Nowe przepisy.

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Nowe przepisy.

Post autor: Adrián »

Smutne, ale niestety jest w tym trochę prawdy..
Awatar użytkownika
celestin
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 19:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe przepisy.

Post autor: celestin »

A ja bym jeszcze był za...: ze od 18 bądź od 21 roku życia drony można kupić a nie jak piszą produceci że od 14 lat. .. Ehh A za kilka lat będą takie urzędy jak np. Rejestracja Dron i bedziesz stał z numerkiem w kolejce :lol: o i jeszcze odprowadzisz podatek od wagi i modelu hehe
Hubsan x4 H501SS - Standard,Biały. [MOD 5.8ghz]
https://youtu.be/YAfp-vapjiw 1812M


Eachine TYRO 99
https://www.youtube.com/watch?v=N_tWU10C2GM
Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Nowe przepisy.

Post autor: Waldek 1964 »

Witam. Przepisy można mnożyć w nieskończoność tylko w jakim celu, zabić rynek modelarzy, producentów, chyba każdy rozsądny człowiek wie gdzie powinien latać a gdzie nie. Oczywiście zawsze może pójść coś nie tak i po to są ubezpieczenia.Idąc tokiem myślenia to co trzeba zrobić z rowerzystami lub ludżmi pływającymi kajakami i łódkami nie mają uprawnień i ubezpieczenia a stanowią też zagrożenie.A znając nasz kraj przepisy przepisami a każdy robi co chce.Pozdrawiam wszystkich gorąco w ten zimy poranek.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nowe przepisy.

Post autor: Verid »

Waldek 1964 pisze:chyba każdy rozsądny człowiek wie gdzie powinien latać a gdzie nie.
Niestety, egzamin na zdrowy rozsadek nie jest wymagany przy zakupie urządzeń latających a latać chcą wszyscy.
Waldek 1964 pisze:Oczywiście zawsze może pójść coś nie tak
Nie mieszajmy sytuacji awaryjnej z łamaniem przepisów. Jak najedziesz na gwóźdź, opona pójdzie się paść, wpadniesz w poślizg i wycedzisz to ubezpieczyciel wypłaci. Jak wycedzisz po pijaku to już niekoniecznie.

Nie to żebym bronił tych przepisów bo w obecnej formie to przypomina brytyjską Ustawę o Czerwonej Fladze z 1865 i jest ewidentnie produktem sztucznie nakręconej paniki i całkowitego niezrozumienia tematu aczkolwiek biorąc pod uwagę że ta panika znikąd się nie wzięła to regulacje niestety muszą się pojawić.

To forum też nie miało regulaminu......do czasu.
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Nowe przepisy.

Post autor: Jagoda »

Verid pisze: Niestety, egzamin na zdrowy rozsadek nie jest wymagany przy zakupie urządzeń latających a latać chcą wszyscy.
Ano.
Ale czy do zakupu autka, ba, samolotu egzamin na cokolwiek jest potrzebny :roll:
Verid pisze: Nie mieszajmy sytuacji awaryjnej z łamaniem przepisów. Jak najedziesz na gwóźdź, opona pójdzie się paść, wpadniesz w poślizg i wycedzisz to ubezpieczyciel wypłaci. Jak wycedzisz po pijaku to już niekoniecznie.

Nie to żebym bronił tych przepisów bo w obecnej formie to przypomina brytyjską Ustawę o Czerwonej Fladze z 1865 i jest ewidentnie produktem sztucznie nakręconej paniki i całkowitego niezrozumienia tematu aczkolwiek biorąc pod uwagę że ta panika znikąd się nie wzięła to regulacje niestety muszą się pojawić.
Co do przepisów vs bezpieczeństwo to nie wyrażę swojej opinii ale pełne poparcie dla zdania z innego tematu:
kamilborkowski pisze: W dodatku nie porównuj proszę tego co jest nielegalne do tego co jest niebezpieczne bo to czasami niestety dwie zupełnie różne sprawy.
Ps
Verid cytat Kamila nie jest adresowany bezpośrednio do Ciebie, ja tylko tak...ogólnie.
Pozdrawiam. :), :)
glipol
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2016, 20:06

Re: Nowe przepisy.

Post autor: glipol »

Witam Panowie

Jest to mój pierwszy post. Trapi mnie jedna sytuacja i bardzo proszę osobę kompetentną o udzielenie informacji.

Załóżmy, że: mam ŚK i wykonuję loty komercyjne za które biorę pieniądze. Przy wykonywaniu zlecenia w mieście (centrum) nie obowiązują mnie odległości 100m i 30m, tylko "bezpieczna" odległość.
Jak sprawa wygląda w sytuacji gdy chcę zrobić zdjęcia w centrum ale nie mam na to żadnego zlecenia tj. nikt mi za wykonanie tych zdjęć nie zapłaci a chce je wykonać jedynie na potrzeby swojego FanPage. Czy w takim przypadku mówimy już o locie niekomercyjnym czyli rekreacyjnym/sportowymi i obowiązują mnie odległości 100 i 30m czy nadal jest to lot komercyjny (wprawdzie ze dostanę za niego pieniędzy ale będzie to forma reklamy mojej działalności)

Pozdrawiam serdecznie !
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Nowe przepisy.

Post autor: jacekV »

glipol pisze:będzie to forma reklamy mojej działalności)
... czyli komercja
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
glipol
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2016, 20:06

Re: Nowe przepisy.

Post autor: glipol »

jacekV pisze:
glipol pisze:będzie to forma reklamy mojej działalności)
... czyli komercja
ok, wielkie dzięki za potwierdzenie !!

Pozdrawiam
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Nowe przepisy.

Post autor: Carrock »

Przy odrobinie szczescia moze przy nastepnych zmianach zrobia cos z bzdetami w lataniu komercyjnym w CTR.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
JarekS
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 15 cze 2017, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe przepisy.

Post autor: JarekS »

Witam! Po kilku miesiącach latania dronami zabawkowymi od niedawna posiadam Mavica i chciałbym trochę pofilmować. Kupiłem go między innymi z myślą o filmowaniu detali i elewacji budynków w mieście (Wrocławiu). Przedsięwzięcie jest niekomercyjne. Robię to dla siebie, żeby zamieścić w sieci. Miejsce, które mnie interesuje jest ok 10 km od dużego lotniska, ale i tak nie mam zamiaru wylatywać ponad poziom dachów kamienic w centrum miasta (max 10-20m). Czy może mi ktoś powiedzieć jakie przepisy Prawa Lotniczego mnie obowiązują, ew. środki bezpieczeństwa?... - dzięki za podpowiedzi
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowe przepisy.

Post autor: pawelsky »

JarekS pisze:Czy może mi ktoś powiedzieć jakie przepisy Prawa Lotniczego mnie obowiązują, ew. środki bezpieczeństwa?
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=504712#p504712
JarekS
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 15 cze 2017, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe przepisy.

Post autor: JarekS »

pawelsky pisze:
JarekS pisze:Czy może mi 04712
Dzięki! wygląda na to, że podlegam przepisom o lotach niekomercyjnych. 100m od granic zabudowy i 30 m od ludzi, pojazdów i obiektów budowlanych. Wiesz, kto może wydać zgode na filmowanie kamienic z mniejszej odległosci (czy to w ogóle możliwe)? (1-5m) Pewnie w jakiś sposób będe musiał zachować środki bezpieczeństwa ludzi itd...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowe przepisy.

Post autor: pawelsky »

JarekS pisze:Wiesz, kto może wydać zgode na filmowanie kamienic z mniejszej odległosci (czy to w ogóle możliwe)?
Prezes ULC.
robbo2k
Posty: 19
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 13:53
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Nowe przepisy.

Post autor: robbo2k »

Czemu prezes ULC? Skoro nowe rozporządzenie zniosło strefy R dla BSP i majac swiadecwo UAVO możesz latać do woli (z ograniczeniami oczywiście CTR, TSA, TRA, P, ATZ itd..) .
Nie majac zas swiadectwa masz te 100metrów chyba ze latasz Sparkiem wtedy mozesz do woli.... w Warszawie zasadniczo nawet do czubka Pałacu Kultury (gdyby nie ograniczenie strefy RMZ)
JarekS
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 15 cze 2017, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe przepisy.

Post autor: JarekS »

robbo2k pisze:Czemu prezes ULC? Skoro nowe rozporządzenie zniosło strefy R dla BSP i majac swiadecwo UAVO możesz latać do woli (z ograniczeniami oczywiście CTR, TSA, TRA, P, ATZ itd..) .
Nie majac zas swiadectwa masz te 100metrów...
Jeśli loty są niekomercyjne to też potrzebuję UAVO?

1600 brutto, to chyba stała cena i nic tańszego nie znajde?...
Ostatnio zmieniony wtorek 04 lip 2017, 10:40 przez JarekS, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ