Latanie zagranicą - Bułgaria

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Latanie zagranicą - Bułgaria

Post autor: TorFPV »

Cześć,

nie znalazłem takiego tematu na forum a chce zabrać Mavica Air na wakacje do Bułgarii.Latanie głównie na plaży. Ktoś już przechodził przez to ?

Do mavica mam ładną torbę w której są 3 baterie, aparatura, dron, ładowarka. Rozumiem, że tą całą torbę najlepiej zapakować do podręcznego ? Na lotnisku w Bułgarii nie robią problemów ?
Ostatnio zmieniony czwartek 19 lip 2018, 08:59 przez TorFPV, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Latanie zagranicą - Bułgaria

Post autor: pawelsky »

toretto1995 pisze:Rozumiem, że tą całą torbę najlepiej zapakować do podręcznego
Nie najlepiej, a wrecz obowiazkowo. Linie lotnicze wymagaja przewozenia LiPo nie bedacych czescia urzadzenia w bagazu podrecznym. Styki baterii zabezpiecz (tasma izolacyjna, lub gumowymi nakladkami ktore mozna kupic u Chinczyka). Dla swietego spokoju mozesz je tez rozladowac. Smigla umiesc w bagazu rejestrowanym.
Dodatkowa zaleta bagazu podrecznego jest to ze masz go pod kontrola, nikt nim nie bedzi rzucal na lewo i prawo ani probowal 'pozyczyc' sobie twojego Mavica.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Latanie zagranicą - Bułgaria

Post autor: krall »

Nie wiem jakimi liniami lecisz ale w tanich liniach a nawet i klasycznych gdy samolot jest stosunkowo mały (np. Bombardier CRJ-900 np. w Lufthanzie) bagaż podręczny i tak zabierają do luku. I cały misterny plan z lipo idzie w łeb. Kombinuj więc tak żeby lipo mieć przy sobie (mała torebka, kieszenie,...?). Model bez znaczenia gdzie. Choć może faktycznie jakiś nadgorliwy "kontroler" mógłby się przyczepić do śmigieł ale nie zdażyło mi się nigdy.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Latanie zagranicą - Bułgaria

Post autor: lesz »

zglos przed lotem taki fakt np. na infolini/przy odprawie przez neta, itp.
niektore linie ponizej 100Wh nie maja zadnych restrykcji, 100-160Wh ograniczenia w ilosci baterii, pow. 160Wh zakazy/specjalne zezwolenia.
(Wh = napiecie sr. bat x Ah) np. mavic air ma 27.43 Wh.

po zgloszeniu przewozu drona, w razie wspomnianego braku miejsc powinna byc i tak zgoda by Twoja torbe z dronem/bateriami zostawic w kabinie dla bezpieczenstwa. zglaszalem tak w ryanie, wizzie i lufthanzie nigdzie nie bylo problemu (przy sparku i air, wiekszych nie wozilem)
air jest tak maly, ze mozesz go miec nawet w kieszeni ;) na dodatkowe baterie polecam lipo-bag.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Latanie zagranicą - Bułgaria

Post autor: krall »

lesz pisze: niektore linie ponizej 100Wh nie maja zadnych restrykcji, 100-160Wh ograniczenia w ilosci baterii, pow. 160Wh zakazy/specjalne zezwolenia.
Też o tym czytałem ale tu mi się jakoś teoria z praktyką nie pokrywa.
Tak naprawdę jedyny punkt styku baterie/kontrola to kontrola bezpieczeństwa - która jest dla wszystkich - bez znaczenia jakimi liniami lecisz.
Lipo przepuszczają bez mrugnięcia choć mi też zdarzyło się przewozić "tylko" po max 4-5szt 5Ah/4S ale i tak nikt nie wczytywał się w parametry. Może przy takich klockach jak 6S/22Ah i 5szt ich reakcja wyglądała by inaczej?
W każdym razie to co dalej - czyli wejście na pokład - to tylko patrzą żeby "torba" nie była za duża a to co tam masz to ich już nie obchodzi.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Latanie zagranicą - Bułgaria

Post autor: lesz »

nawet LiHV 4S = 15V x 5A = 75Wh, nadal jestes pod limitem 100 :) wiec wszystko bylo ok
tuz pod 160Wh jest 6S 7A, 6S 8A juz przebija wspomniane 160 ale z takimi cegielkami nie bylem zmuszony latac :)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Latanie zagranicą - Bułgaria

Post autor: TorFPV »

Już po wakacjach. Nie było najmniejszego problemu z dronem w jedną jak i w drugą stronę. Baterie jak i dron w oryginalnej torbie w bagażu podręcznym. Obsługa na lotniskach nawet na nią nie popatrzyła.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
ODPOWIEDZ