I stalo sie. Ciekawe co teraz bedzie sie dzialo?

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: I stalo sie. Ciekawe co teraz bedzie sie dzialo?

Post autor: IvanM »

pawelsky pisze:Serio uwazasz ze skutki kolizji PH z wirujaca lopata beda takie same jak przy rozjechaniu tejze lopaty przez 380kg drona z predkoscia 50km/h. No litosci... :-)
To nie jest "moje uważanie" - to jest fizyka i prosta matematyka. Litość to trzeba mieć z twoimi nauczycielami, bo nie umiesz sobie policzyć równanie o jednej nieznajomej.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: I stalo sie. Ciekawe co teraz bedzie sie dzialo?

Post autor: Jagoda »

Pany
Dyskusja fajnie się czytająca :-)
Ale z innej beczki - co poruszył kuczy, bo też się zastanawiałem.
Byłem (leżałem) pod lądującym Sokołem w Tatrach (Czarny Staw Pod Rysami).
Taki dmuch, że fajtka ino powinno pizgnąć bez dotykania szyby jak tylko znalazł się pod wirującymi łopatami.
Może inna kolejność - najpierw łopata a potem szyba :roll:
Hmm...może w locie poziomym jest inaczej :roll: :roll: - nie byłem pod przelatującym nisko śmigłowcem z v ca 200.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: I stalo sie. Ciekawe co teraz bedzie sie dzialo?

Post autor: pawelsky »

IvanM pisze:To nie jest "moje uważanie" - to jest fizyka i prosta matematyka.
Fizyka i matematy o ktorej wspominasz mowi jedynie o wartosci energii. Ja sie pytam czy naprawde uwazasz ze skutki w obu przypadkach beda takie same? Jak beda wygladaly predkosci, ped, przyspieszenia uczestnikow zderzenia?
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: I stalo sie. Ciekawe co teraz bedzie sie dzialo?

Post autor: IvanM »

@pawelsky
Mam co prawda dużo cierpliwości, ale i dla mnie jest męczące powtarzać w kółko to samo tylko dla tego, że chcesz za wszelką cenę udowodnić, że sikasz wyżej. Nic nie uważam, tylko podaje twarde fakty wynikające z praw fizyki.
Twoje prawo myśleć o tym co chcesz - ale nie bądź naiwny i nie oczekuj, że rzucę fizykę za plecy i co więcej - przyznam racji tobie - który to nie rozumiesz do końca nawet czym jest energia kinetyczna. Mógł bym się przekamarzać z tobą na kolejnych trzech stronach, ale kiedy mamy z góry zdefiniowane prędkości i masy a ty zapytasz:
"Jak beda wygladaly predkosci, ped, przyspieszenia uczestnikow zderzenia?"
- to po prostu widzę, że albo nie rozumiesz tych wyrazów, albo się kompletnie wygłupiasz.
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: I stalo sie. Ciekawe co teraz bedzie sie dzialo?

Post autor: Rawen 75 »

Dobra. Filozofia filozofią. Gdy latałem w AZL Przylep takie coś jak na filmie dla Mi-2 oznaczało cholerne kłopoty, dla ptaszka o masie 2,5 kG łącznie z utratą łopaty. Tyle w temacie.
https://www.youtube.com/watch?v=bF88ZYCIIqA
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
ODPOWIEDZ