phantom 3 pro - zasięg

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

ShaVo
Posty: 2
Rejestracja: środa 17 sty 2018, 23:41
Lokalizacja: gniezno

phantom 3 pro - zasięg

Post autor: ShaVo »

hej, jestem posiadaczem phantoma 3 pro, mam pytanko, gdyż zasięg mojego drona to zaledwie max 400m. Co prawda póki co latałem tylko z własnego podwórka nad którym biegnie linia energetyczna i w zasadzie dookoła są drzewa, a dodatkowo po starcie apki wywala mi komunikat "radio channel quality poor?" i teraz pytanie ... czy przy takim stanie rzeczy ten zasięg jest normalny ? Czy ten "kanał" da się zmienić ? czy chodzi o to iż akurat w tej lokacji 2,4gh jest tak oblegane iż powoduje takie zakłócenia i spadek zasięgu ? Doczytałem iż do standarda da się wgrac jakiś mod zwiększający dwukrotnie zasięg ? jak i również iż oprogramowanie Litchi go nieco polepsza... ? ktoś wie więcej na ten temat ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: phantom 3 pro - zasięg

Post autor: Verid »

ShaVo pisze:jestem posiadaczem phantoma 3 pro
ShaVo pisze:Doczytałem iż do standarda da się wgrac jakiś mod
To z czym ty się de facto biedzisz? Pro czy Standard?
Do standarda owszem są MOD'y bo jego oryginalny zasięg pozostawia wiele do życzenia. Pro ma firmowo dobry zasięg więc jeżeli rzeczywiście masz Pro i tylko 400m zasięgu w ogródku to albo coś uszkodziłeś albo czym prędzej zmieniaj miejsce zamieszkania bo taki jazgot elektromagnetyczny nie może być zdrowy...
Ten wredny...
ShaVo
Posty: 2
Rejestracja: środa 17 sty 2018, 23:41
Lokalizacja: gniezno

Re: phantom 3 pro - zasięg

Post autor: ShaVo »

Oj wybacz błędnie oceniłem iż nadmienienie o posiadaniu phantoma 3 pro dwukrotnie będzie dla wszystkich "czytających ze zrozumieniem" na tyle czytelne iż nikt nie pomyśli nic innego :) tak więc szczerzę przepraszam za wprowadzenie Cię w błąd ... cały czas zapominam iż nie wszyscy posiadają tę cenną umiejętność ... Niemniej uzupełniając nadmieniłem iż do standarda (czytaj phantoma 3 standard, gdybyś nie wyłapał tej cennej informacji) da się takowy mod wgrać co niejako było skrótem myślowym iż skoro do niższej wersji jest to możliwe to niejako do wyższej wersji również powinno być. Wybacz że nie zrozumiałeś ... ale cóż.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: phantom 3 pro - zasięg

Post autor: Adrián »

Hehe źle zacząłeś.. :mrgreen:
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: phantom 3 pro - zasięg

Post autor: pawelsky »

Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: phantom 3 pro - zasięg

Post autor: Verid »

ShaVo pisze: cały czas zapominam iż nie wszyscy posiadają tę cenną umiejętność
W głowę zachodzę jak to możliwe by tak oczywista przypadłość umykała twej pamięci skoro sam nią jesteś dotknięty. W przeciwnym przypadku, jak już się doszukałeś informacji o możliwych MOD'ach zasięgu, wiedziałbyś bez pudła które modele Ph3 są modowane i dlaczego. Skoro jednak nie udała ci się ta sztuka, zamieszczanie jakichkolwiek porad mija się z celem bo efekt będzie taki sam.
Ten wredny...
Zablokowany