Zanim...
Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest środa 14 lis 2018, 19:15

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość

Z kontekstu zrozumiałem że sprawa dotyczy generalnie MATZ. Przepraszam.

Awatar użytkownika

Mobrus, masz wybaczone :D :D :D - nawet nie pomyślałem aby pisać o innych MATZach - bo ich po prostu nie znam - jak masz u siebie od iluś m... to lataj - bo latasz legalnie. u nas jest od ziemi - ale panowie z MATZ są bardzo przychylni, życzą miłych lotów a my im milego dnia :)

Moje quadro TAROT class 780 - w trakcie budowy: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36286
Moja piękna S-500 [Zakończona]: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=31760

witam
Jestem tu nowy,latam sobie często w Rumi na polu lub na polach tzw.Moście Błota koło Kazimierza i za bardzo sobie nie wyobrażam dzwonić 2 lub 3 razy dziennie zależy od czasu i pogody, o pozwolenie na lot quadem racer 250 na wysokości głowy,myślę że przy 30 tel.pomyślą że ze mną jest coś nie tak.

Awatar użytkownika

darekg68wp, ja nie ustalałem tej strefy poziom od 0m faktycznie czasami wydaje się być niezrozumiały (właściwie teoretycznie nie można rzucić papierowego samociku, ;) ;) - dlatego zachęcał bym, aby zadzwonić raz i przedstawic sytuację jak to wyglada z racerami.

Za sam telefon i pytanie nikt nie bedzie mial do ciebie pretensji, a dowiesz się jak na takie loty patrzy MATZ.
Z racerami jest ogólnie klopot bo latasz w googlach, czyli nie widzisz drona nieuzbrojonym okiem, ale z 2 strony patrzac - jak taki dron z gps moze zglupiec odleciec itp - to racery smigaja na niskich pulapach (najczeciej) zaliczajac bramki i nie slyszalem jeszcze aby komus dron wyscigowy polecial wysoko bez wiedzy operatora.

Wiec subiektywnie dla mnie? - racery naj mniej igngeruja w przestrzen powietrzną - ale mamy strefę jaką mamy i serii bym zadzwonił. Tam nie ma "lesnych zlosliwych dziadków" tylko jak sie przekonasz - osoby bardzo kontaktowe.
Kiedys np dostałem pozwolenie na loty do 50m koło Teatru Muzycznego w Gdyni, i info, ze bedzie przelatywal samolot wiec mam uważać. Samot przelatywal, nawet wg mnie dość nisko, ale dzięki matz wlasnie wiedzialem ze mam nie szaleć, samolot wykonal swoj lot, nikt nikomu nie przeszkadzał, i na koniec nie pozostalo mi nic innego jak zglosic zakonczenie i podziękować za zgodę , bo mógł facet mi zakazac lotów i mialby "droniarza" z glowy. Więc nie ma co sie obrażać na rzeczywistość.

A i dopiero doczytałem to co napisałeś: NIE DZWONISZ ZA KAŻDYM STARTEM I LĄDOWANIEM - Dzwonisz raz jak przyjechałeś na łąkę i się rozkładasz ze sprzętem, że rozpoczynasz lot,
Dzwonisz drugi raz - jak zakończyłeś loty i pakujesz się do domu.
Czasami na łące w Rumii (dokładnie to chyba Dębogórze Wybudowanie) - spotykamy się w wiele osób - nie wyobrażam sobie dzwonienia za każym razem jak któryś z dronów oderwie się od ziemi albo wyląduje... - bez przesady. Odpalasz apkę DroneRadar - zaznaczasz swoją pozycję i czas np nie wiem - godzina ? pół? dwie? - i jazda

Moje quadro TAROT class 780 - w trakcie budowy: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36286

No i znowu masz racje ;-) z tymi zgłoszeniami chodzi mi o to że idę na pole np. rano potem po południu jak podładuję sprzęt,ale podzwonie zobaczę jak mi się z nimi będzie układało.

Awatar użytkownika

darekg68wp pisze:
No i znowu masz racje ;-) z tymi zgłoszeniami chodzi mi o to że idę na pole np. rano potem po południu jak podładuję sprzęt,ale podzwonie zobaczę jak mi się z nimi będzie układało.

warto - ja za pierwszym razem zadzwoniłem ot tak - nawet nie miałem drona przy sobie i powiedziałem że chciałbym zacząć latać dlatego dzwonię aby się dowiedzieć jak kiedy na ile wcześniej itp... - uzyskałem pełną informację, i stwierdziłem, ze panowie są spoko (bo są).
przy akcji p.t. walka z ubezpieczalnią jak ubezpieczalnia kazała mi dac dowód zgłoszenia - też byli bardzo pomocni, odnaleźli zapis rozmowy (wszystkie rozmowy są nagrywane) i byli jakby "po mojej stronie" - czyli na zasadzie dobrej współpracy a nie że ktoś im zawraca dupę.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.