Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
wendry
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2011, 18:28
Lokalizacja: warszawa

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: wendry »

Pilot mi się WYDAJE że uderzyliśmy w drona
buhahahah nie k........ to była brzoza.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: mikun »

Znowu biały ptaszek z mediamarkt czy saturna? Problem zaczął się kiedy "drony" pojawiły się w sklepach, bo pewien pomysłowy Chińczyk stwierdził że zarobi na gotowcach. Nie jestem Max Kolonko ale moja ocena jest taka :-) Wycofać "drony" ze sklepów, zakazać sprzedaży gotowców - tylko składaki i tylko składaki modelarzy :-). Problem zaczął się na przełomie 2012 i 2013roku wcześniej nie słyszałem nawet słowa dron (poza wojskowymi samolotami oczywiście) i nie słyszałem żeby ktoś wleciał w jakikolwiek statek powietrzny.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
oziii

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: oziii »

Gawels pisze:Problem w tym, że wypowiadał się jakiś specjalista który dużo mówił "co by było gdyby" np. dron wleciał do silnika lub wybuchło LiPo (dodał, że baterie LiPo mogą łatwo wybuchnąć przy takim zderzeniu).
w temacie "a gdyby"


a silniki samolotow sa testowane wlasnie na wypadek gdy cos wpadnie do srodka, tutaj wrecz uzyto ladunku wybuchowego

Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: jacekV »

oziii pisze:
a silniki samolotow sa testowane wlasnie na wypadek gdy cos wpadnie do srodka, tutaj wrecz uzyto ladunku wybuchowego


no, faktycznie, nic się nie stało....
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: Baqsthc »

Jednym z głównych kryteriów takich testów z tego co oglądałem na Discovery jest to żeby żadna z łopatek silnika nie wyleciała poza obudowę, wiadomo co mogła by wtedy uczynić.. więc tu wyszło całkiem nieźle :d
oziii

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: oziii »

jacekV pisze:
oziii pisze:
a silniki samolotow sa testowane wlasnie na wypadek gdy cos wpadnie do srodka, tutaj wrecz uzyto ladunku wybuchowego


no, faktycznie, nic się nie stało....

a czego sie spodziewales po tym jak w srodku silnika odpalono LADUNEK WYBUCHOWY, ze nie bedzie wogole zniszczen? to co widziales to najbardziej ekstremalny z ekstremalnych przypadkow
wbrew temu co ci sie wydaje nie stalo sie nic czego by procedury bezpieczenstwa nie przewidzialy, silnik mial sie nie urwac i nie spowodowac uszkodzen na zewnatrz silnika

co sie dzieje po spotkaniu z ptakiem masz tutaj, nie stalo sie nic co by zagrozilo bezpieczenstwu lotu, byly juz przypadki wciagniecia ptaka w silnik przy starcie i mimo to samolot bezpiecznie ladowal wiec prosze o ograniczenie "łomatkokoniecswiata"

Ostatnio zmieniony środa 20 kwie 2016, 12:57 przez oziii, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: jacekV »

oziii pisze:a czego sie spodziewales po tym jak w srodku silnika odpalono LADUNEK WYBUCHOWY, ze nie bedzie wogole zniszczen?
[/video]

Nie "czepiam" się, tylko na Króla Kurczaków podawajcie adekwatne przykłady...

Potem jeden z drugim będzie przekonywał... eeee Wysoki Sądzie, silnik wytrzymuje ładunek wybuchowy to Kabanosy przecież wciągnie nosem...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
oziii

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: oziii »

jacekV
ale ja nie twierdze ze spotkanie z dronem powinno sie dla samolotu zakonczyc zupelnie bez szwanku, uszkodzenia beda jesli wpadnie w silnik, musza byc
tyle ze byly juz przypadki i startow i ladowan gdzie silnik mieli ptaka,
silnik po czyms takim idzie do remontu/do smieci ale samolot laduje bezpiecznie
w moim poscie nad twoim jest tez juz video nie z ladunkiem wybuchowym a z ptakami
video z ladunkiem wybuchowym pokazuje co silnik potrafi wytrzymac bez rozsadzania wszystkiego w kolo i ze nawet w przypadku wybuchu lipola nadal powinien samolot wyladowac bezpiecznie
my ostatni powinnismy panicznie reagowac na takie przypadki, jesli nasze srodowisko bedzie tutaj przesadzac to niestety nasze hobby stoi na straconej pozycji
do nas tez nalezy uswiadamianie ludzi co moze sie stac

nie stosujmy metodologii: "a to byc moze wasza matka"
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: Jagoda »

oziii pisze:
co sie dzieje po spotkaniu z ptakiem masz tutaj, nie stalo sie nic co by zagrozilo bezpieczenstwu lotu, byly juz przypadki wciagniecia ptaka w silnik przy starcie i mimo to samolot bezpiecznie ladowal wiec prosze o ograniczenie "łomatkokoniecswiata"
Po zassaniu ptaszków bezpiecznie się ląduje zwłaszcza na rzece Hudson.
A tutaj pierwsze z brzegu - nieszkodliwość ptactwa:
https://www.youtube.com/watch?v=851y6F79Qtk
Testy swoje a życie "swoje"
Pozdrawiam. :), :)
oziii

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: oziii »

Jagoda
w przypadku Hudsona trafili w cale stado ptakow w wyniku czego padly OBA silniki
jak sie ma pecha to i w d... sie palec zlamie, pomimo tak duzego pecha samolot jednak wyladowal, spektakularnie ale to akurat kwestia tego ze w NY generalnie sie ciezko laduje poza lotniskami
jak rozumiem drony tez lataja w stadach

a film obejrzalas caly, zwlaszcza od 1 minuty?
masz tam wlasnie start pasazera ktory wciaga ptaka w prawy silnik
silnik pewnie poszedl do smieci ale jakos nie widze zeby nawet na sekunde stracili kontrole na samolotem

nikt nie twierdzi ze spotkanie drona z samolotem jest fajne
mowimy tylko o tym zeby nie wpadac od razy w megadramatyczny ton pt "koniec swiata"
zaden koniec, sytuacja awaryjna, codziennie pewnie na swiecie w ruchu lotniczym mamy do czynienia z takimi i wszystko co to trzeba zeby byli na nie przygotowani
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: NeXuS »

oziii, zajmujesz jakieś dziwne stanowisko, z którego można by wywnioskować, że nie widzisz problemu w tym, żeby dla fanu latać zabawkami koło lotniska, bo najwyżej samolot wyląduje na jednym silniku.
Zabawa modelem latającym koło lotniska grozi śmiercią - jestem za surowym karaniem takich przypadków.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: Adrián »

Oziii, przytaczasz spotkanie z ptakiem. Taki guad, carbonowy jest zapewne bardziej wytrzymały od ptaszka, Nie wspominając o bateriach. Chyba każdy wie, czym się kończy ich uszkodzenie.
Latanie obok lotnisk, powinno być surowo zabronione, włącznie z Ogromną karą pieniężną i być może nie tylko, żeby następny już pomyślał. Zanim się coś stanie.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: Jagoda »

oziii pisze: jak rozumiem drony tez lataja w stadach
W poście nic nie wspominałem o "dronach" tylko ptaszkach - kwestię,którą Ty poruszyłeś
oziii pisze: a film obejrzalas caly, zwlaszcza od 1 minuty?
masz tam wlasnie start pasazera ktory wciaga ptaka w prawy silnik
silnik pewnie poszedl do smieci ale jakos nie widze zeby nawet na sekunde stracili kontrole na samolotem
Do śmieci?Niekoniecznie on tylko "strzelał sobie ogniem"
Takich przykładów w sieci jest wiele.I cobyś nie powiedział/napisał spotkanie samolotu z ptakiem a zwłaszcza "zassanie" jest niebezpieczne.
Przy gorszych warunkach pogodowych może tego jednego (co do śmieci) silnika zabraknąć.
Dlatego na lotniskach są służby/akcje odstraszania
oziii pisze: nikt nie twierdzi ze spotkanie drona z samolotem jest fajne
Ja nie powiem, że jest niefajne.
Ja powiem: niebezpieczne i to bardziej niż spotkanie z ptakiem (ponoć potomek gadziny-dużo piór, trochę mięsa i pustych wewnątrz kości - nie mylić z kurczakiem - to tzw. nielot szprycowany paszą i chemią)
.......
Pozdrawiam. :), :)
oziii

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: oziii »

nexus
jesli tak zrozumiales moje wypowiedzie to mi nie wyszlo
tez jestem za tym zeby surowo karac latanie obok lotniska bo po to jest przepis zeby go przestrzegac dla bezpieczenstwa pasazerow,
ale jestem tez przeciwny atmosferze robienia z tego gigadramatu i maglowaniu tego w mediach przez "mundre glowy" na zasadzie "co by bylo gdyby"
chodzi mi o robienie taniej sensacji w mediach co towarzyszy takim newsom i generuje negatywny odbior przez ogolne, niezaznajomione z tematem spoleczenstwo

adrian
z tym carbonem to chyba nie trafiles, to sie akurat rozpada bardzo latwo przy uderzeniu z duza predkoscia z tego co pamietam z F1
a karac surowo i zabierac fantomy czy inspajery, jak po polsku nie trafia to po kieszeni trafi duzo skuteczniej


Jagoda
no taka ges ktora wazy ponad 10 kg to tez juz nie jest nic smiesznego
odnosnie dronow nie dyskutuje ze to trzeba karac, to na co sie nie godze to robienie z tego taniej sensacji przez media, jesli jeszcze nie wiecie MEDIA KLAMIA i niechcialbym zeby cale prawo dotyczace UAV bylo kreowane na podstawie histerii z mediow
obok lotnisk bezwgledny zakaz i bez dyskusji
ale wejdzcie sobie pod news "o dronie" i zobaczcie komentarze przecietnego janusza, toz to wlos na glowie staje jak sie czyta jakie glupoty ludzie z tego wyciagaja
tylko o to chodzi
zagrozenie tak
koniec swiata nie
tylko tyle i az tyle
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: Jagoda »

oziii pisze: to na co sie nie godze to robienie z tego taniej sensacji przez media, jesli jeszcze nie wiecie MEDIA KLAMIA i niechcialbym zeby cale prawo dotyczace UAV bylo kreowane na podstawie histerii z mediow
obok lotnisk bezwgledny zakaz i bez dyskusji
O.
I tutaj z Tobą się całkowicie zgadzam.
A co do mediów to jak gdzieś jakiś kopter nabroi to od razu fota fajtoma
I co niektórzy ten durny chwyt od razu łapią.
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ