Lot w ROL 48 - CTR EPWA, odmowa :(

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

melis-pl
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 19 paź 2015, 10:58

Lot w ROL 48 - CTR EPWA, odmowa :(

Post autor: melis-pl »

Cześć,

Dzisiaj dostałem odmowę bez uzasadnienia lotu BSP w ROL 48 od BOR.
Powiem od razu, że wszystkie warunki spełnione, licencja jest itp. Jestem na liście uproszczonej procedury w PAŻP.

Jednak mimo wszystko odmówili mi polatania w okolicach kolumny Zygmunta na starówce w Warszawie i w jeszcze jeden lokalizacji całkowicie na drugim końcu strefy.
Nie jest to żaden termin jakiś zlotów polityków, manifestacji gdzie może być prezydent lub inny ważniak.

Rozmawiałem ostatnio z pewnym panem z PAŻP i powiedział że od jakiegoś czasu BOR się tak zachowuje i nie wydaje takich zgód w ogóle...

Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie, spotkaliście się ostatnio z masowymi odmowami lotów w ROL 48? Jakieś pomysły czemu tak robią nie ładnie? :(
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lot w ROL 48 - CTR EPWA, odmowa :(

Post autor: misiekkk »

A co to za lista ?
melis-pl pisze:Jestem na liście uproszczonej procedury w PAŻP.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
melis-pl
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 19 paź 2015, 10:58

Re: Lot w ROL 48 - CTR EPWA, odmowa :(

Post autor: melis-pl »

misiekkk pisze:A co to za lista ?
melis-pl pisze:Jestem na liście uproszczonej procedury w PAŻP.
Pytasz poważnie czy coś źle napisałem?
Lista osób mogących korzystać z uproszczonej procedury zgłaszania lotów RPA w obrębie CTR Warszawa.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lot w ROL 48 - CTR EPWA, odmowa :(

Post autor: misiekkk »

Pytam poważnie, ponieważ nie słyszałem o takiej liście ?
Kto i na jakich zasadach jest w niej ujęty ?
Na czym polega uproszczenie ?
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
artak
Posty: 182
Rejestracja: środa 08 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lot w ROL 48 - CTR EPWA, odmowa :(

Post autor: artak »

Ostatnio na stronie BORu był komunikat, że nie wydają pozwoleń i tyle (ale to było jak były pierwsze marsze kodowców i poparcia rządu i inne pierdoły).

Edytka

A odnośnie listy uproszczonej, to też jest:
https://www.bor.gov.pl/index.php?fk=1104
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Lot w ROL 48 - CTR EPWA, odmowa :(

Post autor: Chestnut »

coś mi to zalatuje "pozwoleniem na broń dla praworządnych obywateli"
bo lepiej zabronić, niżby potem ktoś mógł nam (rządzącym) zaszkodzić (czy to bronią, czy nagraniem czegoś/kogoś)
Obawiam się, że to jak z bronią- terrorysta nie będzie się starał o pozwolenie na lot, i i tak poleci z bóg wie czym podwieszonym do "drona"
A "praworządny będzie miał problem żeby w "wolnym kraju" załatwić pozwolenie na lot...

Obym się mylił,... sorki za wylewanie moich przemyśleń.. ale w sumie w temacie.
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
melis-pl
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 19 paź 2015, 10:58

Re: Lot w ROL 48 - CTR EPWA, odmowa :(

Post autor: melis-pl »

artak pisze:Ostatnio na stronie BORu był komunikat, że nie wydają pozwoleń i tyle (ale to było jak były pierwsze marsze kodowców i poparcia rządu i inne pierdoły).
Możesz podesłać link do tego komunikatu, bo coś nie mogę znaleźć...
Chestnut pisze:coś mi to zalatuje "pozwoleniem na broń dla praworządnych obywateli"
bo lepiej zabronić, niżby potem ktoś mógł nam (rządzącym) zaszkodzić (czy to bronią, czy nagraniem czegoś/kogoś)
Obawiam się, że to jak z bronią- terrorysta nie będzie się starał o pozwolenie na lot, i i tak poleci z bóg wie czym podwieszonym do "drona"
A "praworządny będzie miał problem żeby w "wolnym kraju" załatwić pozwolenie na lot...

Obym się mylił,... sorki za wylewanie moich przemyśleń.. ale w sumie w temacie.
Niestety ale tak to wygląda, człowiek chce polatać w jasnych celach, ma uprawnienia, zgłasza lot, podaje swoje dane itp. a oni "nie bo nie"
Już nie mówię o terrorystach, ale ludzie którzy będą chcieli zrobić coś szkodzącego jak np. nagrać Pana Prezydenta podczas przechadzki po ogródku o potem to sprzedać do Faktu i tak to zrobią i nie będą się pytać o pozwolenie.
Logika rządzących jest niepojęta. Dobra zmiana...

EDIT - scalenie
misiekkk pisze:Pytam poważnie, ponieważ nie słyszałem o takiej liście ?
Kto i na jakich zasadach jest w niej ujęty ?
Na czym polega uproszczenie ?
Osoby zatwierdzone przez PAŻP, zgłoś się do nich jak chce więcej informacji.

Uproszczenie polega na tym że można latać w CTR bez wcześniejszego występowania o pozwolenie na lot, jest ono z automatu przyznane pod warunkiem przestrzegania ustalonych zasad lotu.
Przed lotem, wysyłasz tylko maila informacyjnego do ASM1 i możesz latać.
artak
Posty: 182
Rejestracja: środa 08 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lot w ROL 48 - CTR EPWA, odmowa :(

Post autor: artak »

Odnośnie BORu, to teraz doczytałem i to miało być do 10 stycznia 2016 i ze strony BORu już zdjęli.
ODPOWIEDZ