Zdobycie uprawnień, wykonywanie usług.

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kosmodron
Posty: 49
Rejestracja: sobota 02 maja 2015, 14:25

Re: Zdobycie uprawnień, wykonywanie usług.

Post autor: Kosmodron »

Podsumowując, mając pisemną zgodę np zarządcy jakiegoś kompleksu na wykonywanie lotów dronem potrzebuję mimo to zgody z lotniska Muchowiec mimo że nie przekraczam 100m?

Jak wygląda sprawa w przypadku ciekawskiej straży miejskiej?? Pozwolenie właściciela wystarcza czy mam powiedzieć "dzwoń se Pan na lotnisko".
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9757
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zdobycie uprawnień, wykonywanie usług.

Post autor: pawelsky »

Kosmodron pisze:Podsumowując, mając pisemną zgodę np zarządcy jakiegoś kompleksu na wykonywanie lotów dronem potrzebuję mimo to zgody z lotniska Muchowiec mimo że nie przekraczam 100m?
Jak jestes w jego strefie to tak.
Awatar użytkownika
reebel
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 21 lut 2016, 14:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Zdobycie uprawnień, wykonywanie usług.

Post autor: reebel »

Proszę o podpowiedź w nurtującej mnie kwestii. Czy w przypadku wykonywania lotów w pomieszczeniach zamkniętych (np. hala sportowa) obowiązują mnie przepisy dot. komercyjnych lotów z wymaganym świadectwem kwalifikacji VLOS?
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Zdobycie uprawnień, wykonywanie usług.

Post autor: IvanM »

Wymóg świadectwa kwalifikacji nie odróżnią lotów w pomieszczeniu zamkniętym od lotów w przestrzeni otwartej. Natomiast latania w pomieszczeniach lub na uwięzi nie dotyczą przepisy o strefach lotniczych itp.
Inaczej mówiąc - świadectwo musisz mieć, ale możesz latać na hali zaraz obok lotniska bez jakichkolwiek pozwoleń.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zdobycie uprawnień, wykonywanie usług.

Post autor: misiekkk »

reebel pisze:Proszę o podpowiedź w nurtującej mnie kwestii. Czy w przypadku wykonywania lotów w pomieszczeniach zamkniętych (np. hala sportowa) obowiązują mnie przepisy dot. komercyjnych lotów z wymaganym świadectwem kwalifikacji VLOS?
Ale nie chcesz latać w hali pełnej lub częściowo pełnej ludzi ?
Ludziom nad głowami ?
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
aderro
Posty: 1
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 09:44
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Zdobycie uprawnień,OSZUŚCI Fałszywe szkolenia

Post autor: aderro »

Uwaga na AIRDRON POLSKA szkolenia VLOS :

Wpłaciłem zaliczkę 250 zł szkolenie miało odbyć się 02- 06 kwietnia Poznań zostało odwołane :-(
Dziś jest 04.04.2016 zero kontaktu zero zwrotu uważajcie!!!
ODPOWIEDZ