odpowiedz z fis Pansa do mojego pozwolenia

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

odpowiedz z fis Pansa do mojego pozwolenia

Post autor: Andziak »

Cyt: "Witam.
W nawiązaniu do zgłoszenia lotów w CTR Wrocław planowanych do wykonania w bliżej nieokreślonych przez Pana dniach informuję, że w związku z wejściem w życie z dniem 18 sierpnia 2016 r:
- Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2016/1185 z dnia 20 lipca 2016 r. zmieniającego rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 923/2012 w zakresie aktualizacji i uzupełnienia wspólnych zasad w odniesieniu do przepisów lotniczych i operacyjnych dotyczących służb i procedur żeglugi powietrznej (część C SERA) i uchylającego rozporządzenie (WE) nr 730/2006
oraz niezakończonej nowelizacji (trwają uzgodnienia na szczeblu ministerialnym)
- Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 marca 2013 r. w sprawie wyłączenia zastosowania niektórych przepisów ustawy - Prawo lotnicze do niektórych rodzajów statków powietrznych oraz określenia warunków i wymagań dotyczących używania tych statków
zmianie ulegną zasady określania przez PAŻP warunków wykonywania lotów RPA we wszystkich strefach kontrolowanych lotnisk (CTR). Wszelkich zgłoszeń na loty RPA po 17.08.2016r. należy dokonywać nie wcześniej, niż na 5 dni przed wykonywaną operacją i nie później niż 3 dni oraz na nowym formularzu zgłoszeniowym, który będzie obowiązywał najpóźniej od 12.08. 2016r. na wszystkie loty planowane do wykonania po dniu 17.08.2016r.
Proszę o monitorowanie serwisu internetowego Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat nowych zasad."

ktos mi przetlumaczy na Polski ?:D

A tak na serio to bede mogl latac w CTR do 150m 3 km od lotniska ( mieszkam ponad 6 ) moim modelem samolotu w zasiegu wzroku czy nie ?
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
Kacper
Posty: 54
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 11:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: odpowiedz z fis Pansa do mojego pozwolenia

Post autor: Kacper »

Andziak pisze: A tak na serio to bede mogl latac w CTR do 150m 3 km od lotniska ( mieszkam ponad 6 ) moim modelem samolotu w zasiegu wzroku czy nie ?
Będziesz mógł.
Kacper
ODPOWIEDZ