Strzelanie do dronów

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Strzelanie do dronów

Post autor: Poli25 »

I co z tą sygnaturą sprawy?...ja tez jestem ciekaw :)
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Strzelanie do dronów

Post autor: piwko »

Jakiej sprawy? :lol:
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Strzelanie do dronów

Post autor: maxiiii »

Sądowej.
karolnomad
Posty: 33
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: Podlasie

Re: Strzelanie do dronów

Post autor: karolnomad »

Poli25 pisze:Polak nie potrafi podejść do operatora drona i zwyczajnie powiedzieć że jeśli to możliwe aby nie latał nad jego posesją, dla niektòrych to chyba zbyt trudne.
Ok, a jak ja np. miałem sytuację że nad moim podwórkiem latał dron phantom 3 na wysokości 5-10m, i nie wiem kto nim sterował, nikt w pobliżu mnie nie ma drona, skąd mam wiedzieć że to nie np. złodzieje obserwowali moje podwórko i rozmieszczenie budynków? Operator ma szczęście że siadła pompka od wiatrówki pcp bo dron by spadł na 100% po jednym strzale.
Mam 4 zabawki, xblitzh, hubsana i 2 parroty, pierwszymi dwoma latam na swoim podwórku, ewentualnie łąką. parrotami latam nad polami i czasem nad podwórkami, ale na minimum 70 metrach w górze, tak że drona praktycznie nie słychać i nie widać, ludzie wiedzą o tym i nikt nie ma pretensji bo nigdy nie latam np. na wysokości 10 metrów nad czyimś podwórkiem.

Według mnie sprawa jest prosta, latajmy w taki sposób żeby innym nie przeszkadzać i nikt do nas nie będzie miał pretensji.
maxiiii pisze:ŁAŁ ale fajna wiatrówka to jaki zasięg miała że nie widziałeś kto strzela?
A może to kabek a nie wiatrówka bo wtedy strzelec mógł strzelać za ukrycia nawet z 200 m.



Reasumując uważam, że ściemniasz.
Wiatrówka pcp z mocą ponadlimitową plus odpowiedni śrut i bez problemu można walić z 200 metrów, oczywiście jest to nielegalne bo każdą wiatrówkę o mocy ponadlimitowej trzeba zarejestrować, mieć badania lekarskie, oraz strzelać z niej można tylko na strzelnicy.
Verid pisze:
karolnomad pisze:skąd mam wiedzieć że
Dlatego nawet na najsłabsze wiatrówki (o broni czarnoprochowej nie wspominając) powinny być psychotesty, dwuletnia obserwacja psychiatryczna ze śledzeniem aktywności online włącznie, obowiązkowa rejestracja w klubie strzeleckim i coroczna kontrola po wydaniu pozwolenia czy delikwent nie zdurniał od nadmiaru słonka. Może wtedy skończyłyby się takie durne tekściki kozaczków internetowych co to oni by nie zestrzelili bo im się wydaje. Dlaczego nie zaczniesz w takim razie naparzać do ludzi na ulicy lub przejeżdżających aut? Może właśnie ktoś obfotografowuje ci działkę i sprawdza czy coś drogiego nie przybyło? Bo żeby ci przeszło przez czerep że to licencjonowany operator wykonujący na zlecenie gminy filmik promujący twoją okolicę to nawet nie liczę.

BTW - gratuluję wykopania trupa sprzed pół roku. Jak nie masz nic lepszego do roboty to idź polatać póki pogoda.
Tym tokiem rozumowanie na drony też powinny być psychotesty bo ktoś dronem komuś może zrobić krzywdę.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 03 kwie 2017, 10:23 przez karolnomad, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Strzelanie do dronów

Post autor: maxiiii »

karolnomad pisze:Według mnie sprawa jest prosta, latajmy w taki sposób żeby innym nie przeszkadzać i nikt do nas nie będzie miał pretensji.
Bardzo słuszna uwaga.
karolnomad pisze:bo dron by spadł na 100% po jednym strzale.
A jakby to miał nagrane to zapłacisz za drona a on już nigdy do ciebie nie przyleci i masz spokój.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Strzelanie do dronów

Post autor: Verid »

karolnomad pisze:skąd mam wiedzieć że
Dlatego nawet na najsłabsze wiatrówki (o broni czarnoprochowej nie wspominając) powinny być psychotesty, dwuletnia obserwacja psychiatryczna ze śledzeniem aktywności online włącznie, obowiązkowa rejestracja w klubie strzeleckim i coroczna kontrola po wydaniu pozwolenia czy delikwent nie zdurniał od nadmiaru słonka. Może wtedy skończyłyby się takie durne tekściki kozaczków internetowych co to oni by nie zestrzelili bo im się wydaje. Dlaczego nie zaczniesz w takim razie naparzać do ludzi na ulicy lub przejeżdżających aut? Może właśnie ktoś obfotografowuje ci działkę i sprawdza czy coś drogiego nie przybyło? Bo żeby ci przeszło przez czerep że to licencjonowany operator wykonujący na zlecenie gminy filmik promujący twoją okolicę to nawet nie liczę.

BTW - gratuluję wykopania trupa sprzed pół roku. Jak nie masz nic lepszego do roboty to idź polatać póki pogoda.
Ten wredny...
karolnomad
Posty: 33
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: Podlasie

Re: Strzelanie do dronów

Post autor: karolnomad »

Naurszenie pkt.15 regulaminu - kolejne i kolega żegna się z forum.
ODPOWIEDZ