Ubezpieczenie - chyba mam

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: Jagoda »

Witam serdecznie
Po oblataniu 12 pakietów nad polami, rżyskami itd. wybieram się w Dolomity z P3
Ubezpieczenie - rzecz istotna - a nuż Phantom da śmigło i sp....doli, i spadnie gdzie popadnie.
Znalazłem (a właściwie mój agent) tylko Generali - zawarł takie ubezpieczenie (OC w życiu prywatnym)- 100 tyś, skł. 109zł. Kraje UE.
Model do 5 kg.Bez licencji VLOS czy BVLOS.
W przyszłym roku tak nie będzie.Trzeba będzie zawrzeć umowę z ubezpieczeniem na chatę.

Jeżeli nie ten wątek to sorry.Do przeniesienia.
Mam nadzieję,że to nie spam.
Pozdrawiam
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
anoniec
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 09 sie 2015, 00:19
Lokalizacja: Cubulandia

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: anoniec »

No właśnie też myślę nad ubezpieczeniem quadro, sporo kasy sie w to inwestuje, do tego gimbal kamera...
Do tego spore ryzyko że dron może wybrać się na wycieczkę życia i nie wrócić...
Masz już to ubezpieczenie ?
Czy ktoś z forum może ma ubezpieczenie na rzecz zgubienia, rozbicia, uszkodzenia modelu ?
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: fragles »

anoniec pisze:No właśnie też myślę nad ubezpieczeniem quadro, sporo kasy sie w to inwestuje, do tego gimbal kamera...
Do tego spore ryzyko że dron może wybrać się na wycieczkę życia i nie wrócić...
Masz już to ubezpieczenie ?
Czy ktoś z forum może ma ubezpieczenie na rzecz zgubienia, rozbicia, uszkodzenia modelu ?
Wszystkie ubezpieczenia jakie znam obejmują tylko OC, czyli upraszczając - odszkodowanie za skutki upadku modelu na kogoś/coś. Nie spotkałem się z "dronowym" AC, czyli nawet jak masz ubezpieczenie i quadro wybierze się na wycieczkę życia, to zostanie Ci tylko aparatura i wspomnienia :-D
Awatar użytkownika
anoniec
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 09 sie 2015, 00:19
Lokalizacja: Cubulandia

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: anoniec »

Żeby latać trzeba mieć jaja :>
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: fragles »

anoniec pisze:Żeby latać trzeba mieć jaja :>
Jaja to za mało, trzeba mieć rozum.
Awatar użytkownika
anoniec
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 09 sie 2015, 00:19
Lokalizacja: Cubulandia

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: anoniec »

http://finansowachata.pl/index.php?s=3
tutaj piszą coś o AC tyle ze cała nazwa tego ac brzmi aero casco co może być takim małym podstępem :D
Verus
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 10:54
Lokalizacja: Polkowice

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: Verus »

A czy ktoś z Was wie może jak wygląda kwestia ubezpieczenia w przypadku egzaminu na UAVO? Mam firmę, wykupiłem OC już z myślą o lotach dronami (czyli OC obejmuje loty) moje pytanie jest następujące czy w tej sytuacji muszę mieć jakieś dodatkowe OC na czas egzaminu (takie dla mnie jako operatora) czy wystarczy to firmowe?
Awatar użytkownika
EvBodzio
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 11 sie 2015, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: EvBodzio »

Jagoda pisze:W przyszłym roku tak nie będzie.Trzeba będzie zawrzeć umowę z ubezpieczeniem na chatę.
Cześć!

Właśnie przyszło mi wznowienie ubezpieczenia za mieszkanie.
W pakiecie miałem również ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, przy czym w niniejszej polisie pojawił się punkt:
"Szkody z tytułu posiadania i użytkowania modeli latających lub latawców na terytorium RP". NIe analizowałem co było wcześniej, niewykluczone, że punkt ten pojawił się od 1 stycznia 2016 (w OWU obowiązującym od początku tego roku są takowe zapisy).
Tak więc, jeśli kogoś interesuje ubezpieczenie tylko na terenie kraju a z tyłu głowy ma również ubezpieczenie mieszkania czy domu,
to może warto się pochylić i rozważyć...
Składka za ten wariant OC (w pakiecie z ubezpieczeniem mieszkania, jak wspomniałem): 32,99 zł, suma gwarancyjna 25 tys zł.
Ubezpieczyciel: Generali T.U. S.A. jak u cytowanego kolegi.

Pozdrawiam
EvBodzio
spidey
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2015, 13:54
Lokalizacja: Pruszków

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: spidey »

Dorzucam info.
W PZU w ubezpieczeniu mieszkania/domu w OC w życiu prywatnym mamy odpowiedzialność za "szkody wskutek amatorskiego uprawiania sportu, w tym użytkowania zdalnie sterowanych (bezzałogowych) modeli pojazdów, statków powietrznych i wodnych, jeżeli ich ciężar nie przekracza 5 kg."
Składka 29 zł od 20 tys. zł.
Phantom 3 Standard
Hubsan x4
kinimodgdynia
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 12 cze 2014, 12:22
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: kinimodgdynia »

Ubezpieczenie AC koptera - możecie zawrzeć w Hestii, oferta tylko dla firm. Składka ok 10% wartości sprzętu rocznie.
MichasKrk
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: MichasKrk »

Od dzisiaj mam ubezpieczenie OC w generali i tak jak kolega Jagoda napisał, trzeba było ubezpieczyć od razu mieszkanie. Normalnie na samą Polskę wszyło 123zł, ale wykupiłem również ubezpieczenie na Europę i w sumie kosztowało 146zł. Jest to ubezpieczenie na latanie rekreacyjno-sportowe na kwotę 25tys zł.
Awatar użytkownika
horsefish
Posty: 33
Rejestracja: piątek 27 maja 2016, 08:03
Lokalizacja: Masuria

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: horsefish »

A kojarzycie czy jest jakis ubezpieczyciel, który daje OC na dzień egzaminu bez pobocznych warunków typu ubezpiecz mieszkanie czy pokaż certyfikat ukończenia kursu UAVO?
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: RW »

Zobacz sobie tutaj: http://finansowachata.pl/index.php?s=3

Różne składki są i tylko na BSP. Nic nie musisz dorzucać do kompletu.
Rafał Wojtyniak
Awatar użytkownika
horsefish
Posty: 33
Rejestracja: piątek 27 maja 2016, 08:03
Lokalizacja: Masuria

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: horsefish »

Dzieki za podpowiedzi. Narazie najkorzystniejsze rozwiązanie zaproponowała firma "Multia". Na rok - szkody do 50.000 - loty rekreacyjne (w tym ubezp. na egzamin)
CENA: 40zł
eddie_c
Posty: 23
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 12:55

Re: Ubezpieczenie - chyba mam

Post autor: eddie_c »

Ubezpieczenie ubezpieczeniem, ile jest warte okaże się dopiero jak będziesz chciał z niego wypłacić jakąś realną gotówkę.
Ja też mogę Ci "ubezpieczyć" drona podsyłając warunki na 10 stronach małym druczkiem. Na końcu okaże się że na 7 stronie w 15 lnijce pisze że akurat Twój przypadek nie kwalifikuje się i pieniądze się nie należą :)
Miałem już do czynienia z różnymi pseudo-towarzystwami (akurat w sprawach lokalowych), pieniądze chętnie każdy przyjmie, ale z wypłatą jest już gorzej.
ODPOWIEDZ