie się gada - ale nie kupiłeś/aś przecież 3SE żeby latać w porywach na odległość 200 metrów - to żadna zabawa.
Kaper
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2018, 14:51
Lokalizacja: Grudziądz

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Kaper »

bizon pisze:
Kaper pisze:Nie nie...to nie chodzi o ten upgrate no fly zone itp tylko zaraz przy pierwszym uruchomieniu dociąga jeszcze jakiś 65mb plik. Bez tego pliku w ogóle nie che sie włączyć.\
Jest dokładnie tak jak piszesz.
Potem - dla własnego zdrowia psychicznego powinieneś uznać że jednak nic nie wiesz ((chociaż niby wiesz) ja uznałem że jestem totalnie zielonym burakiem - i po prostu zrobiłem wszystkie punkty z pierwszego postu łącznie z odkręcaniem śmigieł, pokrywką na Phantomie i FakeGPS, sprawdzeniem czy plik instalacyjny jest w pamięci telefonu i czy instaluje też w telefonie a nie na karcie pamięci. Sam telefon przełączony w tryb samolotowy. Sprawdziłem na google maps czy FakeGPS działa - działał byłem w USA w Albuquerque i poszło. Czyli najpierw na oryginalnej apce potem odinstalowanie i wyczyszczenie telefonu i instalacja moda. )

Instalowałem dokładnie tego Fake GPS

Nie poddawajcie się - zero pośpiechu.
Fajnie się gada - ale nie kupiłeś/aś przecież 3SE żeby latać w porywach na odległość 200 metrów - to żadna zabawa.
No ok. Ale powiedz mi jak to robisz, jeśli masz apke zmodowaną (.8; .18; .28; lub .38)w smartfonie, instalujesz i po instalacji plik woła o dodatkową aktualizacje (mi woła zawsze o jakis 65mb plik), to co zrobić jak musze wtedy właczyć albo wifi albo dane komórkowe i w tym momencie podejrzewam zaciąga dane lokalizacyjne i następuje tzw "odbyt" z całym misternym planem... bo brak kanałow w ustawieniach wifi co pewnie znaczy, że nadal jestem w trybie CE. No i pierwsze logowanie też musi być z dostępem do netu.
bizon
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 15:21
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: bizon »

bizon pisze:No ok. Ale powiedz mi jak to robisz, jeśli masz apke zmodowaną (.8; .18; .28; lub .38)w smartfonie, instalujesz i po instalacji plik woła o dodatkową aktualizacje (mi woła zawsze o jakis 65mb plik), to co zrobić jak musze wtedy właczyć albo wifi albo dane komórkowe i w tym momencie podejrzewam zaciąga dane lokalizacyjne i następuje tzw "odbyt" z całym misternym planem... bo brak kanałow w ustawieniach wifi co pewnie znaczy, że nadal jestem w trybie CE. No i pierwsze logowanie też musi być z dostępem do netu.
Jeszcze raz od samego początku:
Zrób kroki z sekcji A punkty od 1 do 9 czyli - Zmiana trybu CE na FFC za pomoca Fake GPS

Jeśli zadziała jesteś w domu !

Przechodzisz do sekcji B - tylko tyle że po odinstalowaniu oryginale aplikacji i wyczyszczeniu telefonu z pozostałości po niej (pliki i foldery)
instalujesz wersje w której włączony jest tryb FFC ja mam zainstalowaną wersję DJI_Go_3.1.18_FFC_mod.apk.

Musisz pamiętać że sama wersja instalacyjna jak i instalacja musi odbyć się w pamięci telefonu a nie na karcie.
W tym czasie najlepiej włączyć tryb samolotowy.

Po zainstalowaniu aplikacja chce pobrać pliki - ok -> włącz wifi nie wychodząc z trybu samolotowego.
Uruchom apkę zaloguj się na konto.
Uruchom drona i apkę sprawdź ilość dostępnych kanałów.

Sprawdzałeś tryb FFC tylko z Fake GPS - czyli kroki 1-9 z sekcji A ?
Kaper
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2018, 14:51
Lokalizacja: Grudziądz

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Kaper »

bizon pisze:
bizon pisze:No ok. Ale powiedz mi jak to robisz, jeśli masz apke zmodowaną (.8; .18; .28; lub .38)w smartfonie, instalujesz i po instalacji plik woła o dodatkową aktualizacje (mi woła zawsze o jakis 65mb plik), to co zrobić jak musze wtedy właczyć albo wifi albo dane komórkowe i w tym momencie podejrzewam zaciąga dane lokalizacyjne i następuje tzw "odbyt" z całym misternym planem... bo brak kanałow w ustawieniach wifi co pewnie znaczy, że nadal jestem w trybie CE. No i pierwsze logowanie też musi być z dostępem do netu.
Jeszcze raz od samego początku:
Zrób kroki z sekcji A punkty od 1 do 9 czyli - Zmiana trybu CE na FFC za pomoca Fake GPS

Jeśli zadziała jesteś w domu !

Przechodzisz do sekcji B - tylko tyle że po odinstalowaniu oryginale aplikacji i wyczyszczeniu telefonu z pozostałości po niej (pliki i foldery)
instalujesz wersje w której włączony jest tryb FFC ja mam zainstalowaną wersję DJI_Go_3.1.18_FFC_mod.apk.

Musisz pamiętać że sama wersja instalacyjna jak i instalacja musi odbyć się w pamięci telefonu a nie na karcie.
W tym czasie najlepiej włączyć tryb samolotowy.

Po zainstalowaniu aplikacja chce pobrać pliki - ok -> włącz wifi nie wychodząc z trybu samolotowego.
Uruchom apkę zaloguj się na konto.
Uruchom drona i apkę sprawdź ilość dostępnych kanałów.

Sprawdzałeś tryb FFC tylko z Fake GPS - czyli kroki 1-9 z sekcji A ?
Już na samym początku nie działa czyli sposób A punkt 1-9.
Dobra daje se z tym spokój
Kolego Bizon dzięki za pomoc.
bizon
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 15:21
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: bizon »

Nie.
Nie.
Nie.
Nie ma opcji.
Odpalałeś google maps przy włączonym Fake GPS? Pokazało Ci że jesteś w USA?
Musisz być twardy jak ninja! A nie miętki.

Stary nie pozbawiaj się frajdy latania. Nie zabijaj w sobie dziecka?
Daj znać czy kolejne podejście było owocne.
Trzymam kciuki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Kaper
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2018, 14:51
Lokalizacja: Grudziądz

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Kaper »

Robiłem wszystko co w opisie. Podjąłem chyba z 50 prób za kazdym razem hard reset telefonu. Próbowałem na 5 różnych programach do pozorowania lokalizacji. Za kazdym razem sprawdzałem na googlemap czy jestem w usa. Próbowałem na czterach różnych smartfonach. Próbowałem z folia AL, z przykrywkami, owinąlem nawet całego phantoma podwójną folią ze zdjętymi śmigłami. Rozmawiałem na priv z innymi forumowiczami którzy mieli ten sam problem i mają nadal i po tej rozmowie polecili mi dać sobie spokój bo to nie działa i działać nie będzie z różnych powodów (nie wiem jakich) ale podejrzewam że albo soft w kopterze nie pozwala na spaczowanie albo ten dodatkowy plik 65mb dociągany do podstawy apki powoduje ze jest blokada fcc. Rozmawiałem z serwisem dronów i powiedzieli że mogą mi spaczować na stałe tryb fcc za 100zł ale aż tak zdesperowany to nie jestem żeby stówe wydać...50zł jeszcze bym jakoś przełknął
bizon
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 15:21
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: bizon »

Jeśli chcesz mogę poszukać pełną aplikację która nic nie dociąga.
Dziwi mnie natomiast fakt że na oryginalnej aplikacji mimo zmiany lokalizacji nie zmienił się tryb. Nie wydaje mi się żeby były w sprzedaży specjalne wersje tylko na rynek europejski.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ