Gdynia - strefa MATZ

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Gdynia - strefa MATZ

Post autor: krall »

Mewy :-)
Nie lubię. Ostatnio musiałem polatać w ich towarzystwie.
Scenariusz zawsze ten sam:
Start - po kilku sekundach - podlatuje pierwsza i drze się. Po kolejnych kilku jest już tłum i hałas, i zaczynają się naloty.
Dość stresujące takie latanie :-/
Czasem po lądowaniu - jeszcze długo nad głową latają gremialnie

Obrazek
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Gdynia - strefa MATZ

Post autor: Carrock »

Fajnie, ze poruszyliscie temat mew i matz, bo w weekend wpadam do rodziny i trojmiasta i planuje polatac o ile pogoda pozwoli.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
James2525
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 10 lip 2017, 08:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdynia - strefa MATZ

Post autor: James2525 »

No właśnie, a propos pogody: Kuczy, przejrzałem prawie cały wątek Spotkań Trójmiejskich i zauważyłem że polecasz Augustynę. Na ile można im ufać względem icm? Planuję sporo ujęć wykonać w sobotę w Helu, bo mały wiatr, ale icm pokazuje burzę, a augustyna nie.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Gdynia - strefa MATZ

Post autor: kuczy »

James2525, najczęściej się zgadza, ale wiesz jak jest z pogodą.... - augustyny używamy czasami w pracy - mamy ekipę pracującą na powietrzu więc warto wiedzieć czy w ogóle można pracować... - ale są też inne strony - na naszym profilu facebookowym (UAVO Trójmiasto) ludzie także polecali:

http://gdynia.infometeo.pl/
http://pl.blitzortung.org/live_lightnin ... php?map=15
James2525
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 10 lip 2017, 08:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdynia - strefa MATZ

Post autor: James2525 »

Dobra, polatane i na Helu i przy Kępie Redłowskiej. Faktycznie zero problemu z pozwoleniem na start. Mew Bogu dzięki nie uświadczyłem. Jak zmontuję filmik z wakacji to podrzucę i tutaj ;) Dzięki wielkie za wszystkie rady :)

Pozdrawiam
Jakub
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Gdynia - strefa MATZ

Post autor: kuczy »

James2525 pisze:Dobra, polatane i na Helu i przy Kępie Redłowskiej. Faktycznie zero problemu z pozwoleniem na start. Mew Bogu dzięki nie uświadczyłem. Jak zmontuję filmik z wakacji to podrzucę i tutaj ;) Dzięki wielkie za wszystkie rady :)

Pozdrawiam
Jakub
Bardzo się cieszę, że się udało nagrać jakiś materiał - będę czekał na film z niecierpliwosćią ;) - a przy okazji przećwiczyłeś procedurę :D - przyznasz, że mamy tutaj bardzo dobrze z wieżą lotniska, nie? ;) myśmy latali sobie w sobotę troszkę w Rumii... więc coraz więcej mają telefonów od "droniarzy" :D - ale to dobrze. lepiej niech wiedzą kto gdzie jest niż miałoby dojść do jakihś przykrych sytuacji i by się pogorszyło całej społeczności.... - a myślę, że jest co filmowac nad morzem :D

Pozdrawiam
James2525
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 10 lip 2017, 08:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdynia - strefa MATZ

Post autor: James2525 »

Zgodnie z obietnicą - film. Ujęć z drona tylko kilka bo nie o to w tym filmie chodzi, ale są ;)
https://drive.google.com/open?id=0BzD2r ... 1JadHhZanM

Pozdrawiam,
Jakub
rofo2
Posty: 7
Rejestracja: piątek 02 wrz 2016, 10:41
Lokalizacja: Czarnochowice

Re: Gdynia - strefa MATZ

Post autor: rofo2 »

Bardzo przyjemnie się ten filmik oglądało.
Syma X8C
DJI F450 + NAZA-m lite + EKEN H9
AT9S
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Gdynia - strefa MATZ

Post autor: kuczy »

James2525, hehehhehehehe - zakończenie BOSKIE :D :D :D
filmik genialny, bardzo ciekawy i masz rację - ujęcia z drona są dopełnieniem super historii... :) :) :) - aż jestem dumny, że takie fajne rzeczy można nakręcić nad naszym morzem - chyba jakimś cudem wstrzeliliście się w piękną pogodę - gratuluję.
James2525
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 10 lip 2017, 08:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdynia - strefa MATZ

Post autor: James2525 »

Dzięki za miłe słowa :) Faktycznie - niby upałów nie było, ludzi kąpiących się oprócz nas jak na lekarstwo, ale w porównaniu do innych dni było ekstra i nawet woda była zaskakująco ciepła. Jeszcze przed wyjazdem miałem częściowy storyboard co i gdzie chcę nakręcić, także wypoczynek pozostał na pierwszym planie, także w opinii Ukochanej (co szczególnie ważne - pierwszy raz miała okazję podziwiać te piękne okolice). Końcówka to taki dodatek trochę dlatego że faktycznie pasuje a trochę uśmiech do Was ;) Faktycznie bardzo dobre układy z wieżą lotniska :)

Pozdrawiam,
Jakub
Awatar użytkownika
butrus
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 19 paź 2014, 16:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Gdynia - strefa MATZ

Post autor: butrus »

Fajny filmik i dobra pamiątka.
Zauważyliście może, że ostatnio nie można było się zalogować w droneradar na terenie Gdyni? Wyskoczył mi komunikat o zastrzeżonej strefie. Niemniej zadzwoniłem do MATZ-a i pozwolili mi latać.
Coremeil
Posty: 1
Rejestracja: środa 24 sty 2018, 13:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdynia - strefa MATZ

Post autor: Coremeil »

Czy na loty tuż nad ziemią do wysokości zabudowań również trzeba pytać o zgodę w strefach MATZ?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Gdynia - strefa MATZ

Post autor: kuczy »

Coremeil, wg przepisów, dolna granica MATZ jest od 0m nad ziemią, czyli jest obowiązek zgłaszania. Ma to sens, bo jak zdarzy się coś złego i dron zacznie niekontrolowane lecieć w górę, to mozesz stworzyć zagrożenie.
Ps. Zaraz wyśle do ciebie PW bo widzę, żeś z Gdyni
Awatar użytkownika
Mobrus
Posty: 55
Rejestracja: sobota 23 gru 2017, 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdynia - strefa MATZ

Post autor: Mobrus »

Ja jestem w MATZ Mińska Mazowieckiego. DroneRadar świeci mi na zielono bo strefa jest od 2000 do 3000. Też mam zgłaszać loty do 50m bo samolot/quad może uciec do góry? Bezsens.
----------------------------------------------------
http://www.siepomaga.pl/tomek-obrusiewicz/
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Gdynia - strefa MATZ

Post autor: kuczy »

Mobrus, temat wątku tot: Gdynia, strefa MATZ.
Kolega mieszka w Gdyni, ja mieszkam w Gdyni a ty o Mińsku Mazowieckim - WTF ?
ODPOWIEDZ